Píše se rok 1966. Saya je poslední žijící členkou rodu původních upírů a díky jejím schopnostem pracuje pro tajnou americkou armádní složku, která se zabývá likvidací démonů. V přestrojení je vyslána na střední školu v Yokotě, kde má za úkol lokalizovat a následně zabít skupinu nestvůr, které mají na svědomí několik vražd zdejších obyvatel... (-Ravee-)

klerik

Jednoduchý príbeh, málo vysvetľovania, skvelá atmosféra, super práca so zvukom a hudbou. Dostatočne krvavé a napínavé. Na Vampire Huntera D to nemá, no je to fajn filmík, ktorému kvôli dĺžke chýba prepracovanejší svet... Poctivejšie ako animovaný Van Helsing... ()

Hellblazer

Vizuálne zaujímavé spojenie CGI a klasickej animácie robí z tohto dielka zaujímavú vec. Na druhú stranu stopáž je veľmi krátka a preto je dej dosť slabý. Navyše je tu veľa nezodpovedaných otázok (prečo napr.: jednému upírovi pomohla? prečo pomáha ľuďom?). ()

Natascha

Nádherná animace a brutální potemnělá atmosféra jsou devízou tohoto anime. Bohužel je jen zlomkem, který vlastně téměř postrádá děj, jako doplněk k seriálu se však bohužel moc nehodí, jelikož tahle Saya rozhodně není ta sympatická tápající slečna ze seriálu Blood+ - působí jako naprosto jiná postava (a výrazně horší postava, nejen povahovým ztvárněním, ale i vzhledem). Vlastně vůbec nechápu proč tohle OVA vůbec vzniklo, i přesto se mu ale jisté kvality upřít nedají... ()

Xeelee

Blood: The Last Vampire je velmi krátký. Měl jsem pocit, jako by někdo vzal film a ořezal ho o začátek a konec. Děj je vytržen z nějakého širšího kontextu. Prostě nebyl čas na psychologii postav. Animace je nádherná. Hlavně ta v závěrečných titulcích. Pět let po tomhle snímku vznikl seriál Blood+, který na Blood: The Last Vampire, navazuje. Doporučuji se na film podívat společně se seriálem. Podle mě ani moc nezáleží na pořadí. Já viděl film dlouho před seriálem a pak po seriálu. Určitě v době vzniku filmu nebyl seriál plánovaný, protože se v něm najde pár odlišností, ale určitě stojí za shlédnutí. ()

SOLOM.

Přestože mám ve své filmotéce několik anime kousků, tak tento druh filmů doteď nepatřil k mým nejvyhledávanějším. Po shlédnutí tohoto snímku však přišel čas na změnu, protože jsem byl velice mile překvapený a hlavně spokojený s tím co jsem viděl. Hlavním plusem je nádherná animace prostředí, která je v určitých pasážích úžasně propracovaná do sebemenšího detailu. Ve spojení s hudebním doprovodem nabídne divákovi slušnou porci záživné podívané, kterou jen sem tam naruší poněkud kostrbatý děj. Některé místa jsou totiž trošičku nudnější, stejně jako charakteristika několika vedlejších postav. Tvůrci totiž všechno vsadili na kouzlo hlavní hrdinky, jenž ovšem v určitých chvílích také zrovna dvakrát nezabodovala. Narozdíl od své filmové kolegyně nám totiž animovaná Saya nenabídne takový krvavý masakr, což je ovšem odvozeno od pojetí, kterým se tvůrci nechali inspirovat. Film z roku 2009 sázel totiž především na svou akčnost a litry krve, zatímco jeho starší bratříček spíše kladl důraz na vytvoření co nejtemnější atmosféry. Trošku mi vadilo i divné ztvárnění upírů/démonů, které bylo ze slabšího soudku. ()

eraserhead666

Na rozdíl od mladší hrané verze je tohle hutnější, pochmurnější, temnější, atmosféričtějí a obecně horrorovější. Tudíž mnohem lepší. ()

corpsy

Nenadchlo ma to, ako som čakal. Live action verzia je pre mňa jedna z najnedotiahnutejších hraných adaptácií a tento originál ma uisťuje v tom, že nešlo veľmi o nešikovnosť tvorcov. Atmosféra je snáď to jediné, kvôli čomu to sledovať a gore v anime nieje nič nové ( viď taký VAMPIRE HUNTER D 85´ ). ()

-Ravee-

Příběh a scénář nejsou zrovna obzvlášť nápadité, ale technické a vizuální provedení je prostě dokonalé.. Ponurá atmosféra pracuje ve všech záběrech a tempo celého snímku je fantastické.. K tomu přičítám skvělou hlavní hrdinku, která je snad ztělesněním slova "cool".. ()

Tayen

Naprosto precizní navození syrové atmosféry. Ale není tady těch démonů a nevysvětlených otázek trochu moc? ()

GodComplex

Hororove dark anime se sexy manga upirkou s katanou v hlavni roli? Od toho se neda, nez ocekavat dokonalost, ktera neprisla. Je to typicky kvalitni japonsky odvedena prace, poctiva animace, atmosfera, ozvuceni, ale ten scenar!!! Na to, ze je cely film napumpovan do 48 minut by clovek ocekaval jizdu bez slabsich mist, bohuzel se jedna o znacne simple a ne zcela zazivnou cestu. Celou dobu mi prislo, ze je ten film pod vlivem sedativ a potaci se, bez sebemensi snahy o highlighty. Zacina to sice skvele, buduje se atmosfera, je to dark, tesite se co prijde, ale ono se nakonec nic nedostavi. Ani s ohledem na kratkou stopaz to proste neni schopno zabavit a v druhe pulce uz to nudi, ztraci tempo a to i pres to, ze prave druha pulka je konstruovana jako ta mnohem akcnejsi. Zajimavy projekt, ktery stoji za videni, ale zustal hluboko za ocekavanim. 6/10 ()

Naslund

Mladá dívka přijíždí na americkou základnu, aby odstranila pachatele jednoho trestného činu... a to monstra vraždícího nebohé lidi. Už je to nějaká doba, co jsem viděl seriál, ale co si vzpomínám, tak tan měl alespoň nějakou zápletku. Jsem zvědavý, jak si s tím poradí stejnojmený hraný film. Děj ale není až tolik na škodu, protože super atmosféra a akce jej bohatě napravují. Horším problémem jsou pro mě dvě velezrady. První v podání dvojjazyčnosti. Neříkám, že by američané neuměli dabovat, ale zde je mezi japonštinou a angličtinou přišerný kvalitativní rozdíl. Navíc ze začátku absolutně nevíte, která stopa jazyková stopa je správná, či jestli je film i s původním zněním. Ta nejhorší věc je pak vzhled Sayi. Nevím co komu provedla, že s ní udělali tohle... prostě vypadá jako po prudké alergické reakci na píchnutí včelou do rtů, což vysvětluje i ten pernamentně nakrknutej výraz v obličeji. Naštěstí v hraném filmu bude hrát herečka, co se pro tuto roli tááák hodí. ()

kaylin

Poslední dobou mám docela štěstí na dobré animované příběhy, které mají skvělou, hororovou atmosféru. „Blood: The Last Vampire“ je krásnou ukázkou toho, že horor je možné natočit v animované podobě. Má to výbornou atmosféru a také příběh není špatný. Tohle je něco, co by se dobře vyjímalo v nějaké delší sérii, což nakonec také vedlo ke spin-offům, které „Blood měl. ()

Skip

Docela stylové, docela dobré a dcela krátké... Bylo to slušně temné, ale vadila mi absence nějakého aspoň trochu hlubšího děje. ()

mae-geri

Jelikoz neznam souvislosti ze serialu, nemuzu jit vys, i kdyz byl film zajimavy. Dost mi toho totiz uniklo a ne vsemu jsem rozumel.. ()

MrPierc

Příběh o malé vampírce, která bojuje proti démonům. Pěkně nakresleno, dostatečné tajemné, ale příliš dlouhý rozjezd. Osobnost malé vampírky, jménem Sayo, kolem sebe nosí auru tajemna a nebezpečí. Je sice ještě náctiletá, ale při pohledu na ní máte pocit, že žije již několik století. Jednou jsem již tento animovaný příběh viděl a pořád se na to hezky kouká, ale jinak je to příliš prázdné. Chyběl tomu propracovanější příběh, ale na 48 minut to je stále zábavné a krvavé efekty pěkně tryskaly až ke mě na koberec. ()

destroy83

Skvostné hororově laděné animé, ve kterém sledujeme Sayu z rodu původních upírů pracující pro americkou armádu, respektive její tajnou službu. Celý příběh tohoto kratičkého animé je vlastně jedna mise Sayi, která má za úkol zlikvidovat skupinku démonů nacházející se na střední škole, která je součástí americké vojenské základny. Saya je divákovi předhozena bez jakéhokoli bližšího seznámení s její postavou, zato rovnou v parádní krvavě akční scéně, které ostatně provázejí celý snímek. Animace je opět výborná a některé scény naprosto dechberoucí. Navíc je dílko patřičně krvavé, což mu velmi sluší. Saya své protivníky likviduje pomocí katany a když není její oblíbená zbraň po ruce, tak postačí vojenský rýč. Navíc když se zohlední fakt, že jde v podstatě o pilot k seriálu BLOOD + a divák by měl k filmu tak přistupovat, tak neváhám vytasit pátou hvězdu. ()

Radiq

Animovanej vyvražďovák monster, kterej je sice stylovej, ale animace nic moc a děj často skočí náhle jinam. Děj nám toho moc nevysvětluje, ale tím je to originální, takže to bych pokládal spíš za klad. ()