V roce 1937 přijíždí do malého anglického městečka v malebném Yorkshiru mladý zvěrolékař James Herriot. Záhy je přijat jako asistent u vyhlášeného místního veterináře Siegfrieda Farnona. Ten však používá poněkud svérázné metody, a to v práci i soukromí. Když pak o prázdninách do mládeneckého domu doktora Farnona přibude ještě Siegfriedův vydařený bratr Tristan, jehož právě vyhodili od vysokoškolských zkoušek a Jamesovo srdce pokouší krásná dcera místního farmáře Helena, není o dramatické i humorné situace v ordinaci, ale i ve chvílích volna ani na okamžik nouze... Hlavní role v britské televizní adaptaci oblíbené knižní předlohy Jamese Herriota ztvárnili Simon Ward, Lisa Harrowová, Brian Stirner a hvězdný Anthony Hopkins. (Česká televize)

Káčule

Miíluji knihy o Heriotovi a tudíž mně zaujal i film ale musím podotknout že knihy jsou nesporně lepší. Ještě bych chtěla vidět seriál ()

Uhložrout

Milý Dan9K neberu ti právo na tvé hodnocení, ale prosím tě nepíš romány férovosti hodnocení. Možná ti uniklo, že hodnocení jsou ryze subjektivní, a každý má na ně právo. **** ti na evoluční myšlenku a posun. Moje nejdůležitější hledisko je to, jestli mi ten film něco sdělil nebo ne (někdy je vedle autor, někdy já)j, až potom přijdou na řadu umělecké kvality (a tady nejsem silný v kramflecích) a představ si, že u některých filmů do hodnocení promítam i citový vztah. Příkladem je toto dílo. Netvrdím, že je to zrovna veledílo, ale jako čtenáři a fanouškovi p. Herriota je mi velmi blízke a patří do mé filmotéky. A pravděpodobně nejsem takový "vůl" sám, který má rád dílo p. Herriota a závidí mu jeho dle tebe neinteresantní život a práci. (když chceš akci tak sleduj Pohotovost nebo jiný blábol). Svými kvalitami mi příjde skutečně jako průměrný a proto má ode mne pouze ***. ()

Stefi_836

Knihu jsem četla a velice se u ní bavila a zamilovala si ji. Bohužel, i když je tento snímek přesně  podle ní, je velice nudný, nezáživný, až sterilní. Očekávala jsem mnohem víc. Postrádala jsem i humorné vykreslení charakterů postav venkovských lidí, které je v knize nádherně pojato. Navíc je krátká stopáž a nebyl tak prostor pro vykreslení dějových souvislostí mezi událostmi=pasáže byly jakoby usekané, zkrácené, chyběly dějové detaily. Hopkins je ale moc prima. ()

Falanx

60%  James Herriot. Stále můj favorit jako autor knih plných  hlubokého lidství a porozumění pro své zvířecí pacienty i jejich páníčky. ***Tento kinotyjátr nezvládl knižní předlohu. ()