Všechny velké a malé bytosti (TV film)

All Creatures Great and Small

• slovenský

Všetky veľké a malé bytosti

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1975, 75 min

Jasně, Herriotovy příběhy jsou lepší v knižní podobě, ale ani v televizi nezklamou.(21.12.2008)

Tenhle filmík má handicap spočívající v jeho knižní předloze, která je svým anglickým stylem, zejména humorem zřejmě převoditelná do dramatického tvaru vždycky jen zčásti. Ale i tak je to milé, možná víc pro ty, kteří Herriota nečetli.(27.4.2014)

• Dan9K

Dalo by se říci, že hodnocení tohoto filmu, které je před tím mým na úrovni 70%, mě trochu uráží. Jde totiž o naprosto všední, zbytečný a ničemný film, který nikoho neurazí, nikoho neodpudí, o nic se nesnaží a přijde většině lidí jako průměrný. To má za následek, že tento naprosto nezajímavý a nudný počin, jehož jediné štěstí spočívá v jeho extrémě malé délce 70-ti minut, má větší hodnocení, než mnoho filmů, jež znamenají evoluční posun, nebo kontroverzní myšlenku. Takové tituly pak mnoho lidí na základě své nepřístupnosti k novým postupům odsoudí a s chutí jim dají 1 hvězdu či dokonce odpad, kdežto Všechněm velkým a malým bytostem dají 3 hvězdy. Dle mého skromného názoru mi to přijde nefér. Prostředí veterinární kliniky je samo o sobě neinteresantní, ovšem zajímavě udělat asi lze, ale zde může zaujmout opravdu snad jen lékaře nějaké jiné zajímajícího se o postupy v první polovině 20. století. Uměle vložený románek (z něhož jsem měl pocit, že tam musel být proto, aby film neměl jen 30 minut), má světlé momenty a ve dvou scénách je i celkem zábavný. Jediná zajímavost tak tkví v přítomnosti Anthony Hopkinse, který jako jediný má opravdu povedenou postavu a hraje jí docela pěkně a zábavně.(15.4.2006)

Na jedu stranu obyčejný snímek, který vás ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Na druhou stranu je to výjimečný film s osobitým kouzlem. Jeden z těch filmů, na který se téměř zapomnělo a spousta řadových lidí, spíš většina, vůbec neví, že existuje. Bohužel na takovéto filmy naše televize neupozorňuje a radši vysílá řadové seriály, které jsou o ničem.(9.12.2013)

Milý Dan9K neberu ti právo na tvé hodnocení, ale prosím tě nepíš romány férovosti hodnocení. Možná ti uniklo, že hodnocení jsou ryze subjektivní, a každý má na ně právo. **** ti na evoluční myšlenku a posun. Moje nejdůležitější hledisko je to, jestli mi ten film něco sdělil nebo ne (někdy je vedle autor, někdy já)j, až potom přijdou na řadu umělecké kvality (a tady nejsem silný v kramflecích) a představ si, že u některých filmů do hodnocení promítam i citový vztah. Příkladem je toto dílo. Netvrdím, že je to zrovna veledílo, ale jako čtenáři a fanouškovi p. Herriota je mi velmi blízke a patří do mé filmotéky. A pravděpodobně nejsem takový "vůl" sám, který má rád dílo p. Herriota a závidí mu jeho dle tebe neinteresantní život a práci. (když chceš akci tak sleduj Pohotovost nebo jiný blábol). Svými kvalitami mi příjde skutečně jako průměrný a proto má ode mne pouze ***.(29.5.2006)