Všechny velké a malé bytosti

(TV film)
  • Velká Británie All Creatures Great and Small (více)

V roce 1937 přijíždí do malého anglického městečka mladý zvěrolékař James Herriot. Záhy je přijat jako asistent u vyhlášeného místního veterináře Siegfrieda Farnona. Ten však občas používá poněkud svérázné metody - v práci i soukromí. Když pak o prázdninách do mládeneckého domu doktora Farnona přibude ještě Farnonův vydařený bratr Tristan, kterého právě vyhodili od vysokoškolských zkoušek, není o dramatické i humorné situace v ordinaci, ale i chvílích volna ani na moment nouze... (oficiální text distributora)

Uhložrout

Milý Dan9K neberu ti právo na tvé hodnocení, ale prosím tě nepíš romány férovosti hodnocení. Možná ti uniklo, že hodnocení jsou ryze subjektivní, a každý má na ně právo. **** ti na evoluční myšlenku a posun. Moje nejdůležitější hledisko je to, jestli mi ten film něco sdělil nebo ne (někdy je vedle autor, někdy já)j, až potom přijdou na řadu umělecké kvality (a tady nejsem silný v kramflecích) a představ si, že u některých filmů do hodnocení promítam i citový vztah. Příkladem je toto dílo. Netvrdím, že je to zrovna veledílo, ale jako čtenáři a fanouškovi p. Herriota je mi velmi blízke a patří do mé filmotéky. A pravděpodobně nejsem takový "vůl" sám, který má rád dílo p. Herriota a závidí mu jeho dle tebe neinteresantní život a práci. (když chceš akci tak sleduj Pohotovost nebo jiný blábol). Svými kvalitami mi příjde skutečně jako průměrný a proto má ode mne pouze ***. ()

Dan9K

Dalo by se říci, že hodnocení tohoto filmu, které je před tím mým na úrovni 70%, mě trochu uráží. Jde totiž o naprosto všední, zbytečný a ničemný film, který nikoho neurazí, nikoho neodpudí, o nic se nesnaží a přijde většině lidí jako průměrný. To má za následek, že tento naprosto nezajímavý a nudný počin, jehož jediné štěstí spočívá v jeho extrémě malé délce 70-ti minut, má větší hodnocení, než mnoho filmů, jež znamenají evoluční posun, nebo kontroverzní myšlenku. Takové tituly pak mnoho lidí na základě své nepřístupnosti k novým postupům odsoudí a s chutí jim dají 1 hvězdu či dokonce odpad, kdežto Všechněm velkým a malým bytostem dají 3 hvězdy. Dle mého skromného názoru mi to přijde nefér. Prostředí veterinární kliniky je samo o sobě neinteresantní, ovšem zajímavě udělat asi lze, ale zde může zaujmout opravdu snad jen lékaře nějaké jiné zajímajícího se o postupy v první polovině 20. století. Uměle vložený románek (z něhož jsem měl pocit, že tam musel být proto, aby film neměl jen 30 minut), má světlé momenty a ve dvou scénách je i celkem zábavný. Jediná zajímavost tak tkví v přítomnosti Anthony Hopkinse, který jako jediný má opravdu povedenou postavu a hraje jí docela pěkně a zábavně. ()

Stefi_836

Knihu jsem četla a velice se u ní bavila a zamilovala si ji. Bohužel, i když je tento snímek přesně  podle ní, je velice nudný, nezáživný, až sterilní. Očekávala jsem mnohem víc. Postrádala jsem i humorné vykreslení charakterů postav venkovských lidí, které je v knize nádherně pojato. Navíc je krátká stopáž a nebyl tak prostor pro vykreslení dějových souvislostí mezi událostmi=pasáže byly jakoby usekané, zkrácené, chyběly dějové detaily. Hopkins je ale moc prima. ()

Tyny

Na jedu stranu obyčejný snímek, který vás ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Na druhou stranu je to výjimečný film s osobitým kouzlem. Jeden z těch filmů, na který se téměř zapomnělo a spousta řadových lidí, spíš většina, vůbec neví, že existuje. Bohužel na takovéto filmy naše televize neupozorňuje a radši vysílá řadové seriály, které jsou o ničem. ()

sud

Knižní předlohu jsem nečetl, ze stejnojmenného seriálu jsem před dlouhými lety viděl pár dílů, takže nemohu hodnotit nebo srovnávat. Tenhle film mi ale přišel docela o ničem, nevýrazný a skoro celou dobu jsem se nudil. Za milou venkovskou atmosféru a sympatické herecké obsazení (Anthony Hopkins ani špatný být nemůže) ale dávám aspoň 40%. ()