John Q. Archibald (Denzel Washington) je obyčejný starostlivý otec rodiny, jakých jsou na celém světě miliony. Pracuje v továrně a se svými blízkými se snaží trávit co nejvíce času. Jednoho dne se mu však zhroutí celý svět. Jeho syn onemocní a má-li přežít, je nutná okamžitá transplantace srdce. Na ní se však nevztahuje pojištění a tak je nové srdce malému Michaelovi odepřeno. Čas běží a situace začíná být zoufalá. John se proto rozhodne pro krajní řešení. Vezme zaměstnance operačního sálu jako rukojmí, zabarikáduje se s nimi v nemocnici a trvá na operaci svého syna. V té chvíli vstupují do hry další dva muži. Zkušený vyjednanač s únosci Grimes (Robert Duvall) a horkokrevný šéf policie Monroe (Ray Liotta). John se tak ocitá v situaci, kdy nechce ublížit ostatním, ale pokud má zachránit život vlastního syna musí vše vsadit na jednu kartu... (oficiální text distributora)

fantoci

Drama v americkém stylu. Čím je však film hodnotný a je v něm to trochu skryto, je kritika amerického zdravotnictví. Moderní společnost by si měla uvědomovat, kde jsou hranice toho, co ještě může být předmětem nepřiměřených zisků. Film, ač je místy i akční, patří mezi sociálně kritické příběhy. Kdyby si tvůrci odpustili některá ta hollywoodská klišé a banality, zajistili by si u mne hodnocení deset. ()

lennyd

Nikdo si moc neuvědomuje, co by všechno dokázal udělat pro záchranu své rodiny. Ani John Q. Archibald, netuší, čeho je vlastně schopen - než jeho syn onemocní těžkou chorobou, které může zabránit jen a pouze transplantace srdce. Jenže ta není zadarmo, a zdravotní pojištění se na ni nevztahuje - a že by John, střídavě nezaměstnaný, dokázal našetřit statisíce dolarů? Ale když je člověk v úzkých, dokáže cokoliv - i když si sám uvědomuje, že to možná bude jeho vlastní konec... Herecké obsazení (Denzel Washington, Rober Duvall, Ray Liotta, Anne Heche, James Woods) a zajímavý námět slibovaly výbornou podívanou. Dokonce i první polovina filmů slibuje docela pěkné drama, které se ale záhy zvrtne v hodně nereálnou patlanici bez ladu a skladu. Je jasný, že se film snažil ukázat problémy současné společnosti, kdy peníze hýbou světem, ale řešení skrzevá únos nevinných asi taky nebude to pravé. Sice se Denzel Washington snažil vytáhnout film ze sraček svým hereckým uměním, ale na běhání po místnosti s pistolí v ruce není žádný velký umění. Na jedno podívání dobrý, ale znovu to vidět nemusím, pěkně děkuji... ()

Hnedoocko

Super napínavé! Johnu Q. jsem moc fandila a obdivovala ho, ikdyž se ve své podstatě snažil získat srdce pro svého syna né zrovna legální cestou...je to pro mě hrdina. ()

terunka003

Co do problemtiky pojisteni - trochu pruser v ty "vysneny zemi". A co do deje - herci fajn, vykony taky, ale ta Amerika a happyend. Predstavte si, ze by to takhle resil kazdy rodic.. ()

Yoshimitsu

Než se John Q. zablokoval v nemocnici s nemocničním personálem a pacienty, tak jsem mu i fandil a čekal jsem, jak schrastí peníze na léčbu pro syna. Potom mi to přišlo postavený na palicu, utahaný a těšil jsem se až to skončí. Dávám 35% ()

ybuko

To co zacinalo jako solidni drama o stavu americkeho zdravotnictvi se zmenilo v pateticke nerealisticke nudne klise. ()

Master19

Těšil jsem se na pořádnou psychárnu, těšil jsem se na Anne Heche a těšil jsem se i na nějakou tu myšlenku. Bohužel jsem byl zklamán po všech stránkách. Hloupější scénář už jsem dlouho neviděl a herci byli jacísi nevýrazní. O tomto filmu si budu pamatovat pouze to, že už ho nikdy více vidět nechci... ()

JohnSmith

Průměrné drama o otci,snažící se zachránit život svému nemocnému synovi a to za každou cenu. Nebýt Washingtona,nebylo by se na co koukat ()

VanTom

Spravedlivou kritikou zaujaté melodrama nenechává na pochybách, komu stranit – zoufalý dobrotivý otec (naplno prodaný charizmatem Denzela Washingtona) vs. bezcitný zdravotnický systém reprezentovaný elitářským doktorem a jenom na peníze hledící ředitelkou (plus komickou policií). Nebojte, prozřou všichni. Pohádkové skamarádění chápavých rukojmí s únoscem obepíná čekání na zázrak, ke kterému víme, že dojde, proto záměr jímavé oběti nepadá na úrodnou půdu, když nás patetický happy end nemůže minout. ()

Musak

Vcelku mě překvapilo nízké hodnocení. Ano, film sice je předvídatelný už od začátku, ano klišé zde taky jsou, ale že by byl film nudný, tak to opravdu ne! Škoda jenom, že se John ke konci opravdu nezastřelil, tím by si u mě film hodně polepšil. Co mě však opravdu rozsekalo v záporným slova smyslu je bouračka na začátku, kdy ženská v bavoráku předjíždí náklaďák a sama jede asi o 2 km/h rychlej, protože ho předjíždí neskutečně dlouho. To by ještě bylo v pohodě,ale to že ten protijedoucí náklaďák jede tak 30km/h, vidět je víc než dostatečně dlouho, má kupu místa na to, aby se vyhnul a stejně si jede pořád rovně jako by nic. To měli tu scénu radši úplně vypustit než natočit takovouhle ptákovinu. ()

Narcis

Herecký koncert Denzela Washingtona v průměrném snímku. Je blbost v podstatě hovadina aby lidi byly docela v klidu při ohrožování pistolí. Člověk by při první příležitosti vzal zbraň a snažil se zabít útočníka (ne jak ta baba) a rohodně by nikdo neřekl, že pan Archibald je hodný člověk při propuštění i kdyby k tomu měl únosce jakejkoliv důvod - prostě pytlovina. Hezké bylo jak Denzel zacházel s pistolí, takový mávání - v reálu by si hned ustřelil hlavu (ještě že tam neměl náboje). ()

Nepi

Tento snímek hraje opravdu na lidský city a emoce, ale mě se celkem líbil. Hodně ho zachraňuje Denzel Washington, kterej hraje naprosto výborně. Příběh je dobrej, jen to chtělo scénáristicky víc vykonstruovat. ()

manonfire

Ale ano, je to trochu sladkobolně podbízivé, ale Denzel je famózní jako vždy a pro nás zvedající železo, je konec filmu, kdy mrňous nasazuje pózy vtisknut tak, že to jiní nemohou pochopit. 80% ()

solskjaer

Už dlouho jsem neviděl něco tak strašně hollywoodského jako byl právě tento film. Laciné sentimentální klišé. Opravdu dlouho jsem se tak nesmál jako při sledování tohoto rádoby dojáku. Přitom šlo o hollywoodskou limonádu z které přímo čpilo to tuctovství a to ubohý hollywoodský pozlátko.Navíc Anne Heche zahrála naprosto tragicky a ta kapající slza, která ve vás měla evokovat ten soucit mě doslova nasr... Strašný. Otevřeně říkám strašný a upřímně , s tím kdo by dal tomuto filmu 5 hvězdiček, bych si na beton neměl co říct. ()

lskala

Emocionálně mě to vzalo. Buď je to věkem nebo otcovskými pudy, ale já to Washingtonovi žral po celou dobu. Klišé, patos??? Když jde o život synka??? Ne ne néééé!!! 90% - 5***** ()

Dromed

Skvělý film vzbuzující plno emocí a empatie. Zároveň ukazuje krásnou stránku kapitalismu, kdy devadesátiletý zm*d s milionem v kapse dostane nové srdce do hodiny, a desetiletý syn dělníka ať klidně zdechne. Srát na Hippokratovu přísahu, v USA i lékaři přísahají jedině mamonu. Zlatý socialismus (neplést s komunismem). Nízké hodnocení nechápu asi by jste lidi potřebovali taky transplantaci srdce. Lidské místo toho kamenného. ()

herr_carter

Srdcervoucí příběh asi není úplně košer termín pro film, kde jde o transplantaci srdce....jedná se tedy o kulervoucí příběh o otci, jenž neváhá pro záchranu syna udělat úplně, ale úplně všechno (ne vážně, je to fakt kvalitní, dojemný snímek)....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (více)