Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

Pavlin

Netradiční western,nebo spíše rodinná sága,které se nedá upřít dobrá kvalita,výtečná hudba i kamera.Přesto samotný příběh mě moc nezaujal.V ději mi chyběla,nějaká větší myšlenka.Brad Pitt i Anthony Hopkins ve svých rolích výteční. ()

BBSeeker

Ten scenár je tam miestami dosť zlý, niektoré dialógy mi prišli fakt smiešne. Ale za tú úžasnú hudbu, scenérie, osudovosť a to, že je to skrátka klasika dávam 70%. ()

rischa65

Takto má vypadat filmový příběh. Atmosféra doby, příroda, muzika, herecké obsazení. A všechno v té nádherné době-Amerika, začátek 20. století. (Jen tím indiánem bych tehdy být nechtěl.) ()

simoneo

Film, ktorý je najmä o vzťahoch a nešťastí má výborné herecké obsadenie a dobre zvolenú hudbu. Mám síce pocit, že film neniesol nijakú silnejšiu myšlienku, no vtiahol ma do deja. Dej sa odohráva na začiatku 20.storočia v nádhernej prírode a je v ňom vyobrazená rôznorodosť a súperenie súrodencov. ()

Dextwer

Kvalitně obsazený snímek o jedné velké rodině, žijící v Montaně na začátku 20.století. Divoch Brad Pitt, otec Anthony Hopkins, nebylo to špatné. Zajímavosti: * Původně koncipováno jako "odrazový můstek" pro Seana Conneryho a Toma Cruise * Calgary bylo vybráno pro filmování hlavně kvůli suchému podnebí. Jakmile se začalo filmovat, tak štáb zažíval rekordní srážky. Moje hodnocení: 80 % ()

Darth Kedr

Úžasný film o jedné farmářské americké rodině, která si projde peklem války, rodinných sporů i politických intrik. Kruté scény ze zákopů první světové války se vám zaryjí do paměti. Romantika zde má dost velkou roli, ale není to na úkor zbytku příběhu. Film má skvělou atmosféru, hlavně díky přírodním scenériím a povedené hudbě. Výborný herecký výkon podal Anthony Hopkins. Když to shrnu, k dokonalosti chybí minimum. ()

Inusa

Na tomhle filmu jsem byla v 17 letech ve venkovském kině, kde topili v kamnech a jediní diváci jsme byli já a můj přítel. Přesto, že Susannah byla v té době pro mně flundra, která byla se všemi bratry, taková hrůza :-D, tak to byl pro mně TOP 1 film o lásce a vášni a tento názor převládá dodnes a o to víc, nebot jsem už dospělá a všem postavám plně rozumím...Je to úchvatný snímek, u kterého jsem začala brečet, a když jsem utřela poslední slzy, začala jsem nanovo...Skvělé herecké výkony. Miluji Brada Pitta, ale musím vyzdvihnout Anthonyho Hopkinse, hlavně v pasážích po mozkové mrtvici. Film je dokonalý a věnuje se všem postavám...A Tristan? nemám slov...,nádhera:-) ()

route60

Smutný ale krásný příběh Otce a jeho třech synů do které osudově zasáhne nejen válka ale později i prohibice a vše co k ní patřilo Tristan se nejprve pomstí za smrt bratra a později též za smrt své ženy, Edward Zwick natočil krásny film s nádhernou kamerou a úžasnou hudbou Jamese Hornera bez které by byla Legenda o vášni poloviční, Anthony Hopkins v roli otce tří bratrů je jako vždy výborný a ostatní jako Brad Pitt v roli Tristana kde dokázal že není jen hezoun pro náctileté fanynky nebo Julia Ormond jako tragická Susannah a Aidan Quinn v roli Alberta dokazují že Edward Zwick ma cit na přesný výběr herců. ()

Lucbric

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dám 5 slabších hvězdiček nebo 4 silné hvězdičky, bohužel nic mezitím nešlo :) nakonec zvítězilo těch 5, protože: žánr "drama, romantický, western, válečný" splnil film ve všech kategoriích + skvělé obsazení a výkony herců + nádherné prostředí a krajina + poutavý a napínavý děj + úžasná hudba = 5 ***** akorát bych ten konec trochu pozměnila, ale to už ze mě mluví ta zarytá romantická duše :D ()

DR.SZ

Od Edwarda Zwicka jsem čekal a dočkal se opět dojemného příběhu, který byl ovšem zde hodně rozpatláván tak, že žádný z herců nedostal opravdový prostor k většímu prosazení se. Ač dějová struktura nikoho neomámila a působí klišoidně, zpracování je nádherné, zejména pak atmosféra montanského venkova, kamera, hudba a výprava. Snímek opravdu ukazoval jen etapy života tří bratří, ale ctil žánr pevného dramatu a nijak neuškodil. Bylo očekáváno to, co se opravdu stalo. 80% ()

Meow86

Romantická dramata těžkého kalibru opravdu nejsou mým šálkem kávy. Jenže tato záležitost ode mě dostane plných 100%. Protože, přátelé, já jsem to celý prořvala jako želva. Naštěstí jsem byla při sledování filmu odlíčená. ()

laple

Srdceryvný příběh o nenaplněné lásce a nerozlučných bratrech přeze všechny těžkosti, které zažili. ()

Soupalka

Není třeba opakovat pochvaly na téma režie, hereckých výkonů, hudby, kamery, výpravy atd. Naše dospívající děti vždy shodně říkaly, že se jedná o jeden z nejdepresivnějších filmů, které kdy kdo natočil a cíleně se vyhýbaly jeho opětovnému shlédnutí i v dospělosti. Možná mají pravdu, ale nikdy to na mne tak nepůsobilo. Mne osobně na filmu nejvíce potěšilo, že poměrně značný odklon od dějové linky a nastavení postav oproti knižní předloze filmu opravdu sluší, i když právě asi přidává právě na té depresivnosti a zároveň ubírá určitou civilnost v nastavení vztahů a postav v knize. ()

RobinPM100

Pittova životní role, dokonalej film s dokonalou kamerou a parádní kulisou Montany. Má to vše, napětí, drama, dobrodružství, romantiku, tragédii, prostě psychologickej rozbor Pittova rozervanýho charakteru. Ve své podstatě depresivní film, kterej je zároveň strašně vzletnej :) Film, který má svou filmovou duši, opravdu silný zážitek, vřele doporučuji. Jo a přísloví "kunda proti vodě, utáhne tři lodě" - to je zde prověřené a potvrzené :D ()

megajalec

Romantická rozprávka s nádychom westernu a z čias vojny. To asi nie je pre mňa. Na svoje si asi skôr prídu ženy pri tomto výpravnom filme (fanynky Pitta teda určite). Mne sa páčil výkon Hopkinsa, menej už dĺžka filmu a rozvláčnosť. ()

macco33

Jo, byl by to skvělý film, kdyby nebylo toho přehnaného patosu a zoufale rozvleklého a bohužel i nablblého závěru. Jinak všechno rychtyku. Herci, lokace, vystižení charakteru doby, Indián tančící nad za ityji bělochy. BTW viz klip Learning to Fly, Link Floyd, tentýž rok, i když to asi nenii tentýž Indoš. Viděno znovu asi 20 letech. Viz taky výstižný koment uživatele Gemini. ()

AnnaW

Bála jsem se, že to bude kýč a on to kýč je, ale takový, jaký stojí za vidění. U mě tak za 90%. Občas je fajn, když se na plátně odehárvá velký příběh, plný emocí, které třeba ani nejsou zřejmé na první pohled. Jasně, byla tam nějaká klišé a příběh sám není dvakrát objevný, ale na druhou stranu to lze chápat jako potvrzení toho, že všechny velké příběhy už byly dávno napsány a hrají se jen různé variace téhož. Každopádně, Brad Pitt tady odvedl hodně dobrý výkon, přesvědčiví byli i Anthony Hopkins a Aidan Quinn, bohužel o něco méně už jsem věřila Julii Ormond. Věřím tomu, že některé roviny příběhu člověku docvaknou až po druhém, třetím shlédnutí. ()

mr.sulas

Já nevím,mně to nějak nezasáhlo!Chvílemi mi to přišlo až jako parodie.Čekal jsem od toho mnohem víc a to byla možná i chyba.Postrádal jsem ducha epického příběhu.Asi takhle....tuctě filmů s takovýmto námětem bych dal přednost.Už teď vím,že se na tento film znovu nepodívám!Jsem prostě zklamanej až to bolí! ()