Na ranči v opuštěných kopcích Montany žije plukovník Ludlow se svými třemi syny a vychovává je daleko od krutosti indiánských válek. Alfred je racionální a klidný, Samuel je romantický idealista a Tristan, kterého od dětství vychovává plukovníkův indiánský přítel, má zase divokou a vášnivou povahu. Samuel se během studií zasnoubí se Susannah a přiveze si ji na otcův ranč, protože se s ní chce oženit. V Evropě ale zrovna zuří válka a Samuel přes otcův odpor přesvědčí oba bratry, že je jejich povinností narukovat. Samuel padne a plukovník požádá Susannah, aby u nich zůstala. Alfred se jí brzy přizná, že ji od prvního okamžiku miluje, ale Susannah je zamilovaná do Tristana a taky mu brzy podlehne. Zklamaný Alfred se odstěhuje do města a začne podnikat. Tristan se ale brzy cítí nespokojený a odjede do světa. Susannah mu slíbí, že na něj bude čekat. Z Tristana se stane dobrodruh a brzy jí napíše, aby na něj nečekala a vdala se za jiného. Dívka si nakonec vezme za muže Alfreda, který zbohatnul a chce se stát kongresmanem. Když se Tristan vrátí, otec je po mrtvici a ranč upadá. Rozhodne se ho postavit na nohy. Při setkání se Susannah si uvědomí, že už nemá právo zasahovat jí do života. (TV Nova)

lennyd

Plukovník Ludlow (Anthony Hopkins) žije se svými třemi syny na farmě v Americké Montaně. Soužití otce a tří synů je idylické, až do okamžiku, kdy si prostřední syn přivede snoubenku Susannah (Julia Ormond), do které se téměř okamžitě zamilují i oba další bratři. Od rodinných neshod je osvobodí válka, do které se všichni bratři dobrovolně vydají, a kde Samuel umírá. Po návratu zbývajících bratrů z války se Susannaah zamiluje do mladšího Tristana, čímž začne úplný rozklad kdysi idylické rodiny.. DVD s tímto filmem mi leželo doma hodně dlouho, než jsem na něj našel chuť a čas. A ač se mi film docela líbil svým zpracováním (krásná krajina, výborná kamera, herecké výkony - Anthony Hopkins, Brad Pitt, Aidan Quinn, Henry Thomas) jako celek na mne působil trochu nudně a uzívaně. Sice se stále něco děje, ale život celé rodiny mi byl docela ukradený a žádné emoce ve mne nevyvolával. Kdo nakonec bude se Susannah mi bylo upřímně jedno, a tak nějak jsem čekal, že se všichni bratři vystřídají (a oprávněně). Hezky to zhodnotil Lima - a půjčím si od něj onu citaci Je to pěkná podívaná, ale bez nějaké přidané hodnoty a nemám důvod si ji pustit znova.... ()

OHI

Je mi jasné. že tvůrci se snažili o velké drama, ale výsledek je poněkud mdlý, hlavně díky stopáži a nevýrazným hereckým výkonům(s výjimkou J. Ormondové). ()

Tomesh

Nadmíru vydařená Zwickovo romantická sága jedné rodiny. Tristanovi se nedá upřít divokost a nezkrotnost v srdci, po které touží snad každý muž, ale jen málokdo ji dosáhne. Hopkins s Pittem jsou tradičně výborní, kdo mi tam ovšem neseděl, tak to byla Julia Ormond. První polovina za pět, pak to jde trochu dolů. ()

Brandon

Romantické drama s dlouhovlasým fešákem Bradem Pittem, u kterého si mnohé dámy popláčou. Protože ženy byly pravděpodobně cílovou skupinou, příběh o bratrech a jejich sourozeneckých peripetiích šel lehce mimo mě. Oceňuji několik velmi silných momentů a opravdu krásnou hudbu. Ještě jedna myšlenka mi v souvislosti s Tristanem zamotala hlavu a to je....... ()

Diego

Velkolepý epický příběh smrsknutý do dvou hodin, kde je nám pouštěna jedna sekvence za druhou bez širších souvislostí a je to hodně znát, knížka by byla úžasná, škoda že to bylo psáno přímo pro screenplay.. mít to šest hodin dám pět . ()

yeniczek

Velkofilm podl starého mustru. Zwick je Zwick a proto ho mám hodně v oblibě. Hopkins a Pitt neskutečně dobří, jedna scéna s jejich opětovným shledáním mě posalala do citových kolen, vážně... 8/10 ()

VanTom

Velkolepě rozmáchlá freska plná romanticky čistých až spalujícně vášnivých citů, které však nikdy definitivně nepřetnou pokrevní pouta. I realizací (zmíním ovšem pouze nadpozemskou Hornerovu hudbu) jde o rodinnou ságu / legendu takzvaně "větší než život". ()

Mishqo

80% ... Síce nič čo by ste v podobnej alebo rovnakej forme nemohli niekde vidieť, ale sám o sebe to bol krásny film. Taká skrátená rodinná kronika pred, počas a po WWII, i v čase prohibície (Volstead Act). Herecky bezchybné, emocionálne. Keď bol Brad Pitt mladý mohol mať na hlave aj nasrané a stále to bol prinajmenšom poloboh (dnes sa už žiaľ vek na jeho výzore podpísal). ()

JohnSmith

Celkem slušné. Předpokládal jsem, že to bude větší romantika a příjemně mě překvapilo, že tomu tak není. Hopkins s Pittem jsou velice dobří a kdyby Pitt neměl ty děsně dlouhý vlasy, bylo by to ještě lepší. Jinak je to trochu utahané a pomalé, ale na druhou stranu i napínavé a zajímavé. ()

lykan9

Už jako kluk jsem měl tenhle film rád. A zub času na tom nic nezměnil. Jak nemám rád romantické filmy, tak Legenda o vášni je jednou z výjimek, která potvrzuje pravidlo. Brad Pitt sice nepředvedl bůhví jaký výkon, ale Anthony Hopkins plně kompenzuje tuto devízu. Za mě rozhodně palec nahoru. ()

Scar

Osobne neviem čo tomuto filmu vytknúť. Krásna príroda podoprená krásnou hudbou. Človek sa ocitne ďaleko od mesta a stáva sa členom rodiny. Štvrtým bratom. Nesmiem však zabudnúť pochváliť casting. Výber hercov sa podaril (aj keď Pitta moc nemusím). Potešilo ma najmä obsadenie nedocenenej Kariny Lombard, ktorá filmu dodala nevídané čaro. ()

jitrnic

Co mi z filmu utkvělo jsou pěkné obrázky s příjemnou hudbou, skvělý Hopkins a slušný Aidan Quinn. Onen příběh, který by zřejmě chtěl být velkou legendou, je pořádně přitažený za vlasy a neustálé vystavování Brada Pitta (který se vrátí z několikaletého putování světem s vlasy jak z reklamy na šampon) mi přijde úchylné. ()

klima777

Tady se opět vařilo dle receptu "Více všeho pro každého". Takže tam nacpeme úplně, ale úplně všechno: Indiány, romantiku, válku, romantiku, prohibici, mrtvici... a romantiku a jako obzvláště lákavý bonus medvěda. A kdyby ani starý Bart nezabral, máme tu oživlé (ale sladké) dřevo – Brada Pitta, což značí hooodně romantiky. Pro ty, kdo mají rádi pohyblivé obrázky je zde pěkná kamera a poctivý výkon Hopkinse a Quinna, kteří film dostávají alespoň do lehkého nadprůměru. Dobré okamžiky střídají takové, při nichž mě fackuje stud za megalomanství a nesoudnost režiséra a scénáristy. A nebo se zcela pletu. Některé filmy vám přirostou k srdci a některé zkrátka nikoliv. 2,5* ()

J-o-k-e-r

Nádherný romatnický příběh o nenaplěné lásce a složitých rodinných vztazích odehrávající se v prosředí krásné přírody. Úchvatná práce kameramana byla jistě právem odměněna oscarem. Zde ovšem je více chvály a to především díky velkolepé hudbě J. Hornera a výběru herců. Vždy vynikající A. Hopkins ani A. Quinn komentář nepotřebují, ústřední trojlístek uzavírá charimstatický B. Pitt, který si pravděpodobně získá srdce mnoha fanynek. Pro mě jasných 5* ()

Autogram

Viac ako legenda je to skôr rozprávka o peknom dievčati a ešte krajšom chlapcovi s mimoriadnym menom Tristan. Film zahŕňa neuveriteľný počet rokov a udalostí s minimálnou zmenou výzoru postáv, takže niekedy som nestačil otvárať oči, koľko to detí už párik má a to som pri filme nezaspával ako zvyčajne. Záverečný smrteľný boj mi do tej romantiky nejako nesadol, ale tak to už býva v romantických filmoch. –––– Našla si ho dobrá smrť. ()