Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

mala_kea

Banderas je frajer ve všech směrech a umí zahrát snad každou roli. Když se k němu přidá Catherine, jde o zajímavý western, který stojí za to skouknout ()

DHDV

Dobrodružný film, který má skvělé herecké obsazení. Bohužel filmu chybí nějaká ta atmosféra a jiskra mezi hlavními představiteli. ()

Relli

Výborná akce kombinovaná s vtipnými scénami začínajícího umělce. Přestože si film zasloužil lépe zpracovaný konec, dávám 4* ()

Roml

Toto zpracování příběhu o Zorrovi je velmi povedené, a to i díky výborným a charizmazickým hercům, jako jsou Banderas, Hopkins a půvabná Catherine Zeta-Jones. Atmosféra je budována dobře a až na pár klišé, jsem byl spokojený. Pokračování (Legenda o Zorrovi) ale už tak dobře nedopadlo. ()

Heroine

Uh, asi to (snad) má být komedie. Protože je to rozhodně spíš vtipné, než dobrodružné. Myslím že je to dost pro děti, ale ani pro ně to není nic moc. Až na sympatické obsazení herců, kteří se ale všichni během filmu neskutečně trapně tváří, je to prostě blbý film. ()

Hapretor

Ha, nejlepší je duel ve stodole Zorro vs. Elena. Anton Bandaska je tady herec na svém místě, španělskou krev nezapře. Kateřina Zéta-Jóta je tady tak krásná a rázná zároveň, že už to lepší být nemůže. Tony Hopsinka už tolik neválí, ale bez něj by to nešlo. Plus dokonale debilní záporák. Chtěl bych být Zorrem! Romantická akční komedie pro začátečníky šermu. ()

MickeyStuma

Snímek by se také mohl jmenovat -Příchod nového Zorra-. Ten původní zestárnul a tak si vycvičil následovníka. Čistá popkornová zábava z 90. let nemající nic, co by fanoušky tohoto mexického maskovaného hrdiny pohoršilo. Dobrodružství, romantika, mexický orient. To vše tu je. Výprava velkolepá, šermířské dovednosti ušlechtilé a co se týče dramatizace příběhu si myslím, že to nedopadlo zase až tak zle. O překvapení nouze není. Byť je příběh s ohledem na klasiku trochu nezvyklý, je dobře, že se tvůrci neopakovali a že šli svojí, zcela novou cestou. Tato verze dokáže upoutat a v divákovi zanechat skvělý filmový zážitek. ()

lemonova

Taká príjemná limonádka. Sympatickí hlavní hrdinovia, trochu toho napätia, trochu romantiky a nesmieme zabudnúť na občasné vtipné hlášky, ktoré k tomu patria. Nič viac - ale niekedy to skrátka stačí. :) ()

Rathalos

Zorro nikdy nepatril k nejakym mojim oblubenym postavam,ale toto spracovanie bolo sympaticke so sympatickymi hercami,mam rad dobrodruzstvo,romantiku i akciu v jednom...:-) ()

Nerd4Dreaming

Nevim přesně proč, ale ten film jsem si zamiloval. Kdysi jsem ho videl jako malej kluk, a to spis jenom úryvky, nikdy v kuse. A teď me fakt dostal. Skvělá hudba, herecký výkony, skvele šermovací scény, skvělá atmosféra Kalifornie v prvni polovině 19. století. Za me další důkaz, ze 90. léta byly zlatá doba filmu ()

ex.it

Film je průměr. Jen průměr. Ale ta hvězdička navíc patři Antoniovi, protože jeho v roli Zorra si budu pamatovat na dosmrti. Charisma má a je neodolatelnej. Zato Hopkins mě vcelku zklamal. Nepřišel mi nijak výrazný, nijak zvláštní. Podle mého svou roli mohl více okořenit. ()

lxbch

Viděl jsem to pouze dabované a musím říct, že Vašut se do toho opravdu s chutí opřel. Správně načasované vtipné momenty film pozvednou právě ve chvíli, kdy začíná uvadat. Oslnivě krásná hrdinka a charizma snad i potící Anthony Hopkins. Beru nůžky a jdu si do svého šátku udělat díry na oči. Olé! ()

charmin

Banderas a Catherin + na-desiatich-prstoch-spocitatelne vtipne momenty, jedine objekty mojho subjektivneho hodnotenia 3* , ani viac, ani menej. ()

Torgal

Dokonale obsadený dobrodružný film, všetci herci sú vo svojich úlohách skvelý - mentorský Hopkins, temperamentný Banderas i prekrásna Catherine Zeta-Jones. Príbeh veľa originality nepobral, ale funguje bez zaváhania. Všetky súboje (a že ich nie je málo) sú výborne spracované, nuda rozhodne nehrozí. Mierne skrátenie by filmu ale určite pomohlo, najmä záverečné finále v dole mi prišlo značne naťahované. 8-/10 ()

Kingjiri

Pro mě jeden z lepších filmů, kde se objevuje Antonio Banderas, ale celkově žádnej velkej zázrak. Po technický stránce slušná filmařina, jenomže tuhle pochvalu dost kazí fakt, že byla stopáž zbytečně dlouhá s poměrně dlouhym rozjezdem. Objevilo se sice pár povedenejch vtípků, u kterejch jsem se aspoň zasmál, ale ty už snímek jako celek moc zachránit nedokázaly. Proto asi nikoho nepřekvapí, že jsem se při sledování několikrát přistih, jak se znatelně nudim (což ale možná bylo taky tim, že moc nemusim filmy z dávný minulosti). Za mě jenom průměrná a jednorázová podivaná. ()

PavelZava

Antonio Banderas hraje bravurně opilce i Zorra. Anth.Hopkins (Zahajský) výbornej, Catherine Zeta-Jones se mi líbí. Tyhlety historicko-dobrodružné kousky mám rád ňam :-) Hlášky : To dřív začnou bejci nosit bačkory. nebo Hele, vy už nejste svázaný ? To, protože seš blbej !. Nejlepší a nejromantičtější scéna je samozřejmě šermířská mladého a rázného Zorra(AB) a Eleny (C.Z-Jones) ve stájích. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra