Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

KafuR

3,5*. Celé je to natočeno velmi pěkně (tzn. líbivě), schématický scénář a klasicky dojákovské hollywoodské berličkové scény tu naštěstí zachraňuje příjemné herecké obsazení a velmi povedené hudební motivy. Pokud se u toho nebude moc přemýšlet (třeba ta rychlost výuky nového Zorra je více než úsměvná), tak o zábavu se bát nelze, akce je tu dostatek, tempo výživné a komické scénky dost často stojí na hercích, díky čemuž fungují podle plánu. Prostě klasický klišodní hollywoodský biják, ozvláštněný exotickým prostředím a dobrými herci a hudbou, což mu umožňuje získat si sympatie. ()

tranquill

"Umíš s tím zacházet? Ano, tohle se vráží do nepřítele..." Této dobrodružné komedii nic nechybí - akce, povedené vtipy, krásné ženy a výborní hlavní hrdinové. K tomu třeba honička na koních ala James Bond. Úplná spokojenost! ()

Lukasfox

Me se to libilo , sice klasickej letni velkofilm ale super podivaná u ktrerý vydžím sedet a na ponekolikáte, super sympatičtí a nadruhe strane slizští herci...a moc Krásný soundtrack... pro me velkofilm jak má být ()

Zevon

Při minulém hodnocení mi bylo škoda kritikou ztrácet čas, ale protože jsem omylem shlédl tento běs ještě jednou, cítím svou vlasteneckou povinnost varovat případné zájemce před zkaženým večerem. Vážení, pár vtipných gagů nezachrání tuhle "válku s mloky", ani Vás před depresemi. Zorro je něco jako berouskovic klaun, Kačena má daleko menší prsa, než se dělá, utlačovatel s porobenými vesničany působí dojmem komparsistů z Bohnic a mezi tím vším chodí starý trouba, který se snaží být zajímavý, trousí své nepříliš trefné rozumy v naprosto neodpovídajících okamžicích a nikdo o něj zjevně nestojí. Děj je nudný, přesto jsem se nasmál, když jsem si představil ty mexičany v rachotě, kam oni přirozeně nechtěli (že by souvislost s naší romskou komunitou?). Nechte ten film jako kulisu Vašemu psovi, nebo ještě lépe koňovi, ten má větší hlavu, třebas v tom nějaké moudro najde.... ()

Baron Noktur

Tak toto bol veru krásny film. Krásne dobrodružstvo, pretkané výbornými hereckými výkonmi, nádhernou hudbou a pôvabnou Catherinou :) Réžia nemá chybu, príbeh je podaný nárokom s istou dávkou naivity, tak príznačnej pre tých romantických hrdinov, ktorých tak neskutočne žerieme ;) Pôsobivé dielo, s neuveriteľne roztomilým Banderasom v maske ;) 90% ()

josieaddms

Podle mě je to docela zábavný film s komediálními prvky, a i když to třeba není žádné velké drama, děti to určitě baví. Můj desetiletej brácha v poslední době neřeší nic jiného, a já si vzpomínám že když jsem byla v jeho věku, tak mě to taky docela bralo. Navíc je tam sexy Antonio Banderas jako spravedlivý mstitel, a Zeta-Jonesová tam má opravdu pěkné kostýmy. (Je to povrchní já vím, ale v tom filmu o moc nic jiného nejde) A je tam pár dost dobrých akčních scén. Prostě takový jednoduchý snímek. ()

Acrobat

Aj nemeckí či britskí romantici sa v hrobe obracali, keď Martin pripravil Zorra vo variácii "Klasik". Gentleman, krása, sloboda, zlo. Vhodné vzťahy, vyzývavý príbeh, obalené v historických konštrukciách Kalifornie, v ktorej neskôr bude operovať aj "Arrnie: Známa tvár. Opätovne 90. roky potvrdzovali, že bolo bežné pichnúť do chlapa bez varovania. Máš tu všetko, nie je možné reklamovať. Už len mať masku pri sebe, cestou odtrhnúť ružu... ()

10Domik10

Po zhliadnutí som si povedal, že Zorra moc nemusím, aj keď v podstate tu nie je čo zásadne vytknúť. Je to vyložene o filmovom vkuse a Zorro ma nikdy nelákal napriek veľmi sympatickým hereckým výkonom je pre mňa toto dobrodružstvo skrátka obyčajné. ()

danny_21

Zábavná, příjemná podívaná na jedno zkouknutí neurazí, hlavně první polovina má dobrou atmosféru. Herci hrající sůvj standard - takže 60 % tak akorát. ()

bono22vox

Skvělá zábava která mohla být klidně ještě lepší... Ale i tak díky Spielbergovi, Hopkinsonovi, Tonikovi a Katce jde o parádní popcornovou zábavu, díky níž se později zrodily Piráti z Karibiku... ()

bearmeedek

Tento Zorro letos oslavil 20 let a nejvíce úžasné na tom je to, že zaujme stejně jako před léty v kině. Poctivě udělaný klasický dobrodružný film, s humorem, romantikou a s hereckými hvězdami. ()

Nix

Banderas jako Zorouš. Tady není nic špatně, když ho učí Hopkins. Taková odpočinkovka, která je i dobře natočená a má fajn záběry. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra