Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

H.Gordon

No..proč ne. Příběh je to docela příjemný, ale když jsme byla malá, tak se mi to líbilo mnohem víc. Teď jsem se na to dívala převážně kvůli Hopkinsnovi. ()

VanTom

Báječná připomínka starého dobrého romanticko-dobrodružného hollywoodu. Perfektně natočená, jakoby poctivě, s ohromující výpravou, úchvatnými výkony kaskadérů, dokonalou choreografií šermířských soubojů, to vše bez laciných digitálních triků. Popravdě nemám co vytknout, jelikož nechybí ani vtip, nadhled, šarmantní obsazení, skvělá hudba… ()

lykan9

Když jsem byl kluk, tak jsem měl film mnohem raději. Teď jsem měl však ze Zorra stejný pocit jako bych se díval na telenovelu. Herecky to není špatně odvedené a Catherine Zeta-Jones byla fakt kost, ale přesto jsem se místy nudil a celkově jsem nebyl z filmu uspokojený. Kdybych se díval před 20 lety, tak bych určitě dal vyšší hodnocení, ale nyní se jedná již jen o čistý průměr. ()

klima777

McCulleyův Zorro je předchůdcem comixových hrdinů. Takový mexický Batman (tedy vlastně kalifornský). Tak proč filmovou adaptaci nepojmout obdobně? Nápad se dvěma mstiteli je vážně zdařilý (Anthony Hopkins je lepší učitel než Yoda:)); Zeta-Jones překvapivě snesitelná; jen Banderas chvilkami působí jaksi nepatřičně. Hlavní svízel filmu tkví ve faktu, že poměr mezi drsnějšími scénami a scénami, které mají působit humorně, není správně nastaven; respektive existuje až příliš jasná dělící čára mezi "teď se bude zabíjet" a "pozor, teď přijde zábava a publikum se MUSÍ smát" (v tomto ohledu je nekorunovaným "vítězem" hledání cesty ke zlatému dolu). Tudíž zmíněná nepatřičnost nejspíš nebude problémem Banderase, leč režiséra. Pokud člověk nechová planá (či mylná) očekávání, dostane "docela pěknej biják". Slabší 3 hvězdy (přesněji 2,5). ()

Ravi

Celkem povedený rodinný film, která se vydařila zejména skvělým výběrem v obsazení a trochu zamotaným detektivním příběhem, který překvapivě u Zorra zafungoval. Zorro vlastně jakoby pozvedl rozcapenost a důležitost westernů do akční a dobrodružné roviny. 70% = 3/5 ()

Death

Svezi dobrodruzny snimek s kvalitnimi akcnimi scenami a v ramci zanru i solidnim pribehem. Nenudi a az na par tradicnich klise je to povedena oddechovka. Nic zasadniho, ale i takoveto filmy jsou treba. ()

Styxos

Dobrodružný film, jak víno. Banderas, Hopkins, Zeta- Jones - ti všichni jsou skvělý a Zorro má díky jejich hereckým výkonům ten správný švih, který prostě potěší každého milovníka dobrodružných filmů. ()

ssfan

Vynikající dobrodružný film, u kterého se nebute nudit. Je zde plno akce. Samotný film je tak na 80%, ale já díky vynikajícím hercům dávám ještě jednu navíc, takže pět hvězd. ()

P1tr

Banderas jako Zorro je úžasný a Zeta Jones jako jeho femme fattale obstojí také více než dobře. Velice dobře se na Zorra dívá, ale to je tak vše, nic hlubšího od něj čekat nezle. ()

milo_wade

Jej pamatuju si jak jsem se na to kdysi díval 3x denně :D ....dříve muj velmi oblíbený film...a víte co?? Mě to baví do dneška :D Banderas je nejlepší Zorro ()

Fox85

Takový celkem pohodový filmek na zaplácnutí volného odpoledne. Kladné postavy sympatické a záporné naopak řádně zlovolné. Akce si také užijeme celkem dost ()

Smileface

Pamatuju si,že jsme chtěli jít celá třída na "Zachraňte vojína Ryana",ale naše učitelka koupila lístky na Zorra.Už od této doby mám k Zorrovi vyhraněný názor a tak se na mě nezlobte,ale tři hvězdičky jsou opravdu maximum které mohu dát. ()

Braddy

Nejsem příliš velkým příznivcem Zorra, i když se Banderasovi nedá upříst jistý šarm a charisma. Aspoň že na Catherine se dá koukat. ()

štísko

Takhle velké zklamání jsem z nějakého filmu už dlouho neměl. Přitom snímek měl dobře"našlápnuto". Slibný a silný začátek se brzy změnil v nechutnou a navzájem nedoladěnou směsici ztřeštěné komedie( např. když Antonio Banderas šel uloupit koně), hororu (uřízlá hlava v nálevu) a pokusem o dramatické ztvárnění docela zajímavého příběhu. Tenhle žánrový koktejl měl asi zaujmout co nejširší okruh diváků. Ale co jsem na tom byl v kině, tak jich podstatná část odešla ještě před koncem. Výkon Anthony Hopkinse se mi ale líbil a asi způsobil, že jsem tento film nezařadil premiérově mezi odpad. ()

Cejny

Perfektní dobrodružný western, do kterého byli do hlavních rolí výtečně vybráni charismatický Antonio Banderas s neméně charismatickou Catherine-Zeta Jones. Doplnění o Anthonyho Hopkinse, který dělá film filmem, dávám 4 hvězdy. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra