Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Dantte..

"Lidé Kalifornie, povězte, bojoval vůbec někdy někdo za vás" " Zorro, Zorro bojoval za lidi" Je to vtipné, elegantní jako Anthony Hopkins, divoké jako Anthonio Banderas a krasné a uhlazené jako Catherine Zeta-Jones. 70 % a půl hvězdy za odvahu v dnešní době neco takového natočit. ()

Rodin

Jak je možné, že jsem do dnešního dne neohodnotil tento kousek? Asi jednoduše. Prostě se mi úplně beze zbytku vykouřil z hlavy. Zatímco na Delona jsem nezapomněl nikdy, tohle mě natolik minulo, až hanba. Je tedy pravda, že já Tondu Banderase nemusím prakticky v ničem, ale od účasti Tondy Hopkinse jsem si sliboval mnohem více. Krátce řečeno ptákovina, navíc docela nudná, která zřejmě nebyla levná, ale přesto tak působí. Až by se mi chtělo režisérovi říct: Hujere, co ta kaňka, v tvym věku... ()

Robbi

Nelze se ubránit srovnání s dalšími verzemi a především s tou z roku 1975. Můžete namítnout, že Delon není Banderas a Ottavia Piccolo se nemůže rovnat Zetě-Jones. Jenže jestliže tu někdo zmínil komerční faktor, tak ten Tajemnou tvář bohužel sráží hodně dolů. Opět takový ten volný příběh, ve které jsem jenom čekal, až Zorro i jeho protivníci začnou jezdit na motorkách. Opět a už poněkolikáté, kdyby se ta postava jmenovala jinak a měla místo černého klobouku a masky rekvizity modré, budiž. V černé ale opravdu ne. ()

Brooks

Štýlová, precízne zrealizovaná oddychovka. Dynamická v akčných scénach, vtipná v komediálnych, emocionálna v tých dramatických a ladná v ich plynulom prepájaní. Hornerov soundtrack patrí k jeho najvýraznejším, obsadenie tiež nemohli trafiť lepšie. Režisér Campbell patril svojho času k najschopnejším hollywoodskym remeselníkom. ()

Izz

Prototyp odlehčené dobrodružné hollywoodské zábavy,který staví na hezkých lidech v hlavních rolích,skvělé hudbě,kaskadérských kouscích a velkorysé výpravě.Zorro je v mnoha směrech zábavnějším předchůdcem Pirátů z Karibiku a jako takového jsem ho měla vždycky moc ráda. ()

TaNya_

Je to taková trochu romantická klasika z dob kdy Banderas ještě vypadal dobře. K troše šermování se nejlíp nosí nějakej ten humor. ()

PaRi

Jo, jo, tak takhle má vypadat romantický kostýmový spektákl! Šel bych za ním světa kraj a bosý. To jsem pak ochoten i nadsadit hodnocení. ()

offlineman

Ač se to tváří jako další tupá americká akční komedie, není to nejhorší. Je pravda, že sem tomuhle filmu přišel na chuť až po čase, ale o to víc si to nyní můžu vychutnávat! Některý scény jsou sice fakt trapný, ale ty další to zase vyvažují do nadprůměru. Ta veliká hořící Z, jedna na louce a druhé na konci si budu pamatovat napořád! Je zbytečné psát o hercích, ale vyjímečně skvěle se povedl dabing!!!! Pánové jako Zahajský nebo Vašut skutečně umějí, resp uměli (bohužel) s hlasem pracovat!!!!!! ()

Boudyy

Film sráží jen spousta klišé, jinak to bylo povedené. Příjemné herecké výkony, dobrá hudba a vyzdvihnout se dá i atmosféra. Já seu filmu bavil, takže mu dávám vyšší hodnocení. ()

helrohir

Vynikajúce dobrodružstvo so všetkým, čo k tomu patrí. Charizmatický hlavný hrdina, krásna Catherine Zeta-Jones, skvelé šermiarske súboje, vydarená hudba a príjemná odľahčenosť filmu. Je to síce preplnené klišé až po okraj, ale aj tak je to zábavné. ()

BadAs

zorro je muj oblíbený superhrdina .-) bohatým bere chudým dává.-) chrání bezmocne jak novodobý robin hood .-) a film od campbela je proste přehlídka vtipu a šarmu antonia banderase,který to tu uhrál z takovou lehkostíí a šarmem že není možné nedát 5 hvězd..hezký a vtipný příbeh o dlouhé cestě za pomstou a najití lásky,koně a přítele .-) .-D..ps: vypadám jak motýl,..to nemůže vyjít .-D...jo a hvezda navíc za skveleho hopkinse a crasnou catherine zetta jones..ktera tu je fakt jako nejkrasnejší a nejžhavější z žen .-) je smutné že nám pomalu stárne ()

JosefTomas

Zorro, aneb když se sejde správná parta, na které je vidět, že si užili úplně vše. Akce drží film v tempu, akční scény mají drive, samozřejmě nechybí drama a milostná část. Takový ten film, který si pustíte s partnerem/partnerkou. Pro muže tu je akce a souboje a pro ženy tu je milostný konflikt. Oba dva nebudete uhýbat pohledem od hlavních protagonistů. Příběh je, až se to určitě nemusí zdát, skvěle funkční a udrží vaší pozornost celou dobu, Banderas zahláškuje, aby odlehčil situaci a nebylo to vyloženě silné drama, ale ten normální film, který pochoduje na prahu žánrů, ale drží vše v dokonalé rovnováze a proto baví. ()

ostravak30

Další slavná a neméně zajímavá verze o Zorrovi. Nadchnul mě A. Hopkins s vlasy, ale šermující jako by opravdu byl mladík. Tahle verze nepostrádá grády v podobě napětí, akce a samozřejmě dobrodružství. Ty šermířské souboje, nebo honičky po střechách se neomrzí. Stejně jako Antonio Banderas ještě mladý a v plné síle perfektně se na roli hodící. No a samozřejmě i C. Zeta-Jones, která sice působí jako růže mezi trny a trochu spíše jako doplněk pánů okouzlující hlavně svým dekoltem. Scénáři pak nechybí vtip a divák se tak vskutku nenudí. Je to skvělá verze v krásném prostředí Kalifornie a napínavá až do konce, který vrcholí souboji dvou Zorrů se svými úhlavními nepřáteli. Zkrátka dobrodružství se vším co k tomu patří a tomu říkám nadšeně ano. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra