Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Skalda

To co Campbell ve Zlatém oku načal a ve Vertical limitu trochu přehnal - zábava, zábava - to na úkor příběhu, resp. zápletky scénáře. Skvělá/líbivá kamera, ucházející hudba. "Romantický" Banderas. Co bychom chtěli víc? aspon to není zprzněná klasika jako Muž se železnou maskou nebo Monte Cristo. ()

Ollie235

Není to film, který by něčím překvapil nebo člověka obohatil. Je to ale jeden z těch, který příjemně pobaví. Zorra mám jako filmového hrdinu velice rád, v podání Banderase obzvlášť. Krásná CZJ je pak důležitým doplňkem docela povedeného snímku. ()

lareinna

Na sobotňajšie popoludnie neškodné, miestami vtipné, miestami až naivné, ale treba to brať ako rozprávku a to je celkom fajn. ()

Yardie

Na můj vkus až příliš odlehčené a ač to zní možná divně, málo mrtvých. Nejsem zrovna fanda kopanců do zadku, přeskakování, žduchání apod. Působí to na mě až příliš komediálně až groteskně. Každopádně, je to taková oddechovka, kde je opravdu hodně nadhledu a místy mi to připomíná spíše komedii (slabší). Každopádně se na to dá koukat, vypnout mozek, podívat se na pěknou Catherine a odreagovat se. Ale žádnou přidanou hodnotu bych nečekal. Více by se mi to líbilo ve "vážním" pojetí. Ale nevím, jestli něco takového vůbec jde... Howgh! ()

Milky.

To byla zase číčovina. Scénář byl v některých scénách tak účelový, že to třískalo dveřma. Že banda 50ti mexikánců v dřevěné kleci není schopná vyrazit pár desek a jen natahuje ruce aby to působilo dramaticky byla asi perla filmu. Zvukové efekty kdy dávali na pozadí výbuchů a ohně hlasy kočkovitých šelem taky pobavily. Víc dalších pitomostí a WTF náhod jmenovat nebudu. Co dělali takoví tři vrcholoví herci v podobné sračce opravdu nechápu. ()

Jimmy15

Hned na začátek než cokoliv dál napíšu, musím vyzdvihnout obsazení filmu. Banderas a Hopkins si to střihli hodně solidně a toto obsazení tomu filmu dodává ještě vetší šmrnc a nádech. Druhá výborná věc je prostředí a kostýmy. Výborně natočená Kalifornie a nepokoje nad Španělskou nadvládou. Najednou se objeví tajemný muž, který bude zachraňovat lid. Trošku romantiky, aby to bavilo jakoukoliv generaci a pohlaví a film může směle do kin. Film mě hodně kladně oslovil. ()

H4ku11

Podmanivé čaro muža v čiernej maske s verným koňom Tornádom na mňa pôsobí. Keď sa k tomu ešte pridá neuveriteľne okúzľujúca Catherine, nie je o čom. Anthony aj Antonio vynikajúci výber. ()

Renfield

No co, krásná pohádka! To, že je v příběhu občas (ale jo, často) nějaké to klišé a samozřejmě je od úvodu jasné, jak to celé dopadne, se přece dá odpustit. Ono když se přihlédne k tomu, pro jaké publikum a za jakým účelem byl Zorro natáčen, není to až tak složité. A navíc, co bych dal dnes za takhle povedenou "popcornovku"! I z tohoto důvodu jsem byl příjemně překvapen kvalitou šermířských soubojů, na mnohé z nich je opravdu radost pohledět. A když je nálada na nějaký odlehčenější vtipnější, souboj Antonio Banderas/Catherine Zeta-Jones nelze nedoporučit, výborná scéna. Navíc tihle dva kvalitně herecky (i svým charismatem) doplňují výborného Anthony Hopkinse. Povedené akční scény, ve kterých se vyznamenali i kaskadéři, jsou potom právě vtipem dobře proloženy, například takový "oddech" ve zpovědnici. A taktéž výborně doplněny hudbou Jamese Hornera, nezapomenutelnou hudbou! 75% ()

jilda

Už by tenhle nejčastěji filmovaný motiv( 69 zorofilmů) měli nechat spát, Antonio je jako už tradičně dobrý, ale jinak slabota.Starší filmy byly lepší. ()

Hepy13

Hrdinové kteří jsou na straně spravedlnosti bojující proti všemu zlu, tak ty já můžu, ať je to kdokoliv, ani Zorro není vyjímka. Legendu o jednom z nejlepších šermířů si vzal pod svá křídla Martin Campbell, povedl se mu natočit film více než dobře. Přesně takto jsem si ho představoval. Spousta soubojů, akce, humorných situací, kvalitních herců (především pak okouzlující Catherine) a neméně pěkná hudba. Jdu si pustit Zorra a pak půjdu dělat zzzZZZzzz... ()

Lilloos

Sexy Antonio jako nejsympatičtější (super)hrdina (kam se na něj hrabou celý Avengers!) bojující za vlast, pomstu a lásku (jako v pravém historickém románu) v rytmu vášnivé hispánské hudby. Působivější prostředí si ani představit nejde. ()

Lukoye

Komiksová parodie. Nepomohl jí ani jinak výborný Hopkins, dvakrát bych to asi nepřežil. Určitě o hvězdičku zvyšuje Catherine Zeta-Jones. Vůbec jsem netušil jak je to pěkná holka, neřkuli herečka. ()

AndreyCSFD

Film z dávných časů, kdy Španělé byli v Kalifornii ještě mocní a zemi křižoval na svém koni hrdinný Zorro mstitel. A taky film, kde je Banderas ještě švihák a Catherine nejpůvabnější nešpanělská Španělka. Chytře napsaný scénář, podařená výprava zachycující dobovost snímku, vymazlené souboje a samozřejmě i vizáž obou hlavních představitelů jsou důvodem, proč strávit dvě hodinky u obrazovky. Oko kamery je navíc podbarveno filtrem dodávajícím snímku patinu staré Kalifornie vyprahlé sluncem. Občas sice některé repliky pěkně drhnou (zvláště ty Catherininy) a některé scény jsou dost natahované (výcvik Zorra juniora), ale všechno spolehlivě vyvažují nezapomenutelné momenty typu svlékací souboj a ,,dirty dance" Zorra a Eleny. Sem tam vykoukne z filmu nějaký vtípek, sem tam zase nechutnost, komplexně se však film drží žánrového rámce. ()

Eva_Krejcova

Tak tohle je prostě úžasný a ty hlášky jako "Umíš s tím vůbec zacházet"? "No tohle se vráží do nepřítele" "Stebou bude ještě práce" Jinak skvělá huba Jamese Hornera . Těch skvělých hlášek je tam víc vzpomeňte jak jde Alejandro s Diegem na ples k Monterovi a jak říká "Done Diego vypadám jak motýl větší hloupost jsem neudělal" Diego se usměje a řekne "tak tomu nevěřím". ()

Bozvav

Drama to není, dobrodružství ano, akce ano, komedie ano. Klišé snímek, který velmi zábavným způsobem vypráví stokrát obehranou písničku o Jánošíkovi z Kalifornie. Za mne 60%. ()

sirien

Ok, vcelku zábavný a tak nějak "přesně co byste čekali", ale nějak nevidim moc pointu v tom mít top herce, když jim nikdo nedá co hrát - půlku času tam jen dost zoufale vařej z vody (což tomu filmu dost pomáhá). ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra