Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

panMartin

Ten film se mi líbil, hlavně prostředí, souboje a herci. Vynikající dobrodružný film, u kterého se nebute nudit. Prostě to napětí, ta romantika a do toho humorná jiskra mezi Hopkinsem a Banderasem... Toto zpracování příběhu o Zorrovi je velmi povedené, a to i díky výborným a charizmazickým hercům. Catherine Zeta-Jones je tady vážně sexy Hopkins v roli stárnoucího učitele byl více než dobrý, Banderas který dodává filmu tu správnou vášeň, role mu padla jako ulita. Bavilo mě to a kdykoli si to rád zopakuji. A doufám, že se film udrží v červené barvě. ()

fantoci

Jestli milujete Antonia a Katherin tak tohle je film pro vás. Vždyť i Hopkins v něm zahrál výbornou roli a o některých bojových scénách nemluvím jen proto, že šermu moc nerozumím. Kluci jestli se chcete naučit jak slíknout holku jediným mávnutím kordu tak se podívejte jak to dělá profík.Varuju jen na okraj že zkoušet to musíte na figurýně.Mám rád scénu kde nafoukaný mladíček hodlá seskočit ze střechy přímo na svého koně ale ten mu v poslední chvíli dvěma kroky dopřeje pád na tvrdou kalifornskou půdu:)Nepřijdete ani o klasická zetka na košilích stěnách a podobně. ()

Jaňo

Tento film patrí do tej kategórie, kde sa ťažko píšu nejaké duchaplné slová. K tomu dosť váham, či dať dobré tri hviezdičky alebo slabšie štyri... Ale čo, pozdvihnem trošku hodnotenie tohto filmu. S nostalgiou som si spomenul ako som behal po dome s čiernou maskou :) K tomu trio Catherine - Anthony - Antonio je vážne skvelé. ()

eye candy

Tento Mexický (Californský chcete-li) Robin Hood, s chlupatou hrudí, knírem a koženýma rukavicema, mě bohudík nikdy k srdci nepřirostl. Když tak nad tím přemýšlím asi za to může i seriál, který u nás běžel na začátku 90tých let. Co mě na Zorrovi prostě sere je, jaký to je věčně otravný lidumil a pacifista co navíc bohužel nepobral dost inteligence na to, aby si raději místo "ostře nabroušeného kordu" pořídil pistole a nemusel po nocích vyměnovat vojákům náboje za slepé abychom ho mohli vidět ještě v příštím díle. Zorra od Campbella jsem kdysi viděl v kině mám takový pocit a kromě Hopkinse a pár slušných akčních scén jsem ho už tehdy považoval za film, který opravdu není třeba vidět znovu ()

hans500

Antonio Banderas, Anthony Hopkins a Catherine Zeta-Jones hrají velmi dobře, film má rychlé tempo a nenudí, scénář nic moc a režie mírně nadprůměrná. Od režiséra "Casina Royale" bych ale čekal víc. 3,5* zaokrouhluji nahoru jen za závěrečnou pěknou píseň v titulcích. ()

filmmovier

Výtečné čistokrevné dobrodružství se vším, co k tomuto žánru patří. Vynikající hudba, úžasné prostředí a atmosféra, vtip, akce, herci... Jistě, dokonalé to není, existuje hromada lepších dobrodružných filmů, ale Zorro je prostě klasika s výtečným tempem, kterou jsem si báječně užil a snad každý pozná, že je to lepší minimálně než Legenda o Zorrovi. Antonio Banderas byl sice fajn, ale jako vždy a všude tady tomu vládne Hopkins. K vrcholům filmu ovšem patří výtečná šermová scéna Banderase a Catherine Zety-Jones, které to tady báječně seklo. 75%. ()

DivX

Pěkně udělaný film. Banderas hrál opět to svoje a Hopkins ho podpořil. Zorra mám rád už od malička takže mi tenhle film jde akorád do rány. Dobrý příběh, krásna Zeta-Jones a povedená zápletka. Chtělo by to víc těchto filmů, kde dobro vítězí nad zlem. 70% ()

Mirokukii

Velice zábavné a vtipné dobrodružství plné výborným šermířských soubojů. Slabinou tohoto filmu jsou záporáci. Kladem obsazení Catherine Zeta-Jones, které to tady velice sluší, a přidává tomu jiskru. ()

Tyny

Pohodový, vtipný, romantický, dobrodružný snímek, který jsem si strašně moc oblíbila už z toho důvodu, že hlavním hrdinou je Banderas, tedy Zorro. Navíc se mi líbí prostředí, ve kterém je film natáčen, skvělá hudba a akční momenty, které byli opravdu skvěle natočeny, tedy aspoň to tak na mně působilo. :-) ()

Zdeňka

Taky se vám víc líbí jako Zorro španělsky charismatický Antonio Banderas? Mě určitě. Film je vtipný, trošičku napinavý, ani romantika mu nechybí, doprovází jej úžasná hudba a hrdinovo Z si tak trochu vztahuji na svoji osobu. ()

civalII

Nenáročná oddychovka, z hezkými (na tu dobu) efekty. Nejvíc mě baví jak na začátku Hopkins a Banderas vypadají jako chlapíci, které může vidět před Hl. nádražím v Praze, kterak srkají "krabicáka". ()

Monoxid

Já tohle dycky žrala a žeru to pokaždý, když to náhodou vidim, znovu... Klišé? Jediný možný postup při tvorbě dokonale plynulého příběhu... ()

Moogwi

Musím se přiznat, viděl jsem pouze druhou polovinu, ale myslím že jsem o nic nepřišel, přece jenom příběh zorra známe všichni. Usednu tedy k televizi, s dobrou náladou a pocitem že se podívám na nějaký průměrný tříhvězdičkový film, běží zrovna zorro, takže proč ne. První scéna kterou vidím, Antonio přeskakuje z koně na koně, kreace jako z manéže, antonio asi hodně trénoval. No to se nám to pěkně rozjíždí, už se těším na Anthonyho a Catherine. Anthony na sebe nenechá dlouho čekat, a musím říct že mu to teda sekne, i když o nějakých hereckých výkonech se tu asi moc mluvit nedá. A už tu máme Catherine, tak se mi ukaž..hmm pěkná je, to se musí nechat, ale přece jenom už není nejmladší a tak se jí za chůze práší z tváře tuna makeupu kterou na ni napaplali, ale budiž. Po půl hodině snižuju hodnocení na ** , to je přece taky hezký, a dá se na to dívat. Jenže pak přijde konec, a to mi teda spadla čelist s takovým rámusem že to probudilo i již dlouho spícího tatínka. Scéna kdy na pozadí všechno vybuchuje a z kouře se vynoří zachránění lidé v čele se Zorrem a Catherine, nesouce přitom dítě v rukou, to je teda mazec, o zkomírání Anthonyho, který zřejmě umřel únavou z finálního souboje radči nemluvím, atd atd... no, co mi brání v tom abych tomu dal odpad, zorra by zahrál i David Hasselhoff, Catherine se tam občas usměje a hodí očkem, no já vám nevím, když jsem byl malý capart tak jsem se občas díval na seriál, ale už tehdy mě to moc nechytlo, a tento film mě jen utvrdil v tom že Zorro pro mě navždy zůstane zapovězen.. pro klid duše zbytku národa dávám aspoň 1*, ale prostě, je to úchylný, fakt že jo :) ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra