Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

vm81

Plný počet bodů za dokonalou atmosféru, která mě udržovala v napětí, za překvapující pointu, která mě tedy opravdu překvapila, za herecké výkony, hudbu, režii, kameru, střih… a ani ten dabing nedopadl špatně. Šestý smysl se mi taky líbil na 5 hvězdiček, jestli ten Shyamalan nakonec nebude můj oblíbený režisér… ;-) ()

Bluesun

Nemám rád Shyamalana. Myslím, že jeho filmy si hrají na něco, co nejsou. Je to případ i tohoto filmu: Snaha vytvořit mysteriózní atmosféru, pointou "šokovat" diváka nebo mu aspoň ukázat něco, co ještě neviděl a oslepit ho patosem. Patos čiší z tohoto filmu na každém kroku: Nepřehlédnutelná kamera, hypnotická hudba, patetické herecké výkony, divné řeči a ještě divnější vyústění. Nemám rád Shamalana, ale musím uznat, že i tak má styl. Následuje výčet toho, co mě na***lo( ********BACHA NA SPOILERY**********): Herci hrají, jako by měli v zadku pravítko. Vím, že je to nejspíš záměr, ale prostě fuj. K tomu se i řadí Vyznání lásky na začátku - vím, že to mělo spíš pobavit, ale asi to tam nemělo co dělat (to samé narážky na zmuchlanou košili). Dál mě naštvala černobílost hlavních postav. Jsou filmy, kdy mi to nevadí a chápu, že je to někdy potřeba přivést věci do extrému, aby režisér sdělil, co chce sdělit. Tady mi to ale docela vadilo, protože zde to bylo použito, aby mohl pan režisér vystavět svou lež. Myslíte, že je to film o lásce? Možná spíš o sobectví. Stařešinové si sice postavili svůj ráj na zemi, své místo nevinnosti. Založili ho ale na lži. Osobně si myslím, že láska a lež nemají nic společného, podobně jako totalita nikdy nemůže být pro blaho společnosti. ()

MariusDee

Asi to měl být příběh se zvláštní atmosférou a hlubokým společensko-etickým tématem, ale vyšel z toho nechtěně směšný a chvílemi dost trapný film. Ostatně podobné, ale ne tak časté pocity jsem měl i u Shyalamanova Znamení. Phoenixovi bych jeho herecký výraz ještě věřil, ale to by nesměl být zasazen do neskutečně stupidního scénáře. ()

Ponocnej

Tak vetsinu postav z toho filmu bych docela rad polil benzinem a zapalil takle nesympaticky charaktery jsem dlouho nevidel. Jako plus vidim aspon to ze to melo spatny konec a znova vnimam ve filmu ze dogmaticke nabozenstvi (v tomto pripade modlidby k bohu a straseni nestvurami z lesa) vede k iracionalnim rozhodnutim ktery muzou stat nekoho zivot - podruhe bych se na film nepodival vaham mezi 1 a 2 * ()

P.Venuše

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od M. Night Shyamalana. Výborné herecké obsazení. Výborná výprava. Skvělá kamera. Originální zápletka. Velký objev pro mne představuje Bryce Dallas Howard, která excelentně ztvárnila postavu hlavní hrdinky, jejíž slabostí a zároveň i předností je slepota. Na mé stupnici jednoduše jednička s hvězdičkou. ()

Petro

Před zhlédnutím tohoto filmu jsem znal jen dva roky strarý trailer. Překvapení bylo v tom, že děj byl zcela o něčem jiném. Jistě, pro správně naladěného diváka. Film si mě postupně pěkně vtáhl. Dobře postavený děj plyne od začátku do konce. Zůstal mi pěkný zážitek a hodně prostoru k přemýšlení. Skvělá hudba. No a abych srovnal zde citované filmy jako Šestý smysl s ukňouraným Willisem a Znamení s vyjeveným Gibsonem, tak Vesnice u mě vede. Dost jsem přemýšlel o bodování, čtyři jsem nedokázal ovšem dát, moc k tomu však nechybělo. ()

zekon

Měl jsem asi štěstí, že jsem film bral aniž bych tušil a čekal zázrak. Nejdřív jsem kroutil hlavou cože to jako je, ale vydržel a nelitoval. Nejdřív se to tváří jako horror, pak divák pochopí, že to tak nebude. Nicméně napětí až dokonce a fantastický zvrat toho co divák v závěru čeká a myslí si, že asi ví o čem to jako je. Skvělý nápad a rozhodně lepší než otřesný odpad Znamení. Šestý smysl je sice jiná třída, ale co už. ()

Mesmeric

Zklamání a nic než zklamání. Opravdu tohle měl být ten "nabitý, super horor, s ojedinělou zápletkou"? I don´t think so. Po shlédnutí jsem zhnuseně zmáčknul klavesu delete a poslal film kam patří. 1 hvězdička za odvahu něco takového vůbec pustit, s takovou reklamou, ven a za skvělou předlohu pro parodii v SM 4. ()

morlumak

Nudný a zbytečný film...Nefunkční atmosféra, hloupý příběh...přitom námět je to zajímavý, ale tohle se Shyamalanovi opravdu nepovedlo. ()

.:Angel:.

Neuvěřitelně úžasný film! Kamera, střih i síla textů! Herecké výkony, které vás k filmu stůj co stůj připoutají. Neméně úžasná hudba, která celý film provází, podporuje a prohlubuje filmový prožitek. Velmi originální film a velmi originální dílo. - "Síla filmu je především v tom, co kamera neukazuje..." Na rozdíl od všech filmů, které sází na filmové efekty a až hloupě připravené detailní scény. Scény, které jsou před-připravené k tomu, aby se divák vyděsil, protože nebude-li tomu tak, film ztrácí na kvalitě. Tyto scény v tomto filmu nenajdete! Od začátku až do konce si razí svůj osobitý styl, který se mně osobně velmi zalíbil... Film se určitě nezalíbí každému, ale i přesto si myslím, že i kritika se nechá vyjádřit tak nějak chytře. Drzé komentáře, např. uživatele KevSpa, poukazují na to, že psaní komentářů by nemělo být právem, ale výsadou. ()

qwazaokki

Sakra! To byla ale blbost! Pointa? A kde jako měla být? Asi mi něco uniklo. A nebo ne. Celý problém bude nejspíš v tom, že od určitého okamžiku je vše zcela průhledné jak právě umyté okno. Další rádoby zajímavý film od nesympatického a velmi přeceňovaného Inda. Vidět jednou mi bohatě stačilo. ()

Houbos

Na první zhlédnutí velmi působivý film s excelentní pointou. Na druhé a další už nemá čím zaujmout, protože k vyvrcholení nespěje, minuty líně plynou a v jeden zvláštně naplánovaný okamžik z čista jasna přijde pointa. Škoda, měl jsem při prvním zhlédnutí dávat větší pozor, podruhé jsem si už film nevychutnal podle představ. Podobné: Znamení ()

pájap

ten základ že někde 10 minut od civilizace žije takováhle skupina je mazec.v žádným případě shit to určitě ne.mně se to líbilo a mrazilo mě z toho moc.papa. ()

schindler

Klasický M. Night Shyamalan, výborní herci, mysteriozní atmosféra, několik scén kdy se mě zrychlil tep a hlavně nečekaný závěr. ()

Andy.222

Začátek vesnice je výborný - má správnou atmosféru, při sledování jsem byl napnutý jak struna (podivné zvuky z lesa, hlídač na věži) příšerky v červených kápích které pomalu procházejí vesnicí mě přiměly nedýchat... bohužel, pak se to zlomilo, přišlo (SPOILER) odhalení, že všechno je jen jako a celá atmosféra i napětí padlo jako japonská vesnice kterou zasáhne tsunami a nezůstaly snad ani ty trosky. Zbytek jsem dokoukal spíš proto, že se mi nechtělo přepínat na jiný kanál. Nikdo mi nevymluví, že kdyby ty příšery byly opravdové (jedno jestli démoni, jiná rasa apod.) a v duchu první půlky se pokračovalo dál, nebyl by to film za všechny prachy. ()

MrClansman1

Mám rád tento film. Môžem len vyzdvihnúť originálny nápad, strih, kameru... veľmi dobré sa nato pozerá.. ale ta HUDBA !!! Ten fenomenálny soundtrack zbožnujem. Počuvam ho tisickrát dookola a nikdy nemam dosť. James Newton Howard obrovský rešpekt pred týmto veľdielom, ktoré dokaže navodiť toľké emócie... ()

Mark1983 odpad!

Tak tenhle film mě absolutně zklamal a to z důvodu,že jsem si myslel,že půjde o středověkou vesnici,kterou skutečně bude ohrožovat nějaká kreatura z lesa,což místo toho šlo o převlek člověka,který strašil vesničany.a ještě víc mě usadilo,když ve většině filmu byla středověká vesnice a najednou někde před koncem filmu se tam objevil pohled z policejního auta,takže film mě nakonec natolik zklamal,protože jsem dostal úplně něco jiného. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)