Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Brain-D

V celku příjemné překvapení, která ze začátku vypadalo na nudnou tahanici. Celé se to vyhouplo na krásný atmosferický snímek s pěknou hudbou. ()

sochy.zirafka

Asi ani nemá cenu psát "What a twist!!!" (Stalo se.) Neuvěřitelné zklamání. Alespoň je to poměrně krátké a intenzivně děsivé. Toť vše. ()

ivo333

Po tom ako som si ( našťastie ) prečítal len prvý riadok golfistoveho hodnotenia som vôbec nevedel, čo mám od toho čakať. Je pravda, že tento film je veľmi rozporuplný, ale mne sa napriek tomu páčil. Pekný príbeh spoločenstva ľudí, ktorí chcú mať od všetkého ,, pokoj. '' 85 percent ()

JohnSmith

Několik momentů bylo vskutku napínavých a závěr filmu mě dost překvapil, nicméně zbytek byl tak strašně nudný, že si lepší hodnocení opravdu nezaslouží. ()

fefee

Sorry ale hodinu sa tam dokopy nič nedeje a asi slabú pol hodinku pred koncom začne nejaké napätie a rozuzlenie ktoré ničím nevrcholí ba dokonca smeruje k nudnému záveru. Dosť sklamanie. ()

Midori_Mike

Měl jsem zřejmě velké štěstí v jedné věci - Vesnice je první film, který jsem od Shyamalana viděl. Díky tomu jsem neměl od snímku žádná speciální očekávání, jako většina negativně hodnotících lidí zde na ČSFD. Pro mě to byl překrásný zážitek. Mysteriózní atmosféra, hudba, herci a hlavně scénář - všechny tyto věci hodnotím za 1. Bavil jsem se bezpečně po celou dobu stopáže, která je dlouhá tak akorát. Dvojice hlavních aktérů mi opravdu učarovala. Emoce vznikající mezi nimi byly tak čisté a pro mě přirozené - pro mě ideál lásky, který se dnes už téměř nenosí. O to více si Shyamalana vážím. Před koncem filmu jsem byl plný očekávání, jakého závěru se dočkáme. Jelikož nechci spoilerovat, pouze řeknu, že konec mi nejenomže nevadil, ale naopak jsem si něco takového přál. Ovšem promyšlenost, s jakou byl uskutečněn, mě opravdu mile překvapila. Je to přesně ten typ konce, u kterého člověku dojde X věcí a všechny scény, ze kterých člověk v průběhu nebyl moc moudrý, se krásně logicky vyjasní. Díky několika indíciím ve filmu se mi podařilo hlavní pointu závěru správně odhadnout dopředu, ale bál jsem se toho, jak jednotlivé charaktery dopadnou. V tomto ohledu mě Shyamalan opravdu potěšil. Myslím si, že většina režisérů by ho udělala o něco realističtější a tím by to celé zkazila. Taky musím ocenit to, že samotný film nijak nehodnotí filozofickou otázku, která po dodívání se jednoznačně vytane na mysli každému divákovi (aspoň doufám). Neříká, co je lepší nebo horší. Každý si může udělat názor sám. Pro mě jasných 5* a velký díky lidem, kteří mi tento film doporučili. Oni ví, kteří to jsou :-) ()

pursulus

Šarády intelektuálů.¬         Jednou z věcí, již nesnáším, jsou kromě lidské zloby, závisti a lakomství intelektuální šarády, jimiž jsem si sám prošel v postpubertálním věku, kdy před nástupem filosofie "New age" frčel existencialismus, Sartre, vídeňský filosofický kruh atp. Měl jsem štěstí na lidi, s nimiž jsem se stýkal, a tak jsem mohl do dospělého věku vstoupit bez újmy na duševním rozhledu. Duševní újmě se ale nevyhnul režisér a scénárista snímku Vesnice. Pocházel z bohaté doktorské rodiny, vystudoval katolický institut a viditelně neměl tolik štěstí co já, aby se potkával se životem mimo uvedené společenské a myšlenkové okruhy.¬                 Manýrou intelektuálních šarádistů je, že lze-li něco vyjádřiti jednoduše, oni o tom hovoří v bájích plných nesrozumitelných symbolů; a jde-li o věci skutečně složité, tak ty zlehčují nebo nejsou schopni jejich výkladu. Dostane-li se takový šarádista k umění jako jeho tvůrce, je neštěstí završeno, neboť (ne pouze on) si představuje, že v umění je člověk nejsvobodnější, že tam mu je dovoleno to, co by v intelektuálním, myšlenkovém světě nemohlo projíti před světem jako smyslné. Snímek Vesnice je paskvil, mrzák, a práce jeho režiséra, ale zvláště scénáristy, mrzáctvím. Vychvalovaný snímek našeho šarádisty, "Šestý smysl", jsem bral vždy rezervou, s patřičným odstupem od ód bulíků; přes to jsem jej nezatratil, ale dal jsem mu ohodnocení, které mu patří. Vesnice je ovšem o třídu horší; ba, odvažuji se tvrzení, že je katastrofou, počinem naprosto nepovedeným, který pouze jistá režisérská zručnost vizualizace zachraňuje před propadnutím u širokého obecenstva.¬                 Poznámka: Krátce a výstižně, téměř geniálně lapidárně vyjádřil pravdu o Vesnici a jejím tvůrci uživatel Maq a poněkud obšírněji uživatel HAL. ()

Timak

Výkon Bryce je vskutku skvělý. Ale jinak je to vážně slabý. Čekal jsem podobné napětí jako ve Znamení s lepší zápletkou a vlastně to není napínavé vůbec a zápletka je snad ještě úplně blbější. Vynikající je hudba a kamera. To dohromady funguje brilantně. ()

davidek

Pár lidí mi říkalo, abych se na to podíval, ale díky, že mi neřekli jak to všechno je. Závěr mě dostal. Skvělý herecký výkon Adriena Brody. Bryce Dallas Howard mi hodně připomínala Millu Jovovich. Vřele doporučuji, je na co se koukat. ()

Jacob23

Par povedenych scen jinak nuda-herci vicemene nevyrazni.,Sokujici, pointa se me hodne nelibila,hlavne z duvodu ze tem mladym nedali moznost volby!celkove zklamani po predeslych filmech ()

liuk

Kdybych tu blbou pointu nezačal tušit po 20 minutách, tak bych tomu možná dal víc. Jediná pasáž, která byla aspon trošku solidní, byla ta v lese. Ti "temní" nebo jak jim říkali, by mohl Zucker použít ve Scary Movie bez jakékoliv "vtipné" stylizace, jsou směšní sami o sobě. ()

-ELFKA-

Osada ma nezaujala, dokonca ma nudila. Taká štipka mysterióznosti (tak za kávovu lyžičku) predsa nemohla stačiť a samozrejme ani nestačila. Čo mi film dal? Pocit, že ho stačilo vidieť iba raz. ()

R1CH1E

Vesnici jsem viděl téměř 5 let po jejím vzniku a i přes velmi kladné hodnocení přátel absolutně netuším, čím by měla být tak vyjímečná. Pár strašáků, děj o ničem, hromadu hluchých míst a jednu scénu, při které jsem se možná trochu bál, nezachrání ani velmi dechvyrážející a opravdu překvapivý závěr. Zkrátit tenhle film o nějakých 15 minut a sundat z něj nálepku horor, nebyl bych tak zklamaný jako teď. ()

Kurikmoon

Jedine jedna scéna Brodyho a Howard ma zaujala. Keby nebolo toľko halooo okolo toho možno by to dostalo dve hviezdy. Ale asi som od toho čakal moc. Však skúste. ()

Kalidor_

Na tento fim jdete buď s podezíravým účelem hledat za každou cenu nesrovnalosti, nepravděpodobnosti a nelogičnosti, kterých se Shyamalan dopustil. A nebo se jdete odevzdaně ponořit do dalšího strašidelného příběhu tohoto režiséra s typickým filmovým rukopisem. Já Shyamalanův styl mám moc rád a tento film jsem si divácky užil maximálně, až jsem měl málem nas..no v kalhotách jak jsem se bál. ()

Ichabod

Vesnice je pro mne jedním z nejlepších filmů s mysteriozním námětem. Ono hlavně, kde jinde se mísí lehce prvky hororu a krásného příběhu o lásce? Výborná kamera, režie a jednoduchý avšak skvěle fungující scénář, který mi přišel poměrně věrohodný s propracovaností organizace této "osady". Další "majstrštyk" dnes už zatracovaného Inda. Howardova hudba opět za maximální počet. ()

ghatos

Po dlouhé době jsem to viděl a měl jsem z toho pocit jako poprvé. Solidní drama s fajn herci, co si hraje s lidskou psychikou. On je to námět dobrý, ovšem chybí tomu větší drive...nějaký vau efekt. 65%. PS: Podobné téma Shyamalan daleko lépe zpracoval ve Wayward Pines . ()

Kroc

Dala bych normálně čtyři, ale jelikož se mi líbil Joaquin Phoenix v roli Luciuse....tak dávám pět. Jinak pekelně zajímavá myšlenka, kterou vlastně nebudu prozrazovat,kdyby to někdo četl ještě předtím než film viděl....mě by film zaujal víc kdybych mi nebyl prozrazen konec ještě před začátkem ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)