Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

PlysovyMacko

Devätnáste storočie, malá dedinka uprostred lesov, v ktorých žijú strašidelné bytosti. Na tomto pozadí vznikne milostný príbeh a ten vyvrcholí prekvapivým odhalením. Film má ponurú jesennú atmosféru a krásny huslový motív. Ľakačky fungujú a pár nelogickostí nevadí. ()

maoc

Možná kdyby mi bylo 17 nebo 70 a toto byl první film takového typu, který vidím, bych byl ohromen. Takto to byla sice pěkná, ale celkem nudná až trapná podívaná. Vesničané přijdou o dobytek (navíc vlastně záměrně, tedy svou chybou) a vše je pohoda? Kde rostou všechny plodiny? Všiml jsem si jednoho záběru na záhon salátu a brokolice jak z regálů supermarketu. Možná že jsou a jednou za čas se zásoby obnoví (modří vědí odkud). Všichni mají čerstvý chrup od ortodontisty, šaty vyprané v Perwollu, jsou krásní, jen jeden je pošuk. Ale toho stačí zavřít na hanbu nebo mu domluvit. Někdo sem tam umře, ovšem jinak jsou vlastně všichni zdraví, vše je krásně opravené, smola v loučích kolem celé vesnice hoří každou noc a nikdo nic nedělá, jen klábosí a usmívá se na sebe. Kde je revolta mládí? Vyžívá se ve stání na pařezu zády k lesu? Kde je rozmnožovací pud? Ne ne. Prvně prosím aspoň trochu nastudovat etnografii a historii, jako to udělal Ari Aster před Midsommarem nebo Hardy před Ritualem. Možná by stačilo se jen dívat okolo sebe, jak lidé opravdu žijí a co k tomu potřebují. Konec snesu. Prostě silná vize několika lidí, kteří ji podřídili vše. Ale to, jak k němu bylo dojito, to mi přivodilo mrzení. Nejslabší Shayův film. A silné (silácké?) věty o tom kdo co neudělá a proč ho nezachrání. ()

RafaKrakal

S filmy Shayamalana mám dokola ten stejný problém. Režisér vytvoří stísněnou atmosféru, děj pěkně graduje, herci podávají velmi dobré výkony a pak přijde na řadu rozuzlení, které je neskutečně stupidní a sráží všechno, co je na filmu pozitivní neskutečně dolů. Vesnice nebyla výjimkou a ačkoliv bych první polovině filmu dal 5 hvězd, druhá mě tak vydeprimovala, že bych jí více jak 1 hvězdu nedal. Celkově hodnotím průměrným hodnocením, nicméně zůstává ve mně drobná pachuť. ()

helrohir

Finálne vyústenie Shyamalanových filmov je vždy ťažko predvídateľným orieškom, hoci keď to človek vidí opakovane, občas vystanú na povrch aj rôzne nelogickosti. S atmosférou a napätím však režisér vždy pracuje excelentne, len v tomto prípade ten nečakaný zvrat prišiel trochu prirýchlo. Síce atmosféra tým mierne bledne, ale po konečnom zamyslení sa to sile príbehu až tak neuškodí. Podstatnými prvkami pri budovaní onej atmosféry sú už tradične skvelo zvolená práca s kamerou aj hudobný podklad. A kvalitný casting je taktiež silnou devízou filmu. V rámci režisérovej tvorby tak ide rozhodne o ďalší nadpriemerný zásek, hoci trebárs "Šiesty zmysel" alebo "Znamenia" mám radšej. 75%. ()

seba

Ve srovnání s předchozími režisérovými snímky je to shit, to je bez debat. Herci naprosto nemají co hrát. Jediný klad tohoto filmu je zviditelnění se pro doposud neznámou Howardovou. A za co dvě hvězdy. Jedna, že jsem neodešel, popřípadě neusnul a druhá za Howardovou. ()

pOne

Podotýkám předem, že jsem vůbec netušil, o čem tento film je, než jsem si ho pustil. První polovinu filmu jsem si kladl otázky jako "Toho se mám bát?", "Kdy už se konečně začne něco dít?" V duchu jsem dával filmu tak maximálně 2 hvězdičky ..... Pointa někdy kolem poloviny filmu a to, co se děje následně, však mé hodnocení převrátilo naruby. A to celkem důkladně. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami, možná bych dal trochu méně ... tak cca 3.7, protože si na druhou stranu myslím, že by možná z toho filmu šlo vytřískat ještě více. Např. udělat scény v první polovině filmu tak, aby se člověk víc bál. Pointa by pak možná byla ještě efektnější... Celkově však nejsem zklamán. ()

axik

Vesnice je nejslabší film Shyamalana vůbec, nechápu, jak mohl po Znamení či Šestém smyslu něco tak hrozně zpracovaného - škoda, škoda. První věc - strach a napětí bylo o poznání slabší než v jakémkoli jeho jiném filmu, místo toho byl vytřídán melancholickými frázemi "čisté komunity" na téma "skutečné mravní hodnoty, láska a smysl života". V žádném případě tento filn není horror, nic horrorového se v něm neděje. Malinko připomíná thriller, ale závěr je vyložene zpackaný. A navíc, jak je možné, že rozuzlení přijde už po polovině filmu a zbývající minuty jsou pouhými dojezdy, nabalujícími se na rozuzlení? Průměrný film, který mě co? ZKLAMAL NA PLNÉ ČÁŘE. ()

Napoleon-B

Ale jo.... 70%.... První polovinu sem se docela bál a byl napjat. Škoda že to tak nějak ...podle mého názoru nijak-nějak skončilo.... ()

Pangi

Nikdy jsem moc nechápal rozruch kolem Shyamalana. Mrzí mě to ,ale tímto filmem se to potvrdilo...nuda...nuda a zase strašná nuda. ()

Luqe

Ani mi neuverite jak velmi brutalne som sa na tento film tesil, som myslel ze to bude take daco ako znamenia ale toto je neuveritelna blbost. Slepa zena prejde sama cez cely les aby zachranila jedneho retardovaneho priatela a druhy retardovany ju chce zabit, neuveritelne jak ma tento film sklamal. Tu jednu hviezdicku mu davam len kvoli Joaquinovi Phoenixovi, na neho som sa tesil :) ()

LecoHej

Docela zklamání čekal sem dobrej filmek, po šestym smyslu a Znamení je to pěkná slabota. Tato podívaná nabízí akorát tak kýbl plnej nudy. Téma by bylo docela ok, ale bohužel... ()

CrazmydRed

Nezaujímavé, nepresvedčivé, povrchné ... Shyamalanových thrillerov som sa už prejedla. Od Šiesteho zmyslu to ide so Shyamalanom dooole kopcom. Možno by mu na chvíľu prospela zmena žánru. Pretože to, čo mi ponúkol v Osade, nebolo ani zlomkom toho, čo som očakávala. ()

DooFooS

Dal jsem si tu práci a podíval se na Vesnici ještě jednou, ale mé sympatie si nezískala a to hlavně díky vytržení z reálného světa. ()

rawboy

Hodně jsem se těšil, až na hudbu je to ale takové nemastné, neslané. Nemohu však Shyamalanovi upřít, že mě vždy donutí přemýšlet ... ()

Zed70

Dost mě překvapilo 66% podle hodnocení uživatelů. Často se totiž na film dívám nebo nedívám podle hodnocení na tomto serveru. Často se se svým hodnocením ztotožňuji s KevSpa. Naštěstí jsem se sem ale dnes podíval až po shlédnutí filmu. ()

PROTIVETRU

Tunajšie nízke hodnotenia sú podľa mňa spojené hlavne s menom režiséra a následným očakávaním. S tým spojená je aj predvídateľnosť, záverečné "rozuzlenie" som takmer presne "rozuzlil" už v prvej polovici filmu (pravda, po starého priznaní a následnom strete s prezlečeným miestnym zaostalým, meno si nevspomínam, ma režisér trochu zmiatol), ale to je tiež spojené s menom Shyamalan, pretože som ako všetci ostatný rátal s tým že nie všetko bude tak ako sa to na začiatku tvári a trúfam si povedať že keby to bol prví film a taký Šiesty zmysel prišiel až teraz, tiež by sa našlo mnoho ľudí, ktorých by záverečná pointa napadla skôr, aj keď mňa možno nie. Predvídateľnosť rozuzlenia však u mňa nesúvisí s tým, že myšlienku považujem za špatnú, naopak, nápad to bol skvelí a vôbec mi nevadí, že nie veľmi reálny. Herecké výkony nijak oslnivé a postavy nijak extra hlboké, hlavne ten postihnutý mi dosť pil krv, a Bryce nebola tiež nijak oslnivá, ale sympatická a..proste ryšulky majú niečo do seba:). Potešila ma aj prítomnosť Sigourney, aj keď tá bude pre mňa navždy Ripleyovou. Avšak film mal dobrú atmosféru, podarilo sa sem tam vyvolať nejaké emócie a ako písal golfista, je pre správne naladených - hlavne netreba mať prehnané očakávania (aj keď moje to splnilo a páčilo sa mi to viac ako také Znamenia). Najväčším mínusom je u mňa, a za to mám chuť ešte jednu * stiahnuť, je nízka znovupozerateľnosť, pochybujem že si to sám od seba ešte niekedy pozriem. P.S.: nie som si istý či som úplne pochopil to s tými farbami, prečo červená nie a žltá hej...vysvetlil som si to tak že červená v podvedomí vzbudzuje vášeň a agresiu a žltá dáva pokoj alebo také niečo, ak sa mýlim opravte ma P.S.2.: pripomenulo mi to Zeitgeist 2, ten tiež ako koreň všeho zla videl peniaze:) ()

TerP

Než film začali dávat na ČT1, tak jsem se koukla sem na hodnocení... Celkem mě překvapilo, že je to neskutečně jiné. Buď jedna hvězdička, nebo plný počet. Přestala jsem na to myslet a s napětím očekávala, co bude. Konec mohl být lepší, ale zase byl celkem dobrý. A slabost pro Adriena Brodyho, který tu ztvárnil roli hyperpomateného Noaha mě jen usvědčila v tom, že mé hodnocení je královsky správné. Tak, tak. Pořád ale nechápu, jak někdo může tenhle Shyamalanův film srovnávat s Ritálem s Cagem?! ()

Achab

Docela překvapující sled událostí, skvělé téma, které pokulhává v samotném provedení. Vše mi připadlo velmi symbolické, slepá Ivy Walker, která často vidí lépe nežli ostatní přinese světlo milovanému Luciusovi (který nese paprsek ve svém jménu) Noah (Adrian Brody) přivádí obyvatele vesnice na nový začátek, ale ne záchranou jako biblický Noah, ale svým přečinem. Možná bych "Ty, o kterých se nemluví" nechal objevit ve filmu mnohem později..... Pořád jsem si říkal o nějakou nápovědu o dobové zařazení a pak to přišlo, otázkou zústává kde brali například petrolej do svítilen po celou tu dobu, odloučení od společnosti také značně omezí výběr partnerů a časem tedy nastolí obrovský problém. Samotná myšlenka je zajímavá, označení jako horor bych neužíval. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)