Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Morrigen

První thriller, na který jsem vyrazila do kina. Obrněna partou přátel a připravena na největší hrůzu svého života a - nic. Působivý a pro mě tehdy hrůzunahánějící trailer, to se musí nechat, ale to bylo asi tak všechno. Postupem času se z toho stal obyčejný příběh, který pomalu rozuzluje hlavní zápletku, a člověk zjistí nejen že se není čeho bát, ale ono ani nikdy nebylo čeho se bát. A ta ztráta atmosféry mi tam prostě vadila. Možná to bylo očekáváním, možná jen jinými představami. Jedna * za pointu, druhá za "To, co chceme, neuděláme jen proto, aby ostatní nevěděli, že to udělat chceme". ()

Portman01

Chcel som napísať komentár a vyjadriť moje pocity z tohto diela, ale používateľ "Djkoma" to úplne zhrnul a presne takto to vnímam aj ja. Každopádne čo sa týka milostného románika medzi Luciusom a Ivy, tak ich príbeh my prišiel ako nedotiahnutý. James N. Howard film okorenil krásnym soundtrackom a aj téma a myšlienka filmu je dobrá, len som čakal viac. Možno je to tým, že film zo začiatku posobí ako horor. Neviem. Počas filmu som si celý čas vravel, ako by som to spracoval ja, aby to bolo pútavejšie, plynulejšie a hlavne ten plot twist ohľadom "Tých-O-Ktorých-Nehovoríme" bolo treba predniesť pred oči diváka možno trochu inak a v inú chvíľu. A ten záver, no hrúza. V momente kedy som napato čakal ako sa to bude ďalej vyvíjať tma, titulky a koniec? Škoda. Solidný priemer. *** ()

realma

V době premiéry filmu nejvíce uškodilo, že byl prezentován jako horor. Film je trochu tajemnějšího rázu, ale pro mě je to především romantický film. Jak už tu někdo zmiňoval je důležité být na film dobře naladěn. Nejvíce mě dostalo, jak je celá vesnice vykreslena v 18 stol. bylo to hodně uvěřitelné, jakmile se ale objevily truhly v rozích domů už jsem tušil........ale podívejte se sami přece. Stojí to za to. Herecké výkony vynikající. ()

vampvegetar

život v takejto "dedinke, práci či svete" je pre nestranného a človeka donúteného tam žiť ozaj niečo hrozné, pričom ostatní si to ani neuvedomujú, lebo sú tak zdegenerovaní ako tí ľudia v tej dedinke. je to ako keby moderný človek mal žiť pri neandertálcoch, no to ešte nie je úplné dno. lebo keď mu niečo v živote odoprú, tak to poriadne nevníma a berie ako fakt. tá skutočná tragédia sa začne ak už ten dotyčný zistí, že o čo prišiel a akí sú tí ľudia zaostalí. a ak k tomu pripojíte množstvo prachov, tak už niet čo dodať. vtedy sa cíti, ako keď dôjde na ostrov plk. Kurtza a je nútený ďalej žiť takým životom, lebo prachy musia tiecť ďalej a tak sa to Kurtzovo dievčatko ( či vnučka ) vrátila "liečiť" dedinčanov ( a nielen ich ) a tí ju naslovo vzato počúvajú a "aplikujú" ten život ďalej. ten šok, čo vývojovo zmeškali nepomohol. ()

Coumway

Skvelá kamera a hudba aj keď pointa bola dopredu jasná. Spočiatku som chcel dať chudobné hodnotenie v podobe dvoch hviezdičiek ale napokon som dal dobré tri hviezdičky. Shyamalan nie je vôbec žiaden veľký režisér skôr taký rozprávkar,ale aj rozprávku si treba niekedy pozrieť. ()

DobraVila

Opäť jedno vysoko nedocenené dielo génia medzi režisérmi. Taktiež ako neskôr uvedená Žena vo vode je aj tento film perfektnou reflexiou dnešnej doby a kritikou modernej spoločnosti. Ak máte radi filmy nad ktorými treba premýšľať a trochu zmenia váš pohľad na svet, toto je jeden z nich. Osada je majstrovským dielom hlboko nepochopená komerčným publikom ktoré nedokáže oceniť jej výnimočnosť. Film pre fajnšmekrov ktorý si buď zamilujete alebo nepochopený odsuniete a už nikdy sa k nemu nevrátite. Nezabúdajte však na skvelé herecké obsadenie, už len kvôli tomu sa tento film oplatí vidieť. ()

Rathe

Byla nebyla jedna vesnice, která se odřízla od okolního moderního světa. A zde se zamilují slepá a skoro mrtvý. A ačkoliv je vesnička ohrožená "příšerami", tak statečná slepá dívka se vydá pro léky. Crr a je konec. Jo, tahle pohádka nebyla nijak zajímavá. Ačkoliv tu všichni naráží na Shyamalana, tak jeho specifické znaky neznám a proto nemůžu hodnotit, jestli z jeho soudku je toto dílo povedené či špatné. Ale aspoň, že místo dalších trpkých minut konec uzavřela silná slova a neuzavřený konec. ()

+sfinx+

Scary Movie : originál ... 1 : 0. Amišové na odlehlém místě prožívají nesčetná dobrodružství - třeba si stoupnou na pařez a čekají, až je přemůže strach ze zlých bytostí, o kterých se nemluví, ale přitom o nich prokecají hodiny času. Další událostí jsou stažená zvířátka poházená po vesnici. Sigourney - zřejmě ještě s hlavou ve světě vetřelců to svede na šílenou hyenu, která se zřejmě baví stahováním kůží ze zvířat. V tom okamžiku mi cudná vesnička naivních lidí přestane připadat roztomilá, kostýmy mne začnou zlobit, jak v doktorce Quinnové. Do toho se připlete ten magor a všechna atmosféra jde stranou a už jen čekám kdo kdy zhebne. Závěr je překvapivý, ale absolutně (s výjimkou snad dvou momentů) bez jakéhokoli napětí. Což je u hororu/thrilleru dost podstatná závada. Pár kladů, abych byl alespoň trochu objektivní, se taky najde. Je to ta počáteční atmosféra uzavřené komunity v odlehlé vesnici, ohraničené tajemným lesem a strachem. Jenže ta se v průběhu pomalu vytrácí a na konci zcela zmizí - kdyby to sklouzlo do hororu a ty bytosti tam byly, byl by to skvělý klon Ospalé díry. Co se postav týká - i když jsem magorovi přál brzký konec, musím uznat, že jeho smích tváří v tvář všemu strachu kolem byl dobrý. Stejně tak Iwy byla, za vydatného přispění české dabérky, výbornou postavu. Ostatní také ušli (jen jsem třeba nechápal jednoho stařešinu v celkem moderním obleku - vedle skafandrů těch zahalených cudnic to působí (snad i s tou kravatou, kterou měl) jako pěst na oko. Nejsem odborník přes módu, nevím, co nosí podobné spolky, ale ten kontrast se mi nelíbil. No a pak je tu samozřejmě Lucius - největší kretén ze všech (i když zahrnu toho pomateného blázna Noaha). Nějak mi ani náznakem nepřipomínal toho drsňáka, co ukrývá city. Spíš to byl vyložený rádobydrsný debil, který nedokáže říct ani smysluplnou větu, když ji nemá napsanou na papíře. Sečteno, podtrženo - průměrný film se slibným začátkem a podprůměrným koncem. ()

w0rm_cz

Pro mě nejlepší Shyamalan vůbec, a bohužel asi i poslední dobrý Shyamalan. Tento film řadím mezi jeden z jeho posledních počinů prvotní tvorby a vrchol jeho výtvorů. Pak už to jde jen z kopce přes dětskou Ženu ve vodě až k totálnímu "wtf." Stalo se. U Vesnice nejde ani tak o příběh, ale o hutnou, tajemstvím opředenou atmosféru umocněnou úžasnou hudbou emocionálně vygradovanou houslovou skladbou od Hilary Hahn. Chápu sice rozporuplnost zdejších hodnocení, ale mě tahle věc prostě sedla... Vesnici jsem viděl hned po vydání, ale po pár letech a dalších několika shlédnutí ten film neztratil ani trošku ze své atmosféry (oproti opěvovanému Šestému smyslu). Doufám, že se tímto snímkem M. Night "nevystřílel" a ohlášený návrat ke kořenům se podaří. Výborný komentář (Tosim). ()

abanek

Videno podruhe po x letech a znalost point(y) je kupodivu výhoda... Jen je třeba se oddat atmosféře a neřešit co by kdyby... ()

Eviel

Veľmi ma zaujal začiatok filmu , kde sme sa rýchlo dostali do deja , bolo tam tajomno napätá atmosféra....Výborný Adrien Brody. Avšak ako náhle Luciusa dobodal film stratil všetko tu atmosféru zo začiatku a premenilo sa to z mysteriózneho thrilleru na romantickú báchorku , ktorá absolútne nebavila...ani pokus o napätie v Lese sa nevydaril. 3* ()

petrzelus

Výborná hudba, kamera, atmosféra. Těžko říct co bylo hlavní pointou Vesnice, ale ať už to bylo, co bylo, Vesnice se mi líbila mnohem víc než třeba Vyvolený. Šestému smyslu ovšem pochopitelně nekonkuruje ani náhodou. ()

vrch07256732

Úprimne povedané toto neni môj šálok kávy. Práve kvôli vysokým hodnoteniam, hereckému obsadeniu a samozrejme marketingovej Reklame (film som videl hneď ako vyšiel na DVD) veľké sklamanie. Asi jediný na CSFD som taký záver neočakával, ale počas celého deja som očakával kedy sa to konečne nejako poriadne rozbehne a ono nič. Možno keby človek nebol tak nabudený okolitými vplyvmi o aký skvost ide, film by prijal s väčšou pokorou. ()

Tribbiani27 odpad!

Z těch tisíců filmů, co jsem viděl, je u mě Vesnice č. 1 na stupnici nejhorších filmů. Evidentně tu má své fanoušky, ale pokud máte rádi standardně komedie nebo horory, pak se tomuto vyhněte velkým obloukem. 90 minut se tam nic neděje, absolutní nuda a konec? Konec vyhrává cenu za nejstupidnější scénu všech dob - ano přátelé, příšery, které všechny ostatní děsí a nikdo si proti ním neškrtne, tak je srovná slepá holka, která i po slepu dokáže sprintovat lesem a přitom o nic nezakopne a ani nenarazí do stromu - za celý film a hlavně za tuto scénu si zaslouží titul NEJHORŠÍ FILM VŠECH DOB ! ()

Jirkacek

Film Vesnice už svým jednoduchým, mnoho neříkajícím a tajemným názvem rozbouřil naši představivost, která autorům díla rozhodně nechyběla. Filmařům se podařilo připoutat nás k obrazovce takovým způsobem, že jsme se zapomněli i napít za celou dobu sledování. A na křoupání chipsů či podobných věcí rovnou zapomeňte. Naštěstí pro naše zdraví i pro samotný spád filmu tento trval necelé dvě hodiny. Nicméně atmosféra děje, příběh lidí žijících ve vesnici na úrovni 19.století a tajemných zlých tvorů - zabijáků, vyskytujících se v okolních lesích nás doslova pohltila. Největší překvapení nám autoři filmu připravili na jeho konci. Pochopitelně jej nebudu prozrazovat, abyste si sami vše mohli vychutnat. Obyvatelé odříznuté vesnice ode mne každopádně získávají mysteriózní čtyři hvězdy ****. ()

Tobias_Sin

Na střední škole jsme šli na tento snímek hromadně celá škola. Musím říct, že tehdy jsem byl z několika scén dost vyklepanej - špatná barva, napadení Luciuse, objev Bryce o fungování vesnice a zlu za jeho hranicemi, pronásledování Bryce samotné v lese. Konečná zápletka se mi jevila nepochopitelná. Asi po deseti letech jsem se k filmu vrátil především proto, že jsem si poslechl základní stavební skladbu od Howarda, která zní celým filmem a naprosto mě nadchla. Musím tedy konstatovat, že snímek má v sobě víc, než se na první pohled zdá. Myšlenky lidí, kteří žíjí ve vesnici, vedení vesnice, hudba, herecké výkony a samotná zápletka na mě zapůsobily tak, že hodnocení zvyšuji o jednu *. ()

louislumiere

Hvězdné obsazení, velkorysá výprava, tvůrce se sakra hlubokým zářezem do mystery tématu. Čekáte to. A ono to na chvíli za vámi i přijde a pak se to někam ztratí a vy se jen ptáte kde byla ve scénáři chyba. Možná se jen očekávání nesetkalo s tím co se nám pan Shyamalan snažil sdělit. Je to dobrá love story, poměrně zajímavé vykreslení fungování uzavřených komunit a sektářských praktik. A tím výčet kvalit končí. Mysteriozní thriller toto opravdu není. Twist vše změní, ale pak už není co dál vyprávět. Nejhůř napsaný scénář pro film, který se snaží být mixem mnoha žánrů, ale ani jeden se nedaří zcela naplnit. Tři hvězdy a víc ani ťuk. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)