Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Doktory hrál Hugh Laurie už před světoznámým Dr.Housem - v šestidílném britském sitcomu Čtyřicítka na krku je sice jenom obyčejným obvoďákem, zato má kompletní rodinu a k tomu krizi středního věku. Navíc právě zjišťuje, ža asi slyší myšlenky druhých. (oficiální text distributora)

Recenze (26)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

V době, kdy Laurie s Capaldim točili své role doktorů ve Fortysomething, asi jen stěží tušili, že mají před sebou další, ještě slavnější doktory, Hugh Laurie jako House a Peter Capaldi jako Doctor Who. Každopádně jak Slippery tak Pilfrey jsou neskutečná paka, k tomu si přičtěte ještě Bena "Sherlocka" Cumberbatche a máme tu hotový Dream Team. Fortysomething je seriál ze staré školy, prost jakéhokoliv přízemního nebo trapného humoru, naopak, tady se vsází na ironii, absurdnost a hlavně na ten nejsušší britský humor. Chtěl jsem hodnotit za čtyři hvězdy, ale Capaldiho "kung-fu style" mě přinutil jít do plných :-)) Už teď se na něj těším jako na dvanáctého Pána času, slizoun jeden :-) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Seriál, který nevsází na laviny vtipů a nepřetržité salvy smíchu, ale snaží se být co nejvíce uvěřitelný a lidský. Zmatený hrdina Hugha Laurieho si musí získat každého, velice slušně ale baví i Anna Chancellor, jejich tři seriálové děti a pochopitelně i mihnuvší se a nikdy neselhávající Stephen Fry. Čtyři a půl hvězdy dávám i za přístup autorů a rozumný počet dílů - šest hodinovek je tak akorát na to, aby nápady zůstaly svěží a nehrozilo jejich opakování. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nejsem fanda sitcomů a už vůbec ne britských, ale když se sejde na jednom místě Hugh Laurie, Benedict Cumberbatch a Peter Capaldi, člověk prostě chtě nechtě zbystří. Naštěstí to není úplně klasický sitcom. Jednotlivé epizody nestojí jen na suchých hláškách, mají vždycky nějakou myšlenku, jsou relativně dlouhé (cca 50min) a neobsahují (mnou nenáviděný) umělý smích. Celý seriál je překvapivě docela dost sexistický, ale takovým tím neoplzlým typicky britsky elegantním stylem. Není to seriál, kde bych se smíchy válel na zemi, jako třeba u Californication, ale diváka to pobaví. Co mi brání v udělení vyššího hodnocení je jistá přehnanost, která mi obecně u podobných seriálu nesedí (proto nemám rád sitcomy). Nicméně herecké obsazení je skutečně sympatické, zejména Cumberbatch jako miloučký a hodňoučký teenage kluk nemá chybu. Zbytek ale samozřejmě táhne Hugh Laurie a to poměrně úspěšně. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

... a tak spolu všichni šťastně (soulo)žili až dosmrti. Přestože je Fortysomething v zásadě neskutečně přímočarou, upřímnou a (samo sebou) depresivní kronikou jedné velké krize středního věku. Z tohohle směru, i s vytrvalou podporou démonického Petera Capaldiho, každopádně na konto Fortysomething proudí jedině bonusové body. Bohužel zoufale nevytěžený humorný potenciál (potažmo velmi účelově vytahovaný sci-fi prvek alá Po čem ženy touží) u mě tenhle projekt naopak dlouho srážel a držel na pouhých třech hvězdičkách. Však ta vtipnost Fortysomething z nemalé části spočívala akorát v nadčasové paralele se sebevědomým Dr. Housem; a na tu vás upozorní vlastně už samotný "oficiální text distributora". Takže vesměs bída bídoucí no, škoda. Jakž takž to zachránila až povedená hypnóza. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

V každé pětačtyřicetiminutové epizodě je materiál na velmi vtipný dvacetiminutový britcom. Škoda, že ten kvalitní materiál je utopen v balastu, který je v tom lepším případě průměrně nijaký a v tom horším rovnou vrcholně trapný kameňáckým způsobem (několika minutový do nekonečna omílaný running „joke“ ve druhé epizodě s hemeroidy a holandským doktorem budiž smutným důkazem). Naštěstí vše zachraňují herci a celkový dojem rovněž značně vylepšují dvě závěrečné epizody, tam to je přesně takové, jaké to mělo být od samého počátku - soustředěné na postavy, citově fungující i uvěřitelné a navíc milé, trefné i vtipné. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Je veřejně známo, že postava Dr. House (Hugh Laurie) ze stejnojmenného seriálu Dr. House (od r. 2004) je v mnoha rysech inspirována Sherlockem Holmesem. Hugh Laurie, představitel Dr. House, si zde zahrál hlavní roli po boku Benedicta Cumberbatche, který později ztvárnil právě tohoto geniálního vyšetřovatele v britském seriálu Sherlock (od r. 2010). (Scelleton)
  • Scénář k seriálu byl inspirován stejnojmenným románem z roku 1999. (skudiblik)

Reklama

Reklama