V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiální text distributora)

MagyG

Z produkcie Hallmark obcas vypadne nejaka perla. A toto je jedna z nich. 5 hviezdiciek z roznych dovodov. Mozno aj preto, ze napriek jednoduchosti irskych ludi, ktora je napokon aj mierne ironicky nacrtnuta vo filme, Irsko mam rad. A mozno aj preto, ze kedysi davno som po zhliadnuti Flatley-ho Lord of the Dance uplne prepadol (az fanaticky) irskym tancom a dotiahol to v tejto oblasti pomerne daleko. A potom siel na par (dlhych) rokov do Irska. Krajina uprsana, slizka, ale krasna. Kto nezazil, nepochopi. Treba si pozriet este filmy ako Ondine, Magdalene Sisters alebo Intermission, potom este irske tanecne show ako Riverdance alebo vyssie spominany LOTD a snad sa vam podari trochu nahliadnut do irskych dusi. Mozno... Kazdopadne musite Magicku krajinu skriatkov brat s rezervou. Je to nizkorozpoctova rozpravka, takze necakajte spickove filmove efekty, triky alebo vypravu. Co ale straca na tejto urovni, bohato vyvazuje pribehom, hereckymi vykonmi, hudbou a atmosferou. Je to film velmi chytlavy, az opojny. Usmevny a prijemny. Necha vo vas trochu tepla. A co je vzacne, uziju si ho nielen dospeli, ale aj deti. A to hocijaky film povedat nemoze. ()

kacacze

3 hvězdičky, ale především kvůli nostalgii, kdy jsem si z dětství zapamatoval scénu lítajících skřítků v bublinách (bylo těžké přesvědčit někoho, že se opravdu jedná o film). Samotné scény se skřítkama, byly mnohem lepší než nudný a nesmyslný příběh Jacka Woodse, aneb jak se ze šmíráka a podivína stane největší láska ženy, kterou šmíroval.. měl jsem to na hraně mezi 2 a půl hvězdičkama ale když vemu v jaké době byl film natočen, tak se přikláním k té lepší varientě, ale znova bych se kromě 2-3 scén nekoukal déle než potřeba. ()

Nejsem_Fila

Fantasy zpracování Rome a Julie, tentokrát se šťastným koncem. Krásné dojemné a vtipné zpracování, které mě pokaždé dokáže dojmout i rozesmát. K tomu všemu náááááááádherná irská příroda. Jasně, je to pohádka, tak to neberu tak vážně. Ale je to přinejmenším dobře zpracovaná pohádka. ()