Che Guevara: Partyzánská válka

Guerrilla

Drama / Historický / Životopisný

Španělsko / Francie / USA, 2008, 131 min

• Malarkey

Já vlastně nevím, proč jsem na to koukal. Ještě větší hovno, než předchozí film a než jsem já doufal. Akce prakticky žádná, opět vše jen v rámci džungli a prapodivně nezajímavých záběrů z konferencí. To vše podepřeno partizánskými bojůvkami, který vypadají strašně. Já se chtěl, a opravdu upřímně chtěl, něco o Che Guevarovi dozvědět. Místo toho běžely příšerný čtyři hodiny hrůzy, u kterých bych kecal, kdybych řekl, že jsem je poctivě zkouknul. Neměl jsem na to sílu a pár scén jsem prostě přeskočil, popřípadě si klimpnul. Kupodivu mi neuniklo vůbec nic. Ale ono by mi ani neuniklo, kdybych ten film neviděl vůbec.(29.12.2011)

• kalap

Stará babka sa pýta kamarátky, čo je to partizán a to jej odpovie, že to je taký , čo útoči od zadu. Fíha povie starka, tak môj starý musel byť partizán, lebo on najradšej útoči zo zadu. Ale teraz vážne v tomto filme neutočili partizáni na čele s Che, ani s predu, ani zo zadu, tak neviem, čo vlastne boli.(27.7.2010)

Zaujimavy film. Che ma u mna velke sympatie a na tento 2dielny film som sa velmi tesil. Tie iste pocity ako zamlady pri sledovani winetua 3......ze preco musel zomriet?:))(13.2.2009)

Druhá část už mě bohužel tolik nenadchla. Záběry bolívijské džungle jsou pěkné (styl snímání krajiny bez hudby se mi líbí), ale dvě hodiny jsou pro ně trochu moc. Che se svými spolubojovníky chodí od chatrče ke chatrči, sbírá potraviny, lékařské zásoby a skoro nemluví. Z první části jsem si odnesl revolucionářské zapálení, rozšíření povědomí a takové sblížení s postavou. Z druhé nic, škoda. Nevím jak je to hodně historicky věrné, ale určitě to šlo natočit trošku zajímavěji, aby to člověka vtáhlo. Možná nastínit víc politické pozadí nebo zahrnout ještě něco mimo Bolívii a nenatahovat s ní celý film. Poslední scény jsou povedené, ale jinak je to stále dokola a pomalu nejzajímavější moment je, když si Che sundá čapku. Hodně mě mrzelo, že jsem se vlastně nedozvěděl něco méně známého (těšil jsem se na Havanu po revoluci nebo Kongo).(8.4.2009)

Druhý díl Soderberghova životopisu o jednom z nejznámějšícg revulocionářů - Che Guevarovi. Po úspěšné revoluci na Kubě se Che vydává, aby to samé udělal v Bolívii. Zde ale narazí na tuhý odpor bolívijské vlády a armády. První díl byl skvělý, u tohoto jsem se ale hodně často nudil. Pochodování v džungli, samé klábosení o tom, že jedině Che a jeho partyzáni jsou schopni nastolit pořádek, sem tam nějaká přestřelka a potom zase nudné kecání. Opravdu jsem čekal víc. O to větší je zklamání, že film měl dvě hodiny a až posledních asi třicet minut bylo záživných. Kdyby se celý film odehrával v takovém tempu, jako na konci, neřeknu ani slovo. Benicio zopakoval dobrý výkon z první části, ale to bohužel nestačí. Chtěl jsem dát dokonce 2*, ale přikloním se ke 3* za těch pár dobrých okamžiků.(5.9.2010)

• - Na natáčení bylo vymezeno 39 natáčecích dnů. Každý den se muselo natočit pět scén, mezi nimiž si štáb dával patnáct minut přestávku. (Karlos80)

• - Děj filmu se odehrává převážně v letech 1966-1967. (Karlos80)

• - Che Guevarovo tělo bylo slavnostně převezeno na Kubu 13. července 1997. (Petulka88)