Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

Jinny

Úžasný, zábavný, kultovní klon Indiana Jonese a Star Wars! Tyhle slova použil Travolta o Bojišti země a protože ironie může být velice ironická, odvážil se je vzít do huby i režisér neméně skvělého megashitu - Dračího doupěte. Jedině Jeremy Irons prozřel, pochopil a přehrává jak sviňa. Proč jednu hvězdičku? Inu, hollywoodští filmaři zase jednou přispěli do českého prasátka... ()

honajz

Líbilo se mi to tehdy a líbí se mi to i teď. Příběh je docela smysluplný, humor osvěžující, buddy dvojka slušně zahraná, triky až na ten úvod na tehdejší dobu slušné, průchod labyrintem mne bavil, dračí doupě je plné zlata, jak má být, na holky se dobře kouká, české lokace taky potěšily. Žánr fantasy je zcela naplněn (jen mi vadily třeba v hospodě ty příšerky jak ze Star Wars), i když ta mladá čarodějka se mohla se svými kouzly předvést víc. A konečně vím, odkud někteří filmaři opisují ve svých filmech strom světlušek. ()

MM11 odpad!

Na rovinu -> Průser. Odpadovější film aby člověk pohledal, jedná se o naprosté dno fantasy žánru s triky jejichž ambice končí někde u doupěte zkrachovalých programátorů (roztomilé potvůrky vytvořily). Trapné přehrávání výsledný dojem už nekazí, pokud ovšem budete mít odvahu vidět tenhle neobyčejně debilní film až do konce. ()

HellFire odpad!

Všechno špatně. Někteří „herci“ (rozuměj naprostá většina) by zasloužili pěstí do tváře, včetně Ironse. Kdo to kdy viděl, aby elfka byla černoška?! Pokud by tenhle film byl míněný jako komedie, dostane 5 hvězdiček. ()

Jenda

Asi jsem jiný, ale mě se to vážně líbilo, i když to bylo trochu levné, nebo to spíš jen tak vypadalo.... Je pravdou že tak nízké hodnocení to má možná proto, že Dračí doupě bylo jedním z prvních pokusů v modní vlně fantasy filmů, ale od té doby vzniklo tolik fantasy zvěrstev, že mezi nimi vypadá DrD jako blockbuster ()

prome odpad!

Kamos o tom bsnil jak je to buhvi jaky film a tak jsem se na nej koukl a hned jsem litoval ze jsem to vubec zapl protoze tato radoby akcni fantasy je spise fadni a nudna kravina za kterou by se meli tvurci styded ()

Tommassi3

"Děláš si srandu ?? Potíž s elfkama je v tom, že jsou jen kost a kůže.. Mnohem lepší je pěkná stokilová trpaslice !! A pěkně chlupatá, abys měl za co tahat.." ;) ()

bouncer

Dungeons and Dragons je ve světě pojem a tenhle snímek mu bohužel dělá píše ostudu. I když moc filmů ze fantasy světa není, tak bylo mnohem lepší počkat si až na Pána prstenů (pravda, srovnávat to nelze...). Nazval bych to blbou pohádkou, opravdu nepovedenou. ()

adamo_znk odpad!

Nechápu, jak tato zhovadilost může nést jméno tak kultovní záležitosti jakou je Dračí doupě. Nechápu, jak se v tomto zbytečném filmu objevil Jeremy Irons a nechápu, proč fanoušci D&d neukřižovali režiséra za natočení takového balastu. ()

Terva

CITÁT - Zemi vládnou čarodějové......... Skoro vždy, když se v příběhu sejde černoch s bělochem, má černoch plnou hubu keců a rasistické narážky - co si tím chtějí kompenzovat? V tomto příběhu je strašně cítit J. R. Tolkien a kopírování se nevyhne ani Hvězdným válkám nebo Indianu Jonesovi. Příšerná hudba, strašné dialogy a slabé triky. Dobré je akorát herecké obsazení, ale to moc nepomáhá, když mají špatný scénář a poloviční vedení, nedokážou si to užít. Za zmíňku stojí perfektní výběr kostýmů. Krom toho Elfa - ten je hnusnej a chová se ještě idiotčtěji než vypadá. Scény s jídlem okolo 25 minuty mě film už celkem znechutily. CITÁT - .....a tak jsem kousal.......... Nezlobte se, ale ty postavy maj tak debilní poslání, až mě to přestalo bavit. CITÁT - Jak romantické............ Všimněte si, že tvůrci zašli s tím kopírováním tak daleko, že zkopírovali i Damadorovu zbraň. Místo aby vymysleli nějakou novou, dali mu jednu, kterou se proslavil někdo více akčnější a krvavější. Hádejte kdo tuto zbraň používá? Tak jsem si myslel, že to bude lepší, ale jsem velmi zklamán, Uvažuji něco mezi 20 - 40% ať "společnosti kamene" moc neškodím. CITÁT - Nebudu jako ty..... A to mám ještě pokračování, dokonce dvě, no uvidíme. ()

M.Macho

Tento "velkofilm" by se chtěl stát největším, nejdramatičtějším, nejkrásnějším a nejpřekvapivějším. V podstatě se v případě tohoto snímku nekoná téměř nic z uvedeného. Nebýt mého oblíbeného holohlavého Richarda O'Briana tázal bych se po hereckých výkonech ještě více. Např. Jeremy Irons wtf?... Nicméně poměrně pěkné výtvarno celého kousku včetně jak jinak než potavých českých venkovních prostranství a vnitřních prostor. Jinak totální fantasy řešeto... ()

corpsy

Chápem rozporuplné hodnotenie. Je to po filmárskej stránke véééľmi odfláknuté dielo. Herecké výkony sú na hranici nevkusu a dá sa povedať, že herec z celej zostavy najzdatnejší a najtalentovanejší, hraje zo všetkých najhoršie. No aj Jeremy Irons nemá vždy svoj deň. Triková stránka padla do hnoja vďaka skromnejšiemu rozpočtu, čo znamená že sa zamestnali firmy nie tak kvalitné. No a výprava je taká tá, akoby som to povedal, ´´kvalitne´´ televízna. Takže hodnotenie na hranici odpadu. Prečo ale tri hviezdy? Je to tak blbé a pritom tak strašne vážne sa tváriace, že som sa nemohol nebaviť. Síce to pošliapalo celý koncept stolovej hry Dungeons & Dragons, ale zanechalo to veľkú a nezmazateľnú stopu medzi filmami, ktoré sa vďaka svojej imbecilite stali kultovými. ()

Kryton

DD = Dokonale Dementní! Opravdu nevím , proč se dobré předlohy většinou filmově podělají?! Možné je , že většinu z rozpočtu na film sežralo angažovaní Jeremy Ironse a dostal tolik , že z toho zešilel a to máme možnost celou dobu filmu vidět. Plus koupě licence. Na vše jako další herci, efekty , lokality, priběh , režie nezbylo. Ještě víc DD ( zkratka vysvětlena výše) je pokračování. Kde proboha byl ten Macháček? ()

draggo odpad!

O mě je známo, že s chutí sleduji kdejaký hnůj, takže když jsem v programu zahlédl Dračí doupě, neodolal jsem. Čekal jsem málo, ale ani to málo jsem nedostal. Tenhle film je jedním slovem KATASTROFA. Totální výsměch a zneuctění fantasy žánru. Strašlivě debilní a předvídatelný příběh, neskutečně protivné postavy, které máte po pěti minutách chuť zastřelit. Nejsvětlejším momentem filmu je smrt toho černocha, který v žebříčku antipatií jasně vedl a ač je to ošklivé, tak jsem nad jeho skonem zaplesal. Triky jsou taktéž hrůza - na všem je na první pohled vidět že je to počítačové. Třeba finále nemá ani trochu té působivosti kterou by potřebovalo, a to hlavně díky oněm hrozným trikům. Atmosféra nula, napětí žádné. Scénka v bludišti měla v tomhle smyslu slušný potenciál, ale zůstal drasticky nevyužit. Skutečná rána ale přichází až na úplný závěr u hrobu toho černocha, takovou debilitu jsem ještě neviděl. /viděno v TV: 5% a odpad! ()

mis-ko odpad!

Veľa svetielok a ohníčkov, k tomu ušatých trpaslíkov a bradatých elfov (či naopak?) a to pravé fantasy máte hotové. To síce nie je pravda, ale tvorcovia tohto .... si to určite mysleli. A nedopadlo to dobre. ()

Z0oMb3E

Čakal som nejaké odviazané béčko, na ktorom si zgustnem a schuti sa zabavím. Dostal som však len zlý film, ktorý sa tvári vážne, a pritom nemá na čom stavať. Druhá vec je tá, že fantasy moc nemusím. Kým Marlon Wayans nedrží jonita v ruke, žiadna z jeho rolí nebude pozerateľná. Niežeby ostatní boli oproti nemu nejak prehnane skvostný, ale jeho fejsu ten módny doplnok ozaj pristane. Za zmienku tiež stojí až zarážajúca podobnosť Thory Broch s Tami Stronach (Neverending Story). Pokusy o vtipné hlášky padli na úrodnú pôdu asi len v dvoch prípadoch. Ostatok je čisté mlátenie slamy. Počítačové efekty, na ktorých je žáner fantasy priam životne závislý sa zredukovali na oprskávanie sa čarodejníkov a niekoľko minútové poletovanie drakov. Zrúcaniny a podobné exteriéry sú možno pre zahraničného diváka zaujímavé a s dobrou reklamou pritiahnu pár dolárov naviac, ale pre našinca sú tak neautentické, až to trhá oči. Chcelo to troška zainvestovať a vybrať zachovalejšiu lokalizáciu. Nestojí to nikomu za zhliadnutie. ()

Ridick odpad!

musim prerobit svoje hodnotenie, pretoze tento film som prvykrat videl ked som mal okolo 14 rokov a bol som zazraty do kadejakych hier, zil som v stredovekych legendach a hrdinovia typu krala artusa my boli vzormi...teraz som uz adolescent a moje hodnoty sa zmenili a tak tento jasny shit musim poslat do zabudnutia...digitalny draci chrlia ohen a ja chrlim hnev...pfuj ()

blackrain odpad!

Já mám pro Dračák slabost, ale ne ve filmové podobě. Ta se mi hrubě nelíbila. S původním Doupětem nemá film skoro nic společného, maximálně jen postavy. Ještě teď si hru občas zahraju, ale film už víckrát nemusím. ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu