Dějiny násilí

• USA A History of Violence (více)

Majitel malého bistra Tom Stall si poklidně žije se svou manželkou, právničkou Edie, a jejich dvěma dětmi na malém městě Millbrook ve státě Indiana. Jediná noc však navždy změní jejich životy. Tom se stane mediálním hrdinou poté, co zneškodní dva brutální vrahy, kteří přepadli jeho podnik. Snaží se vrátit zpět ke svému obyčejnému životu, ale marně. Náhlá sláva přitahuje nežádoucí pozornost okolního světa a přivádí k němu záhadného muže Carla, který tvrdí, že Tom není tím, za koho se vydává. Vztah jeho rodiny je vystaven zkoušce a oni jsou najednou nuceni řešit vzájemné vztahy, které se pod vlivem okolností začnou pomalu hroutit. Tom si je vědom toho, že musí bojovat nejen o svůj život, ale i o život své rodiny. (Nova Cinema)

Folky

Viggo Mortensen je perfektní, stejně jako Cronenbergova režie. Po druhém zhlédnutí už jsem si pátou hvězdičkou jistý. ()

Evander

A History of Violence je hodně zajímavým filmem. Příběh je netradiční, rodinná idylka prolínající se s mafiánským světem je minimálně neokoukanou zápletkou. Viggo Mortensen a Ed Harris jsou ve svých rolích fantastičtí jako vždy, Maria Bello jim zdatně sekundovala a velmi mile mě tak překvapila. Ostatně i ostatní postavy jsou nejen dobře napsány, ale i uvěřitelně zahrány. Film má díky krátké stopáži obrovský spád a snadno tak diváka vtáhne do děje a ten se ani nenaděje a přichází zajímavé rozuzlení příběhu. Neříkám úplně nečekané, ale zajímavé jistě ano. Film jsem si opravdu užil a věřím, že ho někdy v budoucnu ještě zhlédnu. 78% ()

Yomega

Kdyby to natočil kdokoliv jiný, asi by to dopadlo mnohem hůře. Scénář je řídký jako polévka z pytlíku a o originalitě se nedá hovořit vůbec. Ovšem David Cronenberg se s tím popral skvěle a dokáže diváka zaujmout po celou délku filmu. Největší podíl na tom mají jednoznačně herecké výkony, které jsou u všech zúčastněných nadprůměrné a u pánů Harrise a Hurta téměř dokonalé. Prolínání děje, kdy je v jednom záběru líčena rodinná idylka venkovského života a v dalším detailní pohled na ustřelenou hlavu probíhá tak nenásilně a plynule, až máte pocit, že to takto musí fungovat všude. Bavil jsem se výborně a závěrečná scéna se zabouchnutými dveřmi mě dostala:-) ()

Filmárik

Zabudnite na Aragorna! Viggo Mortensen tu dokazuje že je schopným hercom na všetkých frontách. Nemá problém sa oháňať mečom (v tomto prípade pištoľou) a hneď na to si to rozdať s Mariou Bello rovno na schodoch .Mr. Cronenberg rozhodne vie čo robí a správne reguluje napätie , drámu a aj nejakú tú ekšn. Rozhodne stojí za pozretie. ()

Johny M.

"Krásně" brutální thriller; Viggovi role docela sedla, Ed Harris i William Hurt podávaj standardně skvělej výkon a Maria Bello je krom toho i děsně krásná. Poctivý 4*, mmj. za ty 2 krásný erotický scény - to se ve filmu jen tak nevidí (porno nepočítaje :) ). ()

Torgal

Veľmi komorný film s pomalým tempom, ale s dobrou, stupňujúcou sa atmosférou a výborným záverom. Nechápem síce prečo je to podľa Kinemy.sk najlepší film roku 2005, ale určite sa to vidieť oplatí. 7+/10 ()

TooMoneyToo

Tatík od rodiny Mortensen dokáže vyřešit jakýkoliv problém, matka Bello je zase sexy a to nejen jako roztleskávačka!!! Vynikající s(i)urově natočené "sebeobrany"! ()

Biopler

Obyčajný snímok. Dostatočne krvavo spravený pre divákov, ktorí to obľubujú, s fajn akčnými scénami. Z hlavných postáv však sála chlad a prostredie, v ktorom sa pohybujú nie je ničím zaujímavé. Takže priemer. A ešte k názvu: príbeh je ozaj historka, aká história teda? ()

n3uro

Velmi zvláštní a netradiční film. Příběhově mi přijde trochu prázdnější, nebo alespoň nic originálního se nekoná ale postavy, postavy a jejich momenty, to je to co mě na tom dostalo. Jinak, skoro vše už bylo řečeno, viz Mattyho komentář. ()

Pekisan

...alebo rodinna drama trochu inak. Ako sa clovek vyrovna so zistenim, ze jeho/jej milovany otec/manzel je vlastne samovylieceny posuk, zabijak, ktory zabijal ako pre peniaze tak pre radost? Ako sa sa vyrovnat s minulym zivotom ak vas vasa minulost nechce nechat odist? Na mnohe otazky hlada odpoved tato pomala, nevtierava o to vsak intezivnejsia drama, ktora sa neboji ani expicitneho nasilia ani poriadneho sexu. To mi pripomina, ze Maria Bello predvedie tzv. full frontal nudity s peknym nacancanym kozuskom. Nie, ze by na tom zalezalo ale potesi. ()

yamk5

Formálna sociálna dráma plná súčasných emócií zabalených do balenia mrazivejšieho a relevantnejšieho ako skutočný svet prešpikovaný klasickými gangsterkami. Pocta žánru po cronenbergovsky. Malý film, ktorý prehučí všetky ostatné filmy pána Davida C. svojou surovosťou ale pritom láskou. Režisér v najlepšej forme, mrazivý ako v 80. rokoch, obyčajný ako v 90. rokoch a surový aký je teraz ... Lahôdka! ()

anitae

Hodně násilných scén, ale tenhle film se mi opravdu dostal pod kůži, viděla jsem ho už před lety a je pro mě nezapomenutelný. ()

Allcinna odpad!

Takže abych to shrnula jednoduše a výstižně: ten film byl o ničem. Příběh neměl hlavu ani patu. Diváka vrhli doprostřed vedlejší scénky naprosto nesouvisející s dějovou linií, i když nemohu upřít její surovou výstižnost, pro kterou snad právě proto mělo publikum zapomenout, že existuje něco jako úvod příběhu. Sledujeme celkem otřepané literární i filmové klišé změny identity hlavní postavy, který si v ničem nezadá s takovým machrem, jako byl a bude nesmrtelný Nick Slaughter. Když se konečně v polovině příběhu rodinka onoho neprůstřelného mnicha dovtípí, že jejich táta není tím tátou, za kterého se po celou dobu vydával, začne teprve psychologické drama. Historie násilí? Proboha a kde? I pětiletý Tarantino by to zvládl lépe! Nenechte si tuto násilnou historii ničeho ujít počínaje odstřelením nevinného děcka, přes scénkou znásilnění manželky na schodech (za což bylo milou a vilnou ženuškou, co to prostě má ráda tvrdě, uštědřeno dobráku manželovi pár facek) a konče sledem předvídatelné přehlídky trapnosti v podobě "sám neozbrojen pobiju komando ostřílených mafiánů". Hra o ublížení a ublížených by skoro nebrala konce, nebýt mé nevěřícné zvědavosti, zda ten film může být ještě trapnější než se každým okamžikem stával. ()

tranquill

Hodně syrové, hodně drsné. A především to není o akci, i když i tu tam rozhodně najdete, ale o bezvýchodnosti situace a víc než jinde zde platí, že násilí plodí jen násilí... Ale jak se s ním vyrovnat... ()

chlebos

Láska, rodinná pohoda, sladké milování vs nasilí, rodinný rozvrat a animální sex. Tak o tom to je. Výborný Mortensen, to bude možná i oscarová nominace. Pro mě je to další film od člověka co si o lidech a sobě samém myslí, že k instinktům máme blíže než se nám libí. ()

Weruss

Jednoduše a nenásilně natočené násilí s delšími erotickými scénami a kýčovitou blonďatou holčičkou. Stojí za pozornost. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku