Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

Kapitan Hovado

Teprve včera jsem si uvědomil, jak skvělý film to je. Přestože je Tarantino strašlivý vykradač exploitation, jsou jeho filmy něco víc (což se nedá říct o filmech Rodrigézových). Opravdu jsem ocenil kameru na začátku v autě nebo při rozhovoru s Billem před masakrem. Taky zbožňuju scénu s hrobem, jak si vzpomíná na mistra. A největší zabiják je tajemných pět doteků. Fakt atmoška. Navíc se dá použít i bez znalosti jedničky (viděl jsem jen půlku, tedy převážně mlácení v japonsku). Hudba jenom podtrhuje emociální napětí. Někde bych to ještě prostříhal, někde by to naopak sneslo i scénu navTo jsou drobnosti. ()

Ivulla

Jak už jsem někde psala, nemám ráda akční filmy, ale tento je vyjímečný. Je obrazově čistý, myšleno tak, že v záběru je jen to podstatné a je to kompozičně a barevně sladěné a promyšlené. Není tam nic rozptylujícího a ta promyšlenost neunavuje. Naopak jsem si ji vychutnávala a bavila mě stejně jako pro mě překvapivý a neočekávaný konec tohoto nejen vizuálního koncertu. ()

kverula

Krvák v romantickém podání. Ještě stále mě nepřestala bavit ta “vraždící nevěsta” lačnící po pomstě. Ještě stále není dokonáno. Zabiják vykreslený do role superhrdiny, se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi. Vizuálně zpracované na jedničku, excelentní herecké výkony (především David Carradine, kterého jsem doposud znala jen jako “toho herce z kung-fu seriálu”), samurajské meče, dávka podprůměrného humoru a k tomu neodmyslitelná “tarantinovská” hudba. Má jasná rovnice pro skvělý film. Romantičtější konec si nedovedu představit. ()

Trinculo

Haha. Tam kde byly inspirací různé japonské filmy v prním díle, příšel na řadu něco jako westernový melodramat. Výborné, Tarantion se dokáže dělat dobře legraci z některých věcí používaných v současné hollywoodské kinematografii. Hlavně ta rezignace na rádoby realitu ve prospěch filmovosti a narativní hry, kterou předvádí. Ano, bylo to výborné, a nádherně to gradovalo každým krokem. Celkově takové něco jako poker, kdy každá postava je hráčem u pomyslného stolu a přihazuje a zvyšuje sázku. Až nakonec zůstane jen jedna. A pak si to můžete přetočit a užít si znovu oblíbené části hry. ()

OK11

Zvláštní. Myslel jsem, že dvojka bude ještě horší, krvavější a nejapnější než jednička... a nikoliv. Snad je to proto, že jsem si již na Tarantina trochu přivyknul, a tudíž jsem schopen tolerovat všechny "úchylnosti" jeho filmů anebo je druhý díl opravdu o moc kvalitnější než ten první. Tak, či onak, nemohl jsem, než všímat si kvalitních scén a předností tohoto díla, které tam jsou! Vyvrcholením pak je scéna, kdy poprvé uvidí své dítě...to jsem čuměl. S pěti étoilkami jsem se unáhlil, poněvadž se přece jen nemohu zbavit hlodajícího pocitu, že Tarantinovo pojetí reality je poněkud přitažené za vlasy. Vidím tedy čtverečku jako optimální řešení. ()

vofo

Oproti jedničce je to naprosto odlišný film, a přesto stejně skvělý. Vytříbené dialogy vynahradí to malé množství akce. Opět za 4 hvezdy jako díl první. ()

Horác

Uma a její prdelka pořád upoutávají. Ale muselo tam být ještě něco navíc, protože pro mě je vol.2 výrazně lepší než jednička. ()

vooddoo

Po skvělé jedničce jsem byla moc natěšená na pokračování. A nejsem vůbec zklamaná! Hned od začátku je to jízda. Nejvíce mi ulpěla scéna v rakvi. Scény soubojů - hlavně s Elle - naprosto parádní. Mohl to být naprosto tuctový a ničím nezajímavý akčňák, Tarantino mu však dodal jakési kouzlo, které ho děla vyjímečným. Dávám plný počet s tím, že si film ráda ještě někdy zopakuji. ()

vlastimil.ferko

Dialogy už nemají tu sílu jako v jedničce, člověk už do jisté míry čeká "CO BUDE" a těch hluchých míst je celkem dost. Na druhou stranu je tu spousta geniálních scén a úzusů, které člověk bude v paměti mít ještě notnou dobu, ne-li napořád. Některé scény jsou vyloženě navíc, jiné mohli být rozvedeny více. Thumbs UP. ()

rigby

Oproti první části naprostý obrat. Bohužel tento film mě tolik nezaujal, rozhovory jsou nekonečné. Možná by pomohlo sestříhat oba filmy dohromady, pak by to bylo zajímavější. ()

@nthr4X

Shrnu to zde beru to jako jeden film, naprosto skvělý příběh i když ve dvojce je méně akce více dialogů. tenhle fakt mi vůbec nevadí a jen rozvádí příběh do detailů. Jeden z mých TOP..85% ()

paniColombova

Kdyby Kill Bill natočil Troška (jako že umí točit stejně tak dobře kýče jako Tarantino Killa Billa) bylo by hodnocení 20 %. Většina ODPAD. Přeberte si to. ()

aannemer

Po prvním shlédnutí se mi dvojka líbila o něco víc, než jednička. Napodruhé pořadí oblíbenosti přehazuju, ubírám dvě hvězdy a oba disky házím do odpadu. Až jednou udělají z obou director's cut a sestříhají je do jednoho dvouhodinového filmu, tak snad svůj názor ještě přehodnotím. ()

Scaevola

Divák dostane několik potřebných vysvětlení a výměnou přijde o zábavnou přehnanost. Kdyby se nesnažili D. Carradine a jakýsi čínský mudrc, hodnocení by šlo ještě hlouběji. ()

Desmi

Potoky krve vystřídala rafinovanost, skrytost a zákeřnost, takže dvojka už je naprosto kompletní a nechybělo mi v ní nic podstatnýho... Belatrix Kiddooooooooooooo.. Táhne se to, ale určitě si to ještě pustím. Těch překvapivých momentů, ta kopa totálních béčkových klišé zabalených do jedný drsný epický akce.. jo, to můžu! ()

iceworld

Pri jednotke som od toho nemohol odlpeiť oči, film ma vtedy absolútne pohltil. Mal spád, akciu a hlavne napätie, ktoré v tomto jeho pokračovaní absolútne chýba. Miestami som sa až nudil a celkový efekt bol omnoho horší než pri jednotke. Nezachránila to ani dokonalá púštna kapitola kto išli legendárne scény jedna za druhou a až na túto časť filmu to bolo len priemerné navyše mne osobne je Uma vrcholne nesympatická. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)