Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

WoWoW

Kdyby nenavazoval tento díl na první, asi bych si nedokázal ty dva filmy k sobě přidat, každý je totiž úplně jiný. A rovnou můžu říct, že o chlup se mi líbil víc pravě tento. Tenhle díl nebyl ani zdaleka takový masakr a hlavně jsem si daleko více všímal typických dalekosáhlých tarantinovských dialogů a dost jsem si je užíval. I přes všechny klady je tu jeden problém, kvůli kterému nedám pět hvězd. Bylo to těch 30 minut navíc. Už mi to prostě přišlo příliš dlouhé a trochu natahované, škoda. ()

Nautila

Naprosto dokonalá syntéza obrazů, ozvučení, načasování, sountracku, kamery, herectví, střihu, dialogů.... všeho. S tím, že na to, že je to dokonalé, přijdete až po minimálně třetím zhlédnutí. To už je pozdě, protože v tom momentě jste závislí. U mně nejlepší, lepší než kult Pulp Fiction. Damn, i love u, Tarantino. ()

MrPierc

Až po devíti letech a několika shlédnutí obou dílů jsem dokázal zcela plně ocenit Tarantinův příběh o pomstě nezkrotnou světlovlasou nevěstou. Blonďatá Uma kosí své nepřátelé stejně bez citu, jako se oni zachovali k ní. Čekala přes 4 roky na svojí pomstu za studena, ale krev se v ní vaří i po tolika letech. Nikdo nezůstane ušetřen, na takové věci se nedá zapomenout. Dokonalý hudební doprovod smíšený s poctou k samurajským a karate filmům lze vidět na každém kroku. První díl je třeskutá akce. Druhý díl měl poprvé celkem nudil, ale dnes mě baví díky psychologii a konverzacím mezi postavami. Celkově oba díly složí skládanku dohromady a člověk zjistí, že reagovat unáhleně se nevyplatí nakonec ani Billovi. ()

joker.george

Právě díky odlišnosti od jedničky a střídmějšímu podáním se mi film líbí více než Vol. 1. A i jednotlivé kapitoly jsou kvalitnější než u předchozího dílu. ()

Streeper

Nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. Za mě je to nejlepší Tarantinovka. Vol.1 je jen kousíček od pěti hvězdiček, ale dvojka mi prostě přišla lepší. Hodně k tomu přišl flash back u Pai Meie, který je úžasný, ale také Bud a El, moji nejoblíbenější členové Billovi skvadry. Navíc ve dvojce se poprvé setkáme i s Billem v tváří tvář a to má opravdu své kouzlo. Jsem ráda, že se Tarantino rozhodl nakonec film rozdělit, má to své kouzlo a je to tak lepší! ()

nithiel

Lepší než jednička, zmizely krevní vodotrysky a nesmyslné bytky jedna proti stu, ale na škodu je rozvláčnější konec, kde se sice vše vysvětlí, ale je to celkem nuda, 85%. ()

tomtomtoma

Naštěstí už na mě nestříkaly tuny krve z obrazovky, ani odtamud nelítaly useknuté různé části lidského těla. Režisér nám vyjeví důvod a průběh akce Smrtícího hadího komanda zabijáků při svatbě, respektive přípravy na ni. Dozvíme se, že Beatrix Kiddo alias Černá Mamba alias Nevěsta (Uma Thurman) prošla tvrdým výcvikem krásně samolibého a velmi ironického a přezíravého čínského mnicha Pai Meie (Chia Hui Liu). A samozřejmě pokračuje ve své krutě krvavé pomstě. I když ji Budd alias Chřestýš (výborný Michael Madsen), jinak Billův bratr, málem dostane, ale udělá chybu, že ji hned nezabije. Nakonec Budda zabije nenávistná a namachrovaná Elle Driver alias Kalifornský horský had (Daryl Hannah), jinak další oběť krvavé pomsty Černé Mamby. A samozřejmě Bill, Hadí kouzelník (opět kungfusticky vznešený David Carradine), kterého si vybere na závěr. Ale nejlepší scéna s Billovým bojovým uměním je vystřižena. Černá Mamba nalezne i svoji dceru, o které naposledy věděla ve svém bříšku. Bohužel hudba už není tak silnou stránkou, krvavá pomsta mi nic neříká. A hlavní hrdinka opět se svým bojovým uměním osciluje mezi nadpozemským výkonem a průměrností s chybama. ()

C0r0ner

O jeden řád lepší, než první díl. Je to tím, že tady opravdu o něco jde a styl vyprávění je mnohem víc poutavý. Jenom to mohlo být o kousek kratší. Tarantino tu už nicméně ukazuje, že je mu na režisérské stoličce dobře a dostává se do ráže, která začíná vrcholit roku 2009. 80% ()

Wormboy

Blil bill. A ja takmer tiez.Ocakaval som - ja vlastne ani neviem co,ale toto urcite nie. Ak by namiesto Umy Thurman hral Jean Claude Van Damme a namiesto bozskeho Quentina Tarantina bol napisany Sheldon Letich,tak by vsetci nadavali,ze dalsi beckovy odpad. Ale meno na Q je bozstvo pre mnohych a preto hodnotenie nemoze byt nizsie. Kill Bill 2 je sracka a tvrdim to so vsetkou vaznostou,ktora po zhliadnuti tohto filmu vo mne zostala a so vsetkou uctou ku Quentinovi,ktoru si vybudoval svojimi prvymi dvoma filmami. Vacsinu casu som nevedel,ci sa mam smiat alebo chytat za hlavu. Bud je Tarantino tak neuveritelne sebavedomi,ze sa snazi parafrazovat Sergia Leoneho,alebo je proste tak neschopny a vykrada ho. Odpoved si sam dat neviem,ale skonstatovat mozem,ze u mna prehrava na vsetkych urovniach.Mimoriadne sklamanie,na ktore nechcem uz radsej pisat dalsi komentar,lebo sa zase len rozculim. A Uma Thurman? Drsna zabijacka ako Steven Seagal a Dolph Lungren dokopy skrizeni s Meryl Streep. Ja vlastne ani neviem za co tie dve hviezdicky davam.1,5/5 ()

asinus

O mnoho lepší než krvavý chaos z jedničky, ale přesto to na plné hodnocení nedosahuje. Nejspíš čistě proto, že to není úplně můj styl. A David Carradine mě opravdu dostal, nechápu, že ten starý páprda z toho podivného seriálu je také on. ()

lakikaki

Mal som to šťastie vidieť Vol. 1 a Vol. 2 v kine hneď po sebe, ale aj tak by som nerád hodnotil tieto 2 celky ako jeden film. Vol. 2: Značne odlišný prístup k filmu ako to bolo u Vol. 1. Ubudlo nadhľadu a prehnaných scén a pribudlo najmä viac dialógov (a to sakramentsky dobrých). Ako tak rozmýšľam, tak Vol. 2 je typickejším Tarantinovským filmom ako Vol. 1, ale pri tom prvom som sa bavil predsa len o niečo viac. Oprávnených 5 hviezdičiek, ale predsa o niečo slabších ako u Vol. 1. ()

lilina133

Neviem prečo, ale má pocit ako keby táto časť trošku strácala dych po bezkonkurenčnej jednotke a občas som sa aj nudila, čo je aj trochu škoda.Čakala som viac... ()

kusper

Asi jsem jediný kdo řekně, že dvojka je lepší než jednička, ale je to tak. Od pohřbení, přes závěrečnou scénu dokonalá blbost. ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Uma Thurman, Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Carradine ()

campix

''Ta žena si zaslouží svou pomstu a my si zasloužíme peklo.'' Chápu, že ne každý má rád Tarantina, ale za několik svých filmů by si úctu jistě zasloužil a Kill Bill je jedním z nich. Sice se mi líbila více jednička, protože já na Tarantina koukám kvůli akci a hláškám, které tu ve dvojce sice také byly, ale celkově je dvojka taková utahanější, upovídanější a emotivnější. Bohužel žádná ze scén u mě nevyvolala tu kultovost jako v jedničce animované intro k O-Ren Ishii a následně dobývání jejího paláce. Samozřejmě je to Tarantino, takže krev tu také teče, pro ostré slovo si nejde niko z protagonistů daleko a i přes délku něco přes dvě hodiny nenudí. Sám jsem zvědav s čím se Tarantino vytasí v chystaném třetím pokračování. Alternativy: Kill Bill, Desperado. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)