Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

ivet.ka

Více propracovaný než vol. 1, ale neříkám, že lepší. Na Kill Bill je totiž nejvhodnější nahlížet jako na celek. Každá část má jiné přednosti. Ve vol. 2 je mnohem více psychologie a celé je to "tradičnější". Ale stále je to Tarantino ve své plné síle. Je vidět, že tento projekt zaměstnával jeho fantazii hodně dlouho. Vlastně již při natáčení Pulp Fiction uvažoval, že někdy natočí poctu klasických kung-fu filmům. A tohle je mnohem víc než pouhá pocta zapadlému žánru. Pro mě Kill Bill zůstává dokonalým filmovým prožitkem. S výjimečnou atmosférou. Můj skoro nejmilejší Tarantino. ()

eisha3

Jestli Bůh existuje, tak je to Tarantino. Pro mě Kill Bill dvojka lepší a propracovanější než jednička a celkově nejoblíbenější film od něj. Hlášky za milion, skvělé scény, kamera, hudba, obsazení, tarantinovská ujetost,... Pokaždé to hltám a pokaždé si zgustnu. Dala bych 6*, kdybych mohla. ()

CatcherBlock

Když člověk pochopí Kill Bill skutečně tak, jak by měl a pochopí ten cit pro film a hudbu, který zde Tarantino předvádí a ukazuje, tak má z toho zážitek na celý život... ()

Nivenx

Jeden z nejvíce nadhodnocených filmů historie a hodnocení takového stylu zkrátka nepochopím. Možná mám ten samý problém, jako u filmů s Jackie Chanem, kterého nemůžu ustát! Mě nesedí styl lítání, běhání, skákání a všelijakých eskapád doplněné neskutečnou nesmrtelností hrdiny. Tarantina mám rád a vždycky mi přinesl kvalitní filmy, ale tahle trapárna ode mě nemůže dostat moc. Chválím kamery, hudbu a Umu Thurman a to je konec. 50% ()

MJMilan

Já bych k Tarantinově sáze Kill Bill měl snad jen jednu větu, vlastně skoro ke všem Tarantinovým filmům. Tuto větu vyřkl z opačného konce světa daleko před Tarantinem Jura Klásek ve Slovácku: "Matúšu, já temu furt nerozumím" :-) ()

andrii

Aby tour za katy odtikala, utíkala. Odkapala, zaklapla. Bolavé album býlí, kterým ji rozzlobil. Z toulce rozbalí rovného, štíhlého, stříbrem tepaného společníka. ()

Triple H

Pomalšie, kľudnejšie a menej žánrovo roztrieštené ako prvý diel. Tentokrát viac zamerané na pomalý build-up k záverečnému stretu Billa a Nevesty ako z nejakého westernu. Quentin Tarantino musí byť ozaj génius - aké pôsobivé veci on dokáže vyprodukovať z pokleslých žánorv a obohraných zápletiek - klobúk dole. Vždy hercom napíše perfektné postavy, ktoré je radosť hrať a pre diváka radosť sledovať. Kill Bill 1 a 2 som nedávno videl v krátkom slede na TV JOJ po pomerne dlhej dobe a znova som si nemohol odpustiť ich dopozerať až do konca. Kurva, Tarantino je vážne macher. ()

Cedr

Dlouho jsem dvojku hájil před těmi, kteří tvrdili, že je slabší než první díl, ale... s odstupem času sám vidím, že to není ono. Pořád perfektní, ale první část Kill Billa je zábavnější. Nářez je to i tak a tradičně skvělý soundtrack stejně stačí na plný počet :) ()

hans500

No, lepší než jednička, lepší scénář (už je více "Tarantinovský") a konečně se dostalo také na Michaela Madsena. ()

filmmovier

Opět je to akční řežba a nadupaná akce s mixem vtipu, jen mi to přijde o trochu horší než První část. Ale opravdu jen o trochu. ()

chelseaman22

První dvě třetiny filmy byly takřka dokonalé. Pak ale přišly předlouhé nic neříkající dialogy, hluché minuty plné zívání (jež nebylo zapříčeněno nedostatkem spánku) a nakonec přišel téměř děsivý konec, který dával důrazně v pochyb, jestli tenhle šlágr vůbec natáčel Quentin. Nesmím opomenout dodat, že úprava obočí toho mistra z džungle byla k popukání (stejně jako pásky té ženy s mambou). A o čem bude trojka? Zjevně o rutinní práci servírky a počnutí druhého sviště. 78% Výdělek celosvětově k 7.10.2012: $152,159,461 ()

LeoH

>>> ve dvojce pak – lepší výraz se mi nedaří najít – vypravěčsky. Nemusí se snobsky hledat popkulturní odkazy a intelektuální výklady, stačí si „jen“ užívat příběh archetypální síly v jednoduchosti s jedinečně nadávkovanou kombinací divokého Západu a tajemného Východu v podání poutavého pohádkáře a virtuózního řemeslníka. Takovou čistou (a navíc bim-bam jin-jang dvojjedinou) radost mi Quentin od té doby už neudělal. ()

matezzz

Tolik krve a tak málo soucitu, to se jen tak nevidí. Jedničku a dvojku beru jako celek a podle toho taky hodnotím. Je jasné, že některé scény se ve filmu jen "zbytečně vyskytují" (některé rozhovory jsou až příliš natahované, ale na to jsme asi u Tarantina zvyklí). Když se přes to přeneseme, a jsem si jistý, že některým naopak ty dlouhé rozhovory vyhovují, dostaneme parádní jízdu! Tarantino opět zabodoval. Kdo chce být krutý řezník n.1, ať si dojde pro ještě krutější výcvik za Pai-Meiem :-) ()

DragonnCZ

Ještě lepší pokračování, které příběh dovádí k dokonalosti! Akce, scénář, uchopení Tarantinovi režie, herci a jejich výkony vše je tu téměř dokonalé. Uma Thurman je absolutní bohyně, která si získala mé srdce, ale co vlastně filmu ubírám, že to není mistrovské dílo, ptáte se? Jednoduchý lineární příběh o pomstě. Ale i ten jednoduchý příběh o pomstě může být i dokonalý pokud jste Tarantino a víte jak si získat diváky. Já si tento příběh prostě zamiloval. Ať už odlehčeným komediálním vyzněním, nebo akční řežbě o pomstě. Já uděluji 9 bodů z 10, jelikož tohoto filmu se nemohu nabažit jak je super! Sice to není mistrovské dílo, ale i tak na mě velice dobře zapůsobilo. ()

senor

Hm, jiné, lepší. Tarantino začal zase konečně trochu dbát na prokreslení postav a dialogy. Stylové mlátičky jsou pryč, nastupuje syrovost (s Elle v karavanu). Pořád mám ale pocit jakési nepůvodnosti a velké dávky inspirace. Konec je trochu natahovaný. Skvělý Ennio si zase ukradl kus filmu pro sebe. Napoprvé nadšen, napodruhé fajn, napotřetí ... ()

PeterNet

Můj komentář z jedničky samozřejmě patří pro oba díly. Co bych k tomuhle ještě dodal? Snad jen že když film skončil, smekl jsem klobouk a řekl jen jedno slovo - Tarrantino. ()

Sfinkter

Dvojka je hodně o rozhovorech, žádnou grandiózní šermovačku proti stovce protivníků nečekejte, Tarantino vedle opravdu povedené parodie (znatelné o to víc díky provázející hudbě) nastínil i špetku vážnosti a velmi zdařile si hraje s divákovými pocity. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)