poster

Ohnivé oči

 • anglický

  Firestarter

 • slovenský

  Podpaľačka

 • český

  Žhářka

  (neoficiální název)

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 1984, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  *

  Horor bez atmosféry a strachu je ako údené bez chrenu a kvasáku. Tragické výkony všetkých zúčastnených tomu tiež nenapomáhajú (vrátane G. S. Scotta). Akoby bol pri nakrúcaní braný prehnaný ohľad na Drew, aby sa náhodou pri niečom nevystrašila. Spolu s dekoráciami tu zhoreli bohužiaľ aj emócie. Toto mal natočiť Cronenberg.(22.9.2014)

 • Morholt
  ***

  Je to vlastně taková Carrie v light verzi. Vlastní děj spočívá v tom, že taťka s dcerkou utíkají před ultrasupertajnou společností, která je vyšlechtila. Občas někoho spálí, sem tam si zamanipulují s mozkem, ale většinu děje pořád utíkají. V patách mají čističe v podání hlavní hvězdy filmu George C. Scotta, kterého řídí i neřídí Martin Sheen. Žádná hitparáda, ale koukat se na to dalo. 55%(9.9.2015)

 • Karamanlis
  *****

  Počas videoéry v 90tich rokoch som dosť hltal Scannerov a odvtedy milujem snímky zaoberajúce sa telepatiou, psychokinézou či iným paranormálnymi duševnými schopnosťami. Firestarter je na svoju dobu exkluzívna záležitosť z tohto súdka, ktorá sa kvalitou vyrovná aj omnoho známejším Scannerom, Dotyku Medúzy, The Fury či Carrie.(12.8.2010)

 • Bloody13
  ***

  "Ten, co stojí za Komandem" natočil sci-fi horor "s tou holkou z E.T.-ho." A je to poměrně slušný kousek, který bohužel v jeho filmografii trochu zapadá. Firestarter se přitom může pyšnit známými ksichty v hlavních i vedlejších rolích (Keith, Sheen, Locklear a hlavně jako vždy vyčnívající George C. Scott), na tu délku příjemným spádem a slušnou akcí. Lester se jako známý detonátor nezapře a vyhazuje do vzduchu všechno, co mu rozpočet dovolí. Trochu je v jeho snímku cítit Cronenbergův vliv (Scanners místy jak vyšitý), jeho mety ale samozřejmě nedosahuje. Každopádně fajn jednohubka.(1.3.2014)

 • lopata555
  **

  Kniha ktorú som včera dočítal bola skvelá, tie skvelo vykreslené postavy tomu dodávali skvelé čaro, no tu som žiaľ narazil na použité vrecúško od čaju, nechápem ako mohli tak skvelú predlohu takto pokaziť, do tých 2 hodín sa dalo natlačiť aj viacej z tej knihy, nech nevravia že nie, akurát roztomilá Drew Barrymore ma potešila ...(12.5.2014)

 • - Natáčení probíhalo ve Wilmingtonu a Chinney Rock v Severní Karolíně. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace