"Skoro všichni zaměstnanci pošt jsou mimozemšťani." Já to tušil, hlavně ten obrýlený babochlap za přepážkou to už nějakou dobu ani moc neskrývá, takže jim jdu hned zkontrolovat povolení k pobytu na Zemi. Vezmu si na to s sebou agenta Franka, který hraje, že je pes, ale mimozemské nelegály umí kousat s velkou grácií. Vzal bych si i agenta J a poštmistra K, ale ti musí zase řešit nějakou intergalaktickou katastrofu v pohřebáckém sídle MiB. Mě při tomto řešení pobavily fórky s červem v metru, třídičkou pošty, neuralizováním parťáků i nafukovacím řidičem auta, takže moje jediná výhrada směřuje k tomu, že 88 minut - titulky = dost málo času na zábavu.(8.2.2017)

Druhý díl je docela slabota proti kvalitní jedničce. Děj je hodně urychlený a ani občasné povedené scénky nedokáží zaplašit mé rozpaky nad nezáživným příběhem. Mluvící pes Frank a hlavně cameo Michaela Jacksona alias agenta M jsou ale nezapomenutelné. PS: Poví mi někdo co se vlastně stalo s postavou Johnny Knoxvilla? 50%(5.6.2012)

Příběh začíná povídkou "Záhady historie číslo 27". CITÁT - Ikdyž neexistují důkazy o této společnosti, přesto tato polovládní organizace Muži v černém údajně provádí tajné operace, které nás mají chránit před mimozemšťany......... Nádherné úvodní titulky vás pěkně naladí na tento příběh u kterého má opět produkci Steven Spielberg. Pravda je, že úvodní scéna v metru je hodně naivní a kazí celý příběh. Ale musí tu být, protože ještě bude mít své slovo. Mohla být lépe natočená a ne tak nevěrohodně. CITÁT - Kdy ses naposled jen tak díval na hvězdy?............. Tak nějak tuším, že ve Vesmíru nejsme sami a tak mi určitě dáte za pravdu, že agent F je pes. Stará se o velké procento úvodní zábavy. Pak ale přijde ten pravý agent - legenda, zvaná K. Scéna na poště jej krásně uvede do děje. 28 minuta je nádherná. Zvláště pak třídička dopisů a skupina Keel ze songem "Speed demon" CITÁT - Říkal jsem, že tady se nekouří........ K se vrátil, ale jízda je to o něco málo slabší než v jedničce. Hudba dobrá, triky ujdou ale i na mě je tam těch mimozemšťanů trochu moc. CITÁT - To není fér.........(15.3.2014)

• nash.

Po solidní jedničce opravdu velké zklamání. Vytratilo se kouzlo, vytratil se vtip, zůstala jen nepříliš nápaditá a občas zcela bezradná imitace, naplněná trapností, kterou ani pošťák Tommy Lee nezachrání. Nejsmutnější je, že z celého filmu je nejvtipnější úvodní televizní epizoda stařičkého laciného seriálu.(17.11.2013)

I když nejslabší ze všech třech (dosavadních) dílů, přesto je to zábava. Mám radšio tedy variabilnější hru s mimozemšťanama, ale vztah mezi J a tou holkou z pizzerie se mi líbil. Zatímco jednička a trojka sází na vtip a akci, tak dvojka vyrukovala s romantikou. Což neni zlý, ale stejně jsem radši, že se v trojce pak zas vrátili k osvědčeným postupům. Postava Franka mě trochu zklamala. Od mluvícího psa jsem čekala trochu víc.(2.6.2012)

• - Světlo v atomizéru bylo v prvním díle modré, v tomto je červené. (Stoka)

• - Režisér Barry Sonnenfeld se objevil v malé cameo roli muže, sledujícího s rodinou televizi v místnosti se zbraněmi. (Karlos80)

• - Pokračování sci-fi komedie se mělo původně odehrávat také ve World Trade Center, po teroristickém útoku však musel být scénář kompletně přepracován. (blackrain)