Vždyť to téměř nemá děj. Nebýt legračních scén, vynikající dvojce Jones & Smith, Franka a červounů stálo by to za starou belu. Po trikové stránce jsou samozřejmě MIIB perfektní (na to už Spielberg dohlédl), ale děravý scénář žádné triky nemůžou zachránit. Přitom po perfektním prvním díle měli MiB takový potenciál. Jsem zklamaný. Tak trochu doufám, že někdo vymyslí geniální scénář a všechno napraví v MIIIB. Jenže to by někdo nějákou trojku musel chtít.(5.8.2006)

Je jedno, jak budete tuhle dvojku brát, zda jako Mlže v černém, Močí v černém, či Mučí v černém, najdete tam leda houno a trapnou prvoplánovost, jedná se o podobný omyl, jako když hledáte v regálu u Mountfieldu, díky informaci na billboardu a slabému zraku či roztěkanosti , erotickou sekačku.(31.5.2013)

Neumím říct proč se na tyhle filmy pokaždé tak těším. Cítím, že to není něco tak úplně extra, ale přesto tyhle vesmírné sci-fi komedie žeru a cením si té originální akční vtipnosti. Chtěla bych vyzkoušet jak vodní atrakci v deneuralizéru, podívat se za poštovní přepážku do třídičky došlých zásilek, mít mluvícího psa, zahrát si Twister s hmyzáky a vědět co mě při pohledu na vesmírnou oblohu tak přitahuje. To je ale fakt ... miluji pohled na noční nebe plné hvězd, cítím nekonečno, tíhu, tajemno a posvátnou úctu k tomu všemu. Takže bych vlastně mohla očekávat návštěvu kolegů agentů z MIB.(13.7.2014)

Bezpochyby slabší než jednička, už to není ta originální sci-fi komediální záležitost s mimoněma jako tomu bylo napoprvé. Nicméně je to stále obstojná zábava, ve které tentokrát Willa Smithe zastiňuje úplně jiný agent. 60%(23.12.2013)

Celkom dôstojné pokračovanie, ktoré rozvíja svojský humor jednotky. Hlavne tu potešia vtipy ohľadom toho, že "všade okolo nás sú ufóni", príjemné sú aj červy a najlepší je pravdaže Frank (v slovenskom dabingu prakticky nepozerateľné!). Will Smith a Tommy Lee Jones sú skvelá parta a vynikájucé duo. Smith zvládol "psychologickú" premenu z nováčika na veterána bravúrne a celý film si skvelo užívajú. Špeciálne efekty sú skvelé a krásne úmyslene béčkovité. Akurát mi tu osobne vadili dve veci - krátka minutáž a viac menej recyklovaný dej jednotky. Naproti tomu je tu úžasná hudba Dannyho Elfmana ... proste skvelá zábava ...(7.5.2006)

• - V závěru filmu vystupuje agent J (Will Smith) z vozidla napravo. O scénu dříve však řídil vůz na levé straně. (Lucasion)

• - V scéne, keď J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) navštívia skrinku na stanici si K zoberie hodinky a J tam dá svoje. Tieto hodinky majú trojuholníkový tvar ako v prvom diely. No v nasledujúcej scéne sú tam položené úplne iné hodinky. (N0X.)

• - Světlo v atomizéru bylo v prvním díle modré, v tomto je červené. (Stoka)