• Tommassi3

"Tuhle jsem na rohu potkal jednu moc pěknou dogu.. Trochu při těle, ale ten ksicht !! Fakt hezkej.." ;) Kucí v černým sice blábolej něco vo tom, že je to jak vod Spielberga, jehož ta hláška údajně velmi pobavila, nicméně soudný divák už po pár minutách ví, že tenhle sequel ctíc pravidlo k mistrovi a rozhodně ani výborné jedničce ani nepřičichlo, což je škoda, protože jistý potenciál tu byl.. Především pasáže s dialogy mezi Jayem Willa Smithe a Frankem toho nejfantastičtejšího psa filmové historie dokáží pobavit natolik, že zbytek snímku vedle toho vypadá jako halda vesmírnýho hnoje.. Škoda, škoda, škoda.. Po pár dnech, i po již několikáté projekci, si dokážu vybavit pouze jedinou scénu, totiž emzáka uvnitř stroje na třídění pošty..(19.6.2015)

• Pepinec

Připomínalo mi to lacinou a prvoplánovou komedii Eddieho Murphyho. Přitom ale nejvtipnější moment z celého filmu byla písnička o tamponech v rámci druhého reklamního bloku. Někdo zřejmě usoudil, že se sveze po vlně úspěchu prvního dílu, a jako bonusem to ještě přišperkoval pro větší grády. Pokud jsem jedničku nazval hovadinou největšího kalibru, kterou omlouvá jen zašlý rok vzniku (a to mě prosím pěkně bavila), pak tedy vážně nevím, co mám napsat o dvojce. Asi jen to, že jsem si kvůli ní ani neohříval sekanou k večeři, abych nepropásl začátek. Ukázalo se to jako velice prozíravý tah, protože nastavit mikrovlnku na pět minut, přišel bych skoro o polovičku filmu. I ta studená flákota byla ovšem nakonec žhavější, než všechna zábava, akce a rádoby sexy Lara dohromady. No nic, jdu se mrknout po neuralizéru...(1.6.2012)

Stejně tak jako mě bavila jednička, tak i dvojka. Nemá smysl hledat mouchy na druhém díle. Vždycky jsou slabší, než první. Zde se námět srandovní sci-fi ze světa, kde jsou mimozemšťani tak četnou entitou jako třeba Romové, jen se to prostě neví, trochu víc rozvíjí a víc zabředne do historie speciálního sektoru, který má onu entitu pod palcem. Já myslím, že srandovních sci-fi není nikdy dost a třetího dílu Uprchlíka, kde by nějaký Číňan unesl raketoplán Challanger a letěl by s ním třeba na měsíc na Měsíc, se asi nikdy nedočkáme, nebylo by tedy na škodu tomuto filmu trochu víc fandit.(28.11.2011)

Po několikerém shlédnutí tohoto dílu musím korigovat svůj prvotní názor na druhý díl této slavné (a ergo kladívko výdělečné) série. Vše se nese v duchu prvního dílu. Příběh je jiný, myšlenka, vtip a hlavní hrdinové zůstávají. Pro někoho dobrá zábava a pro někoho skvělý film na nedělní odpoledne, co určitě neurazí a možná i potěší.(9.11.2008)

Nesmite od filmu cekat vic, nez muze dat. Je to jen lacina zabava, ktera ale na druhou stranu spolehlive pobavi. Will Smith je od prirody komik a i v MIIB to potvrzuje. Sice jsem po jeho slovech, ze scenar k pokracovani je lepsi nez prvni dil, cekal take neco vic, ale zklamany jsem rozhodne nebyl. Pobavil jsem se, nenudil jsem se (pri tak kratke stopazi to snad ani nejde), coz je pozitivni. A od toho tu filmy prece jsou, nebo se pletu?:))(19.7.2002)

• - Na střeše restaurace, kam vezme J (Will Smith) Lauru (Rosario Dawson) na kus koláče, je možné vidět stejný létající talíř, který měl mimozemšťan Edgar (Vincent D'Onofrio) v prvním díle. (Lajty)

• - Poté, co byli J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) spláchnuti, byli mokří, avšak hned poté, co přivolá vůz, jsou suší. (Stoka)

• - Pokračování sci-fi komedie se mělo původně odehrávat také ve World Trade Center, po teroristickém útoku však musel být scénář kompletně přepracován. (blackrain)