„Muži v čiernom“ sa po piatich rokoch opäť vrátili na plátna kín. V tej istej, dobre zohratej, zostave - Tommy Lee Jones a Will Smith. Pod taktovkou toho istého skúseného režiséra - Barry Sonnenfelda. Sú tu rovnako vysoko kvalitné filmové triky, rovnako profesiosionálne zvládnuté technické záležitosti ako pri prvej časti. Dokonca pribudla aj jedna exotická kráska - Rosario Dawson. No už to na mňa ani zďaleka nepôsobí tak sviežo ako pri úvodnom snímku z roku 1997. Je to dobré, ale už to nie je taká zábava. ***(12.3.2012)

Druhé pokračování má mnohem komediálnější nádech než jeho starší bráška, ale přesto není vtipnější. Zřejmě mi chyběl takový ten moment překvapení, který na mě vykoukl u jedničky. Spousty vtípků působí kopírovaně, i když třeba s tou volovinkou pro vymazání paměti by se dalo blbnout ještě ve třech nadcházejících pokračováních. Ústřední duo je opět úžasné. Scénky také stály za to. Celkově to tedy zase tak špatně, jak se lze podemnou a nedemnou dočíst, nedopadlo. Zasloužené 3*.(7.5.2013)

Příběh začíná povídkou "Záhady historie číslo 27". CITÁT - Ikdyž neexistují důkazy o této společnosti, přesto tato polovládní organizace Muži v černém údajně provádí tajné operace, které nás mají chránit před mimozemšťany......... Nádherné úvodní titulky vás pěkně naladí na tento příběh u kterého má opět produkci Steven Spielberg. Pravda je, že úvodní scéna v metru je hodně naivní a kazí celý příběh. Ale musí tu být, protože ještě bude mít své slovo. Mohla být lépe natočená a ne tak nevěrohodně. CITÁT - Kdy ses naposled jen tak díval na hvězdy?............. Tak nějak tuším, že ve Vesmíru nejsme sami a tak mi určitě dáte za pravdu, že agent F je pes. Stará se o velké procento úvodní zábavy. Pak ale přijde ten pravý agent - legenda, zvaná K. Scéna na poště jej krásně uvede do děje. 28 minuta je nádherná. Zvláště pak třídička dopisů a skupina Keel ze songem "Speed demon" CITÁT - Říkal jsem, že tady se nekouří........ K se vrátil, ale jízda je to o něco málo slabší než v jedničce. Hudba dobrá, triky ujdou ale i na mě je tam těch mimozemšťanů trochu moc. CITÁT - To není fér.........(15.3.2014)

Rozhodně horší než jednička jako u většiny dvojek slavnějších jedniček. Vadí mi, že řada mimozemšťanů je zhotovena na počítači a není tam už to kouzlo masek jako v předchozím díle. Napíklad hlavní nepřítel je hrozný a konec je také divný, kdy princezna odlétá v té lodi. Jinak mě zase potěšily scény s buldočkem :). I příběh mi příjde tak trochu klišovitý. A už to, že trvá hodinu!! než se agent K vzpomene na svůj život a až pak posledních třicet minut hledají nepřítele mi přijde přehnaně krátké. Alespoň to mělo být delší.(6.8.2006)

• Pepinec

Připomínalo mi to lacinou a prvoplánovou komedii Eddieho Murphyho. Přitom ale nejvtipnější moment z celého filmu byla písnička o tamponech v rámci druhého reklamního bloku. Někdo zřejmě usoudil, že se sveze po vlně úspěchu prvního dílu, a jako bonusem to ještě přišperkoval pro větší grády. Pokud jsem jedničku nazval hovadinou největšího kalibru, kterou omlouvá jen zašlý rok vzniku (a to mě prosím pěkně bavila), pak tedy vážně nevím, co mám napsat o dvojce. Asi jen to, že jsem si kvůli ní ani neohříval sekanou k večeři, abych nepropásl začátek. Ukázalo se to jako velice prozíravý tah, protože nastavit mikrovlnku na pět minut, přišel bych skoro o polovičku filmu. I ta studená flákota byla ovšem nakonec žhavější, než všechna zábava, akce a rádoby sexy Lara dohromady. No nic, jdu se mrknout po neuralizéru...(1.6.2012)

• - Věže obchodního centra museli filmaři na začátku a na konci filmu nahradit 282 metry vysokou Chrysler Bulding kvůli událostem z 11. 9. 2001. (EMMY)

• - Světlo v atomizéru bylo v prvním díle modré, v tomto je červené. (Stoka)

• - V scéne, keď J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) navštívia skrinku na stanici si K zoberie hodinky a J tam dá svoje. Tieto hodinky majú trojuholníkový tvar ako v prvom diely. No v nasledujúcej scéne sú tam položené úplne iné hodinky. (N0X.)