• SNCIS

"Bla, bla, bla. Líbí se ti. Fenka to zrovna není, ale je pěkná, to jo." - "Mám si nechat radit od čokla, který se honí za vlastním ocasem?" - "Tak bacha! To je diskriminace psů. To nemám rád!" Super pobavilo - Efekty a triky oproti jedničce jsou daleko lepší, stejně jako hlášky. Nejvíce oceňuji sexy záporáčku (Lara Flynn Boyle), která v tom černém outfitu vypadala skvostně. "Dobře, navrhuji, abychom to rozehráli ve stylu dobrej polda - špatnej polda. Ty vyslechneš svědky a já budu vrčet." Nesmím zapomenout na mluvícího hafana i ten to slušně rozbil, nicméně stále slabší průměr. - 40%.(1.10.2017)

"Skoro všichni zaměstnanci pošt jsou mimozemšťani." Já to tušil, hlavně ten obrýlený babochlap za přepážkou to už nějakou dobu ani moc neskrývá, takže jim jdu hned zkontrolovat povolení k pobytu na Zemi. Vezmu si na to s sebou agenta Franka, který hraje, že je pes, ale mimozemské nelegály umí kousat s velkou grácií. Vzal bych si i agenta J a poštmistra K, ale ti musí zase řešit nějakou intergalaktickou katastrofu v pohřebáckém sídle MiB. Mě při tomto řešení pobavily fórky s červem v metru, třídičkou pošty, neuralizováním parťáků i nafukovacím řidičem auta, takže moje jediná výhrada směřuje k tomu, že 88 minut - titulky = dost málo času na zábavu.(8.2.2017)

„Muži v čiernom“ sa po piatich rokoch opäť vrátili na plátna kín. V tej istej, dobre zohratej, zostave - Tommy Lee Jones a Will Smith. Pod taktovkou toho istého skúseného režiséra - Barry Sonnenfelda. Sú tu rovnako vysoko kvalitné filmové triky, rovnako profesiosionálne zvládnuté technické záležitosti ako pri prvej časti. Dokonca pribudla aj jedna exotická kráska - Rosario Dawson. No už to na mňa ani zďaleka nepôsobí tak sviežo ako pri úvodnom snímku z roku 1997. Je to dobré, ale už to nie je taká zábava. ***(12.3.2012)

Nesmite od filmu cekat vic, nez muze dat. Je to jen lacina zabava, ktera ale na druhou stranu spolehlive pobavi. Will Smith je od prirody komik a i v MIIB to potvrzuje. Sice jsem po jeho slovech, ze scenar k pokracovani je lepsi nez prvni dil, cekal take neco vic, ale zklamany jsem rozhodne nebyl. Pobavil jsem se, nenudil jsem se (pri tak kratke stopazi to snad ani nejde), coz je pozitivni. A od toho tu filmy prece jsou, nebo se pletu?:))(19.7.2002)

Dvojka je trošku slabšia, ale stále je to film kde sa dá zabaviť. Nápady rovnako ako v predošlom diely nezostali len na papieri a s vyšším rozpočtom prišlo aj viac akcii. Rovnako zaujímavý je aj príbeh. Tommy Lee Jones už tu nie je taký frajer ako v prvom diely za to postava Willa Smitha je zaujímavejšia a ešte o niečo lepšia. Dvojka sa riadi heslom všetkého viac aj keď minút ma menej, za to tempo filmu skoro nikde nedrhne. 65% - 3*(22.10.2012)

• - Herec David Cross si zahrál i v prvním díle filmové série, tehdy však jinou roli. (SeBig)

• - Ve scéně, kdy J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) sledují ve videopůjčovně dokument, který si K zanechal jako důkaz, agent J prohlásí: “To vypadá jako od Spielberga.“ Steven Spielberg, producent filmu, tuto scénu poprvé viděl až na premiéře a velmi ho pobavila. (Jacccob)

• - Natáčelo se od 11. června do 23. září 2001 v Kalifornii a New Yorku. (Varan)