Od událostí prvního dílu uplynulo už několik let, kdy K a J, agenti tajné neoficiální organizace MiB, dohlížející na utajené mimozemské imigranty na Zemi, odvrátili velkou intergalaktickou katastrofu. Tehdy se čerstvě zaškolený agent J v organizaci dobře zavedl, zatímco jeho starší, zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu a pracuje na poště. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené zlou kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky luxusního spodního prádla. Obsadí budovu organizace MiB a jako rukojmí si vezme její zaměstnance. J nezbývá než požádat jediného muže, který mu s řešením situace může pomoci - zpohodlnělého K. Vyzbrojí se v tajné zbrojnici a proniknou do centrály. Čeká je rozhodující boj o záchranu lidstva i Zarthanů… (TV Nova)

Trailer 2

Gemini

Mister Fookah má pravdu, je to solidní zábava. Opravdu solidní. Některé vtipy jsou opravdu dobré, dokonce lepší než by člověk čekal, možná je tu jen trochu moc návodů jak prohánět fenky... A skvělá zpráva - Lara Flynn Boyleová za těch pár let od Twin Peaks (odkud ji asi čeští diváci mají v nejčerstvější paměti) jenom zkrásněla. A abych citoval film, jsme směšná planetka, kterou může ovládnout jenom párem mléčných žláz:) Je fakt, že by se tomu dalo docela věřit, oceněním jejích kvalit nebo spíš varováním?:) ()

Tosim

Upřímně řečeno se divím, proč má Steven Spielberg potřebu produkovat takové filmy. Nic než efektní nafouknutá bublina, která prasnke dřív, než ji vlastně z toho bublifuku vypustíte. Jediné, za co bych se přimlouval já, je Lara Flynn Boyle (jednu chvíli od pasu nahoru jen ve spodním prádle) ... a za normálně oblečenou taky. ()

Malarkey

Rozhodně horší než jednička jako u většiny dvojek slavnějších jedniček. Vadí mi, že řada mimozemšťanů je zhotovena na počítači a není tam už to kouzlo masek jako v předchozím díle. Napíklad hlavní nepřítel je hrozný a konec je také divný, kdy princezna odlétá v té lodi. Jinak mě zase potěšily scény s buldočkem :). I příběh mi příjde tak trochu klišovitý. A už to, že trvá hodinu!! než se agent K vzpomene na svůj život a až pak posledních třicet minut hledají nepřítele mi přijde přehnaně krátké. Alespoň to mělo být delší. ()

kOCOUR

Heavymetalové tempo, s jakým vás ústřední dvojice (rozuměj Smith – pes Frank) chrlí ultravtipné hlášky bohužel nezakryjí obrovské scénářové díry a hlavně tu největší – totiž že se u MIIB v tom zmatku a honičce za nejkomičtější situací jaksi pozapomnělo na děj. 3 hvězdičky jsou hlavně za naplněný motiv Michaela Jacksona a Frankovy zkažené zuby. MIIB je klasický případ do nebes hypované záležitosti, u které jsou nejdůležitější zákulisní informace, kdo za kolik a tak dále a na filmu jako takovém už tolik nezáleží. Velmi odfláknutý sequel ()

Galadriel

O hodně slabší než jednička, ale občas se i tady některé věci povedly (hlavně úplný konec, přílet Serleeniny lodě, ...). Hlavní problém je v tom, že už tohle už těžko mohlo být originální (což první díl bezesporu byl) a tudíž se vytrácí velká část kouzla. Ano, je to slepenec, je to málo nabušené, ale pro mě pořád solidní oddechová zábava, i když s odstupem času už vlastně pořádně ani nevím, o čem to bylo. ()

• Ve filmu se objeví i Michael Jackson, který se údajně k natáčení doslova vnutil. (Karlos80)
  • Režisér Barry Sonnenfeld se objevil v malé cameo roli muže, sledujícího s rodinou televizi v místnosti se zbraněmi. (Karlos80)
  • Natáčelo se od 11. června do 23. září 2001 v Kalifornii a New Yorku. (Varan)

Související novinky

Manuál na záchranu světa

Manuál na záchranu světa

20.12.2008

Nabízí nám ho studio Metro-Goldwyn-Mayer, kterému BenDavid Grabinski prodal scénář nazvaný The How-To Guide for Saving the World. Pro námět akční sci-fi komedie se nadchl Barry Sonnenfeld, kterého…