Tak tohle byl další pokus o film z prostředí fotbalových fandů. Není to sice žádnýé vele dílo přesto to má docela někdy i vtip a zajímavý příběh. Duo Lábus a Kaiser jako vždy nezklamalo. Anglický fanoušci se chovali opravdu jak dobytek.. Hlavní představitelé byli opravdu vybráni dobře hlavně Bejčák. . Nejlepší hláška "slečny mužu se vás na něco slušně zeptat?" "ano" "mrdáte?" (pardon) u toho jsem se poravdu nasmál nejvíc.(6.9.2008)

S holými lebkami, jejichž jedinou zábavou je jít na stadion a tam pokud možno udělat co největší bordel, nesympatizuji. Silně pochybuji o inteligenci těchto lidí. Nevím jaký úmysl měl režisér Jakub Sluka, když se rozhodoval komu film určit. Jestli hooligans, aby měli dobrý pocit, že jsou tak dobří, že se o nich točí filmy a nebo "zbytku", kterému chtěl ukázat tupost těchto lidí. Celý film jsem si připadal, že se to Sluka snaží hrát na obě strany. Bohužel nerovnoměrně, protože jistá podlézavost Ultras tu je. Normální divák si sice film dokáže přebrat, najde si v něm to, co mu chtěl režisér sdělit. Totiž to, co už stejně dávno ví a není nutno mu to nějak dokazovat. To, že hooligans jsou blbci, kteří nemají nic jiného na práci. Je zde však určitá snaha o to, aby všechny postavy nebyly vylíčeny tak černobíle. Šéf party Jirka je vcelku sympatickou postavou, které byl "vdechnut dar přemýšlení". Bohužel na jeho postavě si Sluka až moc kompenzuje neduhy a jednotvárnost všech postav. David Novotný to herecky neutáhne ani kdyby se přetrhnul. Hraje na jedničku, charisma z něj sálá na každém kroku, ale sám na to prostě nestačí. Pořádně nechutnou roli si střihnul Jiří Lábus. Extrémně nesympatická postava, na které jsem se celý film snažil najít něco, proč bych ji měl mít alespoň trochu rád. Navíc Lábus nezdravě přehrává, což u něj celkem překvapí. Neosvětlit chování hospodského v parádním podání Oldřicha Kaisera mi přijde jako další Slukův prohřešek proti logice. Celkově by filmu prospělo, kdyby měl o patnáct až dvacet minut navíc. Já bych to zkousnul a pak by se možná dalo z filmu něco vyvozovat. Takhle z něj mám pocit, jako by střihačovi nůžky zapracovaly možná až moc. A nebo to režisér nezvládnul... ?(5.2.2005)

Možná jsem čekal něco víc, ale to co tam bylo bylo uděláno výborně, trošku tam scházelo víc momentů z fotbalového prostředí a možná víc bitek. Ale některé scény byly opravdu vynikající, hlavně když přijedou dementní a ožralí fanoušci z Anglie a taky mě docela potěšily výkony některých herců, sice to nebyly nějaký super výkony na Oscara, ale na naše poměry to byl určitě nadprůměr. Taky je dobře že to neni nijak protahovaný a kratší čas je určitě u takovéhleho filmu lepší než kdyby to jelo 2 hodiny.(8.3.2005)

Jsem z tohohle filmu rozpačitý... Na jedné straně zajímavý projekt, kterých se u nás moc netočí.. Spousta výborných hlášek, z nichž některé možná zkultovní ("Všechno je na hovno, jenom včely jsou na med a ten je taky na hovno")!!!! Ale na straně druhé je to po všech stránkách hodně nedotažené. Film skončí ve chvíli kdy se příběh teprve začínal rozjíždět a divák ztotožňovat s hlavními postavami.. Pravé bitky mezi ultras se prakticky nedočkáme. V celém snímku je jen jedna a trvá asi minutu... A to už nemluvím o matných hereckých výkonech, které zachraňuje snad jen dvojice Kaiser-Lábus. Jsou to tedy slabší 3, ale spíše za snahu vytvořit něco nového než za skutečné výsledky.(7.2.2006)

• tomtomtoma

Non Plus Ultras lze vnímat jako hořkosladký příběh ze života obyčejných lidí. Hrdiny je možné zařadit mezi společenské outsidery, jež spojuje jediná životní vášeň - fotbalové fanouškovství historicky nejúspěšnějšího českého týmu. Prostřednictvím Sparty dýchají život. Sonda do fotbalového prostředí se přesto nekoná, příliš nefunguje ani humorný nadhled, byť se vtipům dá zasmát. O soudržnosti příběhu se nemusíme vůbec dohadovat. Spolehnout se lze na hereckou ctižádostivost a několik okamžiků. Po konci zůstanou rozpaky, nejasný pocit o příjemném herectví a pár jízlivých poznámek o záměrech Jakuba Sluky a smysluplnosti filmového díla. Hlavní postavou zapomenutelné veselohry je Jirka alias Bejčák (velmi zajímavý David Novotný), přirozený vůdce menší skupinky prostoduchých příznivců fotbalové Sparty. Užívá si svou velitelskou pozici, citům se snaží vyhýbat, s netrpělivostí si vybírá nové výzvy. Jediné uspokojení, byť jen částečné, zažívá pouze v záři svých poslušných obdivovatelů. Původně zamýšlenou hlavní postavou je Tyčka (sympatický Vladimír Dlouhý), tichý a nejstarší člen party. Jako jediný je schopen udělat krok stranou. Mezi ostatní členy patří slaboduché trio: dotěrný Vočko (Matěj Hádek), velký nemluva Potapěč (Michal Novotný) a koktající Pejsek (Karel Zima). Hlavní ženskou postavou je Jirkova matka (dobrá Jana Hlaváčová), starostlivá, skromná a pokojná osůbka. Výraznější ženskou postavou je také Petra (zajímavá Jana Malá), spolužačka Jirkovy sestry s nezbytnou romantickou vložkou. Důležitou postavou je Lojza (zajímavý Oldřich Kaiser), hospodský, fanoušek Sparty a příležitostný host zmiňované partičky. Výraznější postavou je také Pepa (dobrý Jiří Lábus) se svým alkoholovým dobrodružstvím. Z dalších rolí: Jirkova mladší sestra Iva (Karolína Kaiserová), Pepova zaskočená manželka Yveta (příjemná Naďa Konvalinková), Jirkova opomíjená přítelkyně Táňa (Petra Špindlerová), či dva angličtí věčně ožralí chuligáni a ortodoxní fanatici West Hamu Dean (John Early) a Lee (Robert Orr). O fotbalovém prostředí nám musí vyprávět někdo jiný. Humor funguje v částech, nikoli v celku. Je to zanedbané a nesoustředěné, sem tam se narazí na nějaký výmol a kontinuita nepřestává drhnout. Přežít to lze bez újmy na zdraví, ale soustředím se na propracovanější zážitky.(16.12.2017)

• - Celý film měla původně vyprávět postava Tyčky, kterého hraje Vladimír Dlouhý. Až před střihem se rozhodl Sluka jinak a David Novotný namluvil postavu vypravěče. Proto některé pasáže nedávají moc smysl. (don corleone)

• - Při natáčení v Ostravě hráli jako kompars i profesionální thaiboxeři z Prahy. Mezi nimi i řada budoucích hvězd, například i Ondřej Spejbl Hutnik, nynější Mistr ČR. (don corleone)

• - Operní pěvec na koncertě v Rudolfině je otec režiséra Jakuba Sluky. (don corleone)