• eraserhead666
  ***

  Fotbal jde naprosto mimo mě a o jeho hard core vyznavačích si myslím přesně to, jak jsou vylíčeni v tomhle filmu. On je ten film vlastně úplně o hovně, stejně jako podle mě o něm fotbal a všechen ten humbuk kolem něj, ať už ze strany fotbalistů nebo jeho fanoušků. A možná proto, že je o tom hovně a ani se to nějak nesnaží (na rozdíl od ostatní české filmové produkce) skrývat, mě to v tu danou chvíli docela pobavilo. Smál jsem se, smál jsem se s filmem, smál jsem se filmu, smál jsem se jeho postavičkám. Ti dva angláni byli bezkonkurenční a strhli pro sebe celý film. Kaiser byl výborný, za Lábuse mi bylo trapně i za něj, to byla naprostá tragédie. Karolínu Kaiserovou bych rozhodně rád viděl ve filmu častěji. Vlastně takový důkaz, že i tupý film o tupých lidech nemusí být zase až tak špatný. "Souhlasí někdo proti tomu?"(15.6.2013)

 • NinadeL
  *

  Sympatické prostředí hospody u šraněk na Hradčanské bylo asi tak to jediný, co se mi líbilo. Beru slovo režiséra, že šlo jen o komplet scének sebraných ze života. Navíc jeho rozjímání nad tím, že stát se o český film nestará, bylo pravdivé. Také obsadil spoustu dobrých uleželých herců - Hlaváčovou, Konvalinkovou... a dokonce Hálu. Ale proč nedomyslel koncept scénáře, to je mi záhadou.(29.6.2009)

 • Fallen_One
  *

  Do jistého okamžiku jsem si říkal, že by tohle mohl být docela slušný průměr. Poté, co se na scéně objevili angličtí "raubís" nebo jak se to sakrapes píše, celý průměr byl slavnostně spláchnut do záchodu, z jehož obsahu se zřejmě inspiroval i scénárista, který si hláškami a přehnaným chováním (a přehráváním) anglikánců zatloukl hřebík do rakve filmu.(25.2.2010)

 • Tosim
  ***

  Mě prostě filmy tohoto roku připadají (zatím) vyrovnané. Ať už jde o Bolero, Pánskou jízdu či teď Non Plus Ultras. (No, nepočítáme-li Kameňák, ale ten je spíše takovou již běžnou novoroční "zvláštnůstkou" :-) Vyrovnané a průměrné. Nicneříkající. Tento je na tom stejně - nedozvíme se nic o fotbale, fotbalistech, fanoušcích, rváčích, matkách, milenkách, zakřiknutých subtilních chlapcích vzadu, homosexuálech, anglických ultras či jiných jevech, které vlastně film měl přiblížit. Nebo ne? Z celku vyčnívaly jen okamžiky, které ale nic nezměnily (např. Tyčkovo rande.) Mimochodem: v pidiroličce výčepního se mihl Jan Antonín Duchoslav, představitel Vikyho z filmu Sněženky a machři. Poznal ho někdo? :-)(13.9.2004)

 • manonfire
  **

  Místy sice zábavné, byť zejména díky lehce podbízivě do příběhu "začleněným" anglickým chcajícím debilům. Celkově ale film působil jaksi neopodstatněně, zvláště zkoušel li si pohrávat s vážnějším tématem, nebo nedejbože pokud se chtěl tvářit jako dokument o fanouškovské obci. Největším krokem mimo byl ale naprosto a to totálně nesmyslná a zbytečná postava Vladimíra Dlouhého, který je až příliš dobrý herec na to, aby bral takovéto průsery. Také Lábus s Kaiserem mají za sebou už lepší kousky. 40%(19.5.2008)

 • - Celý film měla původně vyprávět postava Tyčky, kterého hraje Vladimír Dlouhý. Až před střihem se rozhodl Sluka jinak a David Novotný namluvil postavu vypravěče. Proto některé pasáže nedávají moc smysl. (don corleone)

 • - Hospoda, kde se partička scházela, se nachází nedaleko stanice metra Hradčanská, na křižovatce ul. Dejvická a Bubenečská, v Praze 6 - Dejvicích. (rakovnik)

 • - Ve filmu hraje Oldřich Kaiser se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace