• campix

Mám rád fotbal, ale nijak zanícený klubista nejsem. Mám rád filmy, ale Non plus ultras se mi opravdu moc nelíbil. A to jsem si od začátku myslel, jaká to nebude sranda, jelikož českých filmů z fotbalového prostředí opravdu moc není a nejsem ani nijak výrazně zatížen proti Spartě, ale přišla mi ta parodie fanouškovství až moc přitažená za vlasy a zbytečná. Ale dobré pasáže se tu také najdou a proto není Non plus ultras čistě na odpad. Nějak si říkám, že to dopadnout jinak ani nemohlo.(5.10.2011)

• czejny

Non Plus Ultras si u mě vysloužili výrazné MÍNUS! Protože co předvedli tito vyholhlavové, jinak ohodnotit nejde.Nevíte někdo, co, kdo chtěl tímto filmem říci ostatním? Pokud mělo jít o popis toho, jaký je život fotbalových ultras-nepovedlo se. Jestli mělo jít o to, abychom si řekli, že fotbaloví ultras jsou v civilním životě normální lidé, milující svou rodinu-nepovedlo se. Takto bych mohl pokračovat dále, co všechno se nepovedlo. Možná by to byl hned lepší film o Ultras, kdyby tam aspoň nebyli známí herci (jsou mi tam doslova trn v oku). Pokus o zápletku sice byl, ale myslím, že bez ní bychom to také vydrželi... Když vezmem v potaz, že jako žánr to má být komedie, moc se nenasmějeme (ale abych jen nekřivdil, dvě dobré hlášky tam byly). Kdo fandí, nebude nadšen. Kdo nefandí, také nebude nadšen...(25.4.2007)

Pohodová oddychová komedie, které nechyběly hlášky. Svižný rozjezd, ale dosti mnou nepochopeně konec/nekonec. David Novotný byl prostě bezkonkurenční stejně jako zbytek jeho party (kromě Tyčky, který mě lezl spíše na nervy). Zápletka s ''Tvrdým Anglickým Jádrem'' byla vtipná a hlavně šokující závěr dohry. Jelikož jsem fanda ACS a jako někdo, kdo fotbalu hodně fandí a žije jím, jsem film pochopil dokonale._60%(15.4.2011)

• werus

Tak předně. Jsem fotbalová fanynka. A jsem sparťanka. A tohle... tohle.. když to řeknu slušně - tohle se mi vůbec nelíbilo. Zkoušela jsem se na to podívat ze dvou stran - buď to bylo natočený pro ty, co mají rádi fotbal, chodí na fotbal, fandí. Pak jim ale v průběhu filmu musely cukat koutky (těm veselejším povahám) nebo to muselo vyvolat tichý úžas. Vždyť takhle to přece vůbec není a fanoušci (obecně) nemusí být nutně vypatlaní dementi. Ani ultras. Druhá věc (a ta horší varianta), že mohlo jít o film pro širokou veřejnost, který "neználkům" dal možnost nahlédnout do prostředí tvrdého jádra. A to doufám že ne, co by si pak mohli o takových lidech myslet? Asi nic pěkného (pochybuju, že by to jedna charakterní postava zachránila). A dál se budou bát chodit na fotbal. Ale to už je na jinou diskuzi :). Zpět k filmu - nevím přesně proč byl natočen, příběh to nemá, rozhodně to není komedie (zasmála jsem se jednou), akorát to, dle mého názoru, chtělo udělat z ultras partu blbců (až na jednu světlou vyjímku), z těch zahraničních obzvlášť. Zkrátka a dobře - nic pro mě. Tu jednu hvězdičku jsem dala za to, že natočit film na tohle téma vůbec nebyl špatnej nápad. Škoda jen, že se ani trochu nepovedl.(19.5.2008)

Hooligans po česku. Jako komedii bych to rozhodně neinzeroval, protože těch vtipných momentů je skutečně minimum. S fotbalem a fotbalovými ultras to má jen málo společného a prakticky je to film bez jednoznačného příběhu. Obsazení jinak dobré a hudba výborná! Nicméně se jedná o naprosto zbytečný film, který ovšem zabaví. Nenadchne, neurazí (alespoň né všechny).(5.7.2013)

• - Operní pěvec na koncertě v Rudolfině je otec režiséra Jakuba Sluky. (don corleone)

• - Ve fimu si zahrála Naďa Konvalinková se svým manželem Oldřichem Kaiserem. (Bioscop)

• - Zápas Ostravy se Spartou se natáčel na Bazalech, když se zeptal pořadatel jak chtějí hlediště zaplnit, odpověděl mu režisér, že dodatečně na počítači. Pořadatel souhlasně přikývnul, že jinak by to ani nešlo. "Bodejť by tady přišlo tolika lidí," prohlásil. Následující sezónu byl Baník mistr a Bazaly vyprodával téměř na každém zápase. (don corleone)