Smoke

• Německo Smoke - Raucher unter sich (více)

Auggie Wren je poetický majitel brooklynského obchodu s doutníky, místa, které je považováno za ostrůvek lidského porozumění, oázu klidu i záchytný bod, k němuž se upínají věrní zákazníci. Jedním z nich je i Paul Benjamin, spisovatel a zlomený muž, jehož těhotná manželka byla kousek od trafiky zastřelena. Když Paulovi jednoho dne zachrání život mladý černoch jménem Rašíd, mezi spisovatelem a jeho zachráncem se zrodí přátelství a společně začnou pátrat po Rašídově dávno ztraceném otci. Auggie je překvapený, když se v obchodě nečekaně objeví jeho bývalá přítelkyně Ruby, která mu oznámí, že by její těhotná, drogově závislá dcera Felicity klidně mohla být jeho - a zoufale potřebuje pomoc. (Cinemax)

skok01

Dobré, nenáročné dílko. Pro klidný večer a pohodovou atmosféru doporučuji. Oslovující a nosné pro tento film je osud mladého puberťáka z ulice a lidí kolem něj na opuštěné vesnické čerpací pumpě, kterým pomáhá s pracemi na domě. Pěkné. ()

kodwin

Podle mě jsou v zásadě dvě možnosti, jak upoutat diváka. Buď mu hážete scény, co mu dají zřídkakdy vydechnout nebo vytvoříte atmosféru, ve které je mu dobře. Smoke je druhý případ. Je to takový obyčejný film, ale s jeho hrdiny vám je zkrátka dobře. Asi to bude tím, že jsou to skvělí herci ... ()

DrifterSoul

Takový nenápadný film soustředěný na jemné odstíny vnitřních lidských pocitů, trablů a nuance mezilidských vztahů. Lidí i "lidiček" utopených uprostřed betonové džungle amerického velkoměsta. Nikoliv akční, ale přesto silně poutavý filmeček - pokud se tedy člověk touží ponořit do přediva osudů hlavních postav. Výborné herecké výkony. Snad jedině toho cigareto/doutníkového kouře bylo až přespříliš; pro mne coby nezlomného "non-smokera" ☺. ()

gizi

Tak tohle šlo mimo mě. Přišlo mi to hodně amatérské, to by ani tak nevadilo, ale prostě o ničem, nic zajímavého, režie hrozná, herci slabí. 45%. ()

Leila75

Už několik let nekouřím,ale kvůli filmu Smoke,bych měla chuť začít znova,atmosféra malé trafiky se sympaťákem Auggiem ve mně vyvolává pocit blaženosti. ()

fojťan

Úžasný, opravdu ÚŽASNÝ snímek. Nikdy bych nevěřil, že ve filmu dovedu v kuse sledovat s nelíčeným zájmem několikaminutové vyprávění jednoho jediného příběhu od jednoho vypravěče. Harvey Keitel ví jak na to. A ani zbytek filmu není rozhodně špatný... ()

baronGrga

Skvělý film na večer, kdy se nechce nad ničím moc přemýšlet. Celkově však na mé gusto průměrný snímek s průměrným dějem, průměrným scénářem a pravda výtečnými hereckými výkony. ()

krysan

Proč se vlastně film jmenu je Smoke? Je to pouze kvůli stovkám vykouřených cigaret a doutníků, které byly ve filmu vykouřeny? V prvním dialogu ve filmu uslyšíme příběh o tom, jak někdo zvážil kouř, udělal to tak, že vzal doutník a zvážil ho, poté si zapálil a popel pečlivě klepal na misku váhy, když byl u konce, dutník uhasil a vše co zyblo i s popelem opět zvážil a odečetl od předešlé hmotnosti. Nezáleží na tom, že tak kouř nezvážil. Myslím, že právě toto nám má celý film přiblížit. Stejně jako odklepaný popel a kouř, jsou i postavy ve filmu poze jakýmsi dýmem, nečím nepatrným pro něco úplného, jako byl doutník na začátku. Docela obyčejní lidé, kteří jsou součástí toho obrovského světa, ve kterém prožívají svá maličká dobrodružství, čímž dělají svět takovým, jaký je. ()

bazmo

keitel je zaujímavá osobnosť a nečudujem sa že podporuje toho psychopata tarantina, hrať ale vie a tento film má nádych exotična, v každom prípade je určite dobrý,ale treba mať asi na to náladu,takže pozor,nemyslite si že to musí byť bohovský teáter len preto lebo to má 86 %.. ()

llookvaight

Zkraje jsem to moc nechápal,nebo lépe řečeno,aby jsem nebyl za vola,tak chápal,ale nekumal jsem o co gou,ale nakonec to netrvalo mnoho času a bylo mě jasné co to je za biják,když to takový pantáta Harvey rozehraje,tak je to pecka i na tak malém prostoru,navíc má dobré ,,kámoše,,ale taky mě dost překvapil (mile) William Hurt,je vidět,že mu to tady taky sekne,takže perfektní oddechovka v pěkném kuřáckém rytmu,a pak že kouření škodí zdraví,!!! milánci bez tohoto šmaku,by takový kino těžko vzniklo a navíc,když si v dalším Smočku,zahraje i Madona,ale dle mého názoru,kdyby tam nehrála,tak si toho nikdo nevšiml,asi tak stejně jako když tam hraje...... takže na závěr,,dost dobrý film,, a to bez řečí.. ()

SoulEater

Jedna z nejpodařenějších konverzeček o životě, která bez nějakých parabol postihuje prosté životní pravdy. Harvey Keitel je muž. ()

danny79

Nic zvlastniho. Protnuti osudu nekolika obycejnych lidi, v jejich slozitejsi zivotni etape. Smoke neni prilis dramaticky, vypjaty, vse bezi docela poklidne, obycejne. Zde hraje atmosfera vetsi roli, nez samotny pribeh. Tenhle film vzbuzuje klid a pocit, ze nikdo neni obycejny a uvedomeni si jak plyne cas. ()

Debreno

Väčšina kvalitných filmov zobrazujúcich realitu nezanechávajú tak príjemný pocit po ich vzhliadnutí, ako to robí Smoke. Aj keď som ho videl 3x. Je to nádherné, Keitel a Hurt sú skvelá dvojica, výborne hrajú aj F. Whitaker a inak celkom nenápadný herec H. Perrineau. Za scenár vďačíme výbornému spisovateľovi P. Austerovi. ()

alienable

Kdybych mohla, dám deset hvězd. Dlouho mi nějaký film nezůstal tak pod kůží, jako tento. Příběhy obyčejných lidí v neobyčejném podání, bez zbytečného patosu, se skvělou atmosférou (prý) nejskvělejšího města na Zemi. Je to jeden z těch filmů, které člověk chce vidět několikrát. Úžasný zážitek. ()

zamboni

Však ty sis za mě našla rychle náhradu, toho panáka, jak se jmenoval... No a divíš se, když jsi mi čtyři roky nenapsal ? Neměl jsem tužku... a když jsem jí našel, tak jsem zas neměl papír... ()

Vyjola

Zajímavý film o osudech na první pohled nezajimavych lidi. Jejich příběhy z nich ale zajímavé lidi udělají. Nejsilněji na mne zapůsobilo poselstvi přátelství.. Výborní herci, vynikající Harvey Keitel. ()