Smoke

• Německo Smoke - Raucher unter sich (více)

Auggie Wren je poetický majitel brooklynského obchodu s doutníky, místa, které je považováno za ostrůvek lidského porozumění, oázu klidu i záchytný bod, k němuž se upínají věrní zákazníci. Jedním z nich je i Paul Benjamin, spisovatel a zlomený muž, jehož těhotná manželka byla kousek od trafiky zastřelena. Když Paulovi jednoho dne zachrání život mladý černoch jménem Rašíd, mezi spisovatelem a jeho zachráncem se zrodí přátelství a společně začnou pátrat po Rašídově dávno ztraceném otci. Auggie je překvapený, když se v obchodě nečekaně objeví jeho bývalá přítelkyně Ruby, která mu oznámí, že by její těhotná, drogově závislá dcera Felicity klidně mohla být jeho - a zoufale potřebuje pomoc. (Cinemax)

janisska

Výrazně nadhodnoceno, řekla bych. Už dlouho jsem neviděla film, kde by se místy tolik koncentroval děj, zároveň jsem už dlouho neviděla film, který by působil tak příšerně nudně. Herecké výkony jsou možná pěkné, ale co s tím, když se tu pořádně nemá co vykonávat. Divák se tu neustále, bez přípravy a dost násilně strká do odšťavňovače emocí. Postavy líčí "neuvěřitelně zajímavé", skoro by se chtělo říct "silné" příběhy, ale ty příběhy do filmu zapadají ztěžka (nebo spíš nezapadají). Všechno působí šíleně vyumělkovaně - všechna ta pojítka, všechny ty příběhy, všechny ty emoce. Jestli má Smoke patřit mezi filmy o vyprávění, skončil pro mě v kategorii filmů o žvanění. A poslední věc: na tomhle filmu je hrozně moc vidět, jak rychle zestárl. Hrozně moc. ()

Fary

Dlouho jsem tenhle film sušil na disku a dneska jsem si ho pustil. Ani nevím, jak to tak vyšlo, že jsou za pár dní Vánoce a ve filmu na ně taky dojde. Musím říct, že na to, že má film 112 minut, tak si to člověk ani neuvědomí. Zhltnete ho jako jednohubku. Zajímavý příběh, který se vám dostane pod kůži. Navíc mám rád Harveyho Keitela a Foresta Whitakera, takže jsem si film opravdu vychutnal. ()

Scevola

Pohodovy filmik najma kvoli dvoch hlavnym hrdinom, ktory su velky sympataci. Aspon som konecne zistil ako odvazim tabakovy dym :) 8/10 ()

Arach.No

Neobyčejný film o obyčejných lidech, kteří prožívají ne úplně obyčejné příběhy. Vynikající scénář, který plyne pomalu, ale ne nudně. Excelentní herecké výkony, za všechny musím vyzdvihnout hlavně Harvey Kietela, který je ve své roli prostéě úžasný a nenapadá mě nikdo, kdo by se do ní hodil lépe než právě on. Na tenhle film dlouho nezapomenete, ale už po pár dnech si ho budete chtít pustit znova. Opravdu se nemůžu dočkat, až se podívám na Vztek. PS: Pokud máte rádi doutníky, tak jako já, tak věřte, že v tomhle filmu si jich opravdu užijete dosytosti. ()

agass

Po zhlédnuti tohoto filmu může dojít k tomu, že začnete kouřit dvakrát tolik než před, jako já. A vůbec,nekuřaky to asi tolik bavit nebude : ) ()

Abiosis

*KEĎ SA DYM ROZPLYNIE* Harveyho mám rád a postava dobráčiska mu vo filme sadne. Správny chlapík, akože odťažitý, ale vždy ochotný pomôcť. Ale rešpekt budí v každom (aj vo mne). Taký dobrý ujo - s ocenením "Tatko roka". Forestov herecký prejav je nemenný: niekedy na počiatku kariéry si vytvoril sadu gest a mimík, k tomu pridal typické vykrivenie tela na jednu stranu, trošku sa pohojdá za strany na stranu... jednoducho starý-dobrý a za tie roky stále nezmenený. William ma až tak neberie, v súboji na pozíciu "Tatko roka" vypadol v osemfinále, a skôr by som si ho vedel predstaviť ako "Učiteľa roka" (takého, ako bol v Children of a Lesser God). Ten Harold tak trošku čudne šušle - niekedy to vadí - a je to až taká charakteristická črta, že len podľa nej som si spomenul, že hral v seriály Lost. A Ashley, ach, krásna Ashley... (cenzúra). Verdikt v 1 vete: Príjemný, konverzačný a so silnými postavami. 23.02.12 ()

Jorge-Z

Smoke aneb Zapálím si ihned po skočení cigaretu (už rok a půl jsem neměl cígo). Příběhy lidí, které se vzájemně propletou, vůbec jsem nečekal že děj půjde pěkně za sebou jak tomu není dobrým zvykem u do sebe se proplétajích povídek. Nejlepší hereckým výkonem na mě působí statný Forest Whitaker, za jeho neskutečný projev. Povídka na konec byla opravdu dojemná. ()

Garch

Obrovský zážitek z několika příběhů zákazníků a majitele trafiky na rohu, že mi jde mráz po zádech i teď, když jsem si na SMOKE vzpomněl! PS Protagonistům bylo na natáčení tak dobře, že si natočili, jen tak, ještě jeden film: "Blue in the face". Ten už mě ale tolik nebere. ()

Oralfabet

Film nám promítali na přijímačkách na scénáristiku na FAMU, abychom jej následně rozebrali... Což je zvláštní, protože když jsem asi před dvěma roky dělal přijímačky na filmovou vědu na Karlovce, pouštěli nám Kouř. Jinak, bylo to pěkný. Víc k tomu nemám co říct. Asi se nedostanu. 7/10 ()

Renfield

Kolik takových příběhů, jistě často podobných i těm ve filmu představeným, se musí skrývat v Auggieho albu. Smoke sice působí a jistě i je, v dýmu zahalenou pohodou, přesto mu nechybí ani ta druhá vážnější životní stránka. Všechny tyto scény ovšem trumfne právě chvíle nad Auggieho albem, jenž doslova promlouvá, je plná emocí. 75% ()

Illy

Tak tento film jsen odkládal až bude ta správná "nálada". Moje očekávání se vyplnilo. Nádherný film o obyčejných lidech. Herce snad ani zmiňovat nemusím... ()

Pitrsss

Obyčejný film o obyčejných lidech a jejich všedních zážitcích, ve kterém se hodně kouří a mluví. Ikdyž je Smoke rozdělen na 5 jednotlivých povídek, klidně bych se spokojil s tím, kdyby za každou kapitolou jen krátce "zčernala obrazovka" jestli mi rozumíte, protože to "povídkování" v poslední době vidím v mnoha filmech a Smoke to vůbec nemá zapotřebí, jelikož děj plyne pomalým, líným tempem a krásně navazuje. Jednotlivé příběhy jsou vzájemně propleteny, ale jestli čekáte výsledný efekt alá Jackie Brownová, tak jste na špatné adrese. Právě všednost a obyčejnost jsou totiž elementy, které dělají ze Smoku tak silný film, jakým je. Skvělé herecké výkony. A poslední Vánoční příběh mluví za vše. 80% ()

j0nathan

Já jdu na cigáro. Krásný mozaikový film. Výborně vykreslené postavy a úžasné herecké výkony. Připravte si popelníčky. ()

Greg25

Přenést na plátno obyčejnost, takový ten pocit útržků osudů lidí, co bydlí ve vaší čtvrti a vy je znáte jen letmo, sem tam o nich slyšíte a jež vstupují do vašich životů jen tak okrajově, vzdáleně a přitom hmatatelně, reálně. Sakra, tenhle pocit přenést na plátno s přirozeností to dá zabrat a Smoke jedním z takových filmů je. Postavy a jejich eskapády, které vstupují do jejich životů jaksi mimoděk, lehce plynoucí, nudně strávený a přitom se dotýkající lidskosti v té nějčistší podobě. Nikterak dějový film, přesto tak lehce plynoucí jak život každého z nás. Jeden z mála filmů, který to dokázal unést a přitom ani na chvíli nenudit. 85% ()

Chudobka

Ani nevím, kolikrát jsem viděla tenhle film. Vím jen to, že se mi líbí čím dál víc a pořád mě dojímá. Kdybych si tak mohla dojít do malého krámku a poklábosit s Auggiem nebo Paulem. Fotit každý den ráno v 8 stejnou ulici. Když jsem film viděla poprvé, nadchl mě tento nápad tak, že jsem o něm uvažovala. Ale mám ještě nějaký čas, třeba to ještě zkusím. W. Hurt, H. Keitel a F. Whitaker je parádní trojka. Mám je pořád před očima. ()