Nikdo tě nezachrání

• USA No One Will Save You (více)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Beckett51

Překvapivě roztomilej a inovativní skoro-němej bubufilm, kterej opět dokazuje, že téma UFO+trauma je prostě dobrá kombinace. Dovedu si představit, že bejt to černobílý s průstřelama extraterrestriálních barev je to ještě lepší. ()

Cappuccino

Rozbeh bol príliš rýchly a doslovný. Po ňom som sa už iba prizeral na to, ako hlavná hrdinka uteká pred mimozemských nepriateľmi... a skutočne ma to nudilo. ()

pornogrind

Šmejdi z vesmíru zavítali na zemi. Mimozemská invaze podaná celkem originálně a hlavně bez zbytečnějch keců. Proč ne. Jen jsem si celou dobu říkal kde se kurva flákají Muži v černém😁 3hvězdy ()

mzss1

[20%] Tak tohle mi totálně nesedlo. Opravdu to nechci posílat do pekel, ale celé mi to přišlo hloupé. Chápu, že se to poté v průběhu filmu snaží hrát na něco nového, jisté nápady tu jsou, ale celé to šlo mimo mě. Hlavní herečka se snaží, ale zde mi její pitomá role nesedla. Mimozemšťani v podobě, jak je známe na obrázku mi taktéž nesedli, je mi líto … ()

Omnibus

V mléčné dráze, tam je blaze.“ Potvrdí devět z deseti ťapadláků a chňapadláků, stojících v kruhu kolem (ne)šťastné Brynn, již deset let ztracené v černé díře kdesi daleko za planetou K-PAX, za devatero galaxiemi a devatero SPOILERY! Co to modře září z OKÉNKA TALÍŘE? [][] Prozření.  ̊Ϫ̊  Kde se nachází černá díra? Uvnitř Brynniny hlavy. Je totiž ztracená sama v sobě.  ̊Ϫ̊  Co jsou zač ti emzáci? Lékařské konzillium docenta Chocholouška.  ̊Ϫ̊  Proč jsou emzáci anatomicky oslabeni, bez pohlavních orgánů? Protože Brynnina mysl utekla (po zabití Maude) do světa fantazie v jejích 12 letech, zřejmě s ještě neprobuzenou sexualitou. [][] Jen noční můry bez penisu i bez rektálních sond, ale i tak čupr kluci. Bavilo mě jejich hrdelní žgrundání a druhová pestrost. Emzák obecný, čili zádveřní, šplhoun kudlankovitý, honič kredencový, šišoun zapíchnutý, larvič traumatizovaný. A co na to moje žena, pocházející z Venuše? „Nice, based on a true story. ()

dr.horrible

Čím viac rozmýšlam nad tým, jak zážitková bola réžia, tým viac si uvedomujem, aká hrôza musel byť ten scenár. Rozprávacie postupy, dizajn mimozemšťanov, príbeh… možno rok 1993. ()

Anderton

Aj z každej strany preskúmaný invazívny subžáner sci-fi sa dá stále nakrútiť inovatívne. A to aj tom zmysle, že si niečo berie od slávnych predobrazov a výsledok pretvorí do trochu inej podoby. Napríklad nemého filmu. Je to sci-fi, horor, psychologický film a aj čiastočne komédia v jednom, pričom sa dá očakávať, že nezaujme každého, skôr len správne naladené publikum. No One Will Safe You je veľmi intenzívny film, ktorý umne pracuje s béčkovými klišé a nechce ostať nič dlžný svojmu názvu. Za mňa je pointa prekvapivá, logická a niektoré veci si bude musieť divák domyslieť sám. Skvelá Kaitlyn Dever by mohla byť novou scream girl, avšak v nemom filme ešte kričať nemohla. ()

Socrates

Klasických talířových vysávacích invazí je jako šafránu, takže zpočátku mé srdce jen plesalo, ale v závěrečný čtvrtině se zamýšlená pětihvězda rozptýlila v entropickém oparu. Proč z toho zase dělat něco víc? Na nějaký přesahy přece dlabe šedej emzák! (Místo toho se radši zamyslet nad tím, jak ufonky eliminovat trochu uvěřitelněji.) Ve finále člověk vlastně neví, jestli si na lodi takhle pohrávali s každým nebo šlo jen o ojedinělou projekci pro osamělou nešťastnou vražedkyni a co to ve výsledku teda jako celek mělo bejt. Záchrana zparchantělýho lidstva nebo nějaká forma výživy pro příchozí...? No jo, prostě tradiční DoDo (domysli doma). ()

AppleCore

Mlčeti zlato. Aneb když se vyserete na mluvené slovo a místo toho rozjedete striktně vizuální porno s psychologickým přesahem a metaforickým podtónem. Doteď snad jenom Spielberg v Blízkých setkáních dokázal vykreslit ufony, kteří nevypadají a nechovají se jak naprostí idioti. Tady jim nejenom věříte jejich vzhled, kterej je naprosto klasickej, ale i jejich inteligenci, která je prostě out of this world. Oni ale i ty traumatický události a úzkostlivý stavy umí vyvolat silně mimozemský pocity. Jak si film přeberete, takovej zážitek dostanete. Perfektní kamera, skvělá hravá režie, slušnej hereckej výkon, dobrej soundtrack, překvapivě kvalitní CGI a napínavej, zábavnej i místy zajímavej děj! ()

PetrPan

Blízká setkání němého druhu. Komorní sci-fi horůrek s mimozemšťany, kteří jsou klišé od dob  Roswellu.  Hlavní hrdinka pak není zrovna vítací typ a místo chleba, soli a sociálních dávek jim nabídne  trepanaci lebky, upálení či částečné ukřižování.  Možná je za tím  jazyková bariéra, poněvadž to není holka zrovna komunikativní, možná jen obyčejná xenofobie, kdo ví.  A přitom oni samozřejmě přichází v míru a se sluncem v duši a srdcem na dlani. To je však třeba pozřít a vysvětlit to holce, která tu hubu prostě neotevře, kolikrát trvá i devadesát minut. Ve své podstatě a v dnešní době sympatická jednohubka, a to i tím, že si osamělá hlavní hrdinka nehonila frndu a nechtěla mimíky opíchat (pardon, dozvuky Tváře vody ještě neodezněly). ()

Arsenal83

Ítí nemá rád hluchonemých či herečky, ktoré stratili scenár, lebo s dvomi replikami by sa text naučil aj Alzheimer sám. Hudobný dizajn však prebil nemotu, svoju atmosféru to určite má a aj bez slov sa dá pochopiť, že keď máš úzkostnú poruchu, liečba vesmírnym parazitom nie je to pravé orechové. Ale dá sa proti nemu bojovať a, ako sme videli, - dokonca aj mopom. ()

Chrustyn

Zpočátku příjemné strašení a film u kterého jsem si říkal, že jsem si takový řadu let přál. Bohužel po první dvacetiminutovce se příběh vydává výrazně jiným a nezajímavým směrem, který rozehrává další vrstvy o traumatech minulosti a nakonec přejde do hodně pitomého konce, který chtěl být nějakou přemýšlivou tečkou. Promarněna šance. ()

TheEvilTwin

No One Will Save You je tak trochu jiná UFO žánrovka, která je hodně svá až alternativní (celý film je téměř bez jediného slova…), ale na druhou stranu se z hlediska vyobrazení vrací do původních kolejí a ukazuje emzáky jako ty divné šedé mužíčky lítající v talířích, což někdo sice kritizuje, ale já naopak oceňuji, jelikož poslední dobou je trendem ukazovat alieny jako co možná nejzvláštnější a nejvíc trendy kreatůry, ale od původní podoby se ustupuje. Díky své osobitosti je pak film celkem zapamatovatelnou a zábavnou jednohubkou, která se dále vymyká tím, že prakticky nonstop jede emzácké naháněčky po baráku a tím, že se zde nemluví, se film šikovně vyvarovává i výplňových míst a prakticky vše, co nám chce říct, nám podává úžasnou formou v podobě neustálého, perfektně šponujícího hudebního podkresu (a ten tady hraje obrovskou roli), emocí hlavní postavy a nebo šikovných hrátek s okolím. Ve výsledku jsem byl v průběhu filmu až nečekaně překvapen, o jak dobrý kousek vlastně jde, a to až do té doby, než všechny mé pozitivní pocity nakonec spláchlo sentimentálně odfláknuté finále, které celou předchozí napínačku říznutou akcí a skvělým vizuálem zruinovalo svým prapodivně natlačeným finálním putování do emočního nitra hrdinky a jejího bolestivého traumatu. (?????) Věčná škoda a promarnění šance vytvořit tady novou UFO áčkovou podívanou, kterých tady bohužel moc nevzniká… ()

luka4615

Na první pohled originálně pojatá látka, jejíž výsledné zpracování ale poměrně pokulhává. Lví podíl na tom má zejména chatrný příběh, který po většinu času pouze lacině šustí papírem, což v kombinaci s táhlými záběry a téměř nulovému napětí nedělá zrovna dvakrát velkou dobrotu. Ve finále zde tedy zaujme pouze pár slušně vystavěných scén a výborná Kaitlyn Dever, která prodává všechny emoce i za naprosté absence slov. (Disney+) ()

JASON_X

Tak aby bylo jasno, emzáci nejsou žádní miloušcí tvorečkové, žádné pravdoláskařské kreatury typu Plejáďana Aštara Šerana nebo tak, ale je to pěkně zákeřnej, zlej a nebezpečnej neřád. Což ostatně dokazuje i tohle prvoligové scífko... nebo snad horror? A nebo spíš drama? Je všechno jinak a my jsme po celou dobu svědky pouhých halucinací chorého mozečku jedné nebohé, Erínyemi i výčitkami týrané maloměstské dívčiny? Možná se to na konci dozvíte. A možná taky ne. Každopádně film je to režisérsky silně osobitý, skvěle natočený, velezáživný, divákovu zvědavost i fantazii jitřící, a takovéhle nejednoznačné a vysoce nestandardní béčko je mi tisíckrát cennější, než nějaký namachrovaný bezduchý komerčák, třeba typu včerejšího mnou zkouknutého nového, misijně nemožného Cruise. ()

Morholt

Neotřelý koncept naprosto rezignující na mluvené slovo, skvělá Kaitlyn Dever a ufouni v tom nejtradičnějším vizuálu, ale přesto celkem zábavní. Problém je to, že charakter hlavní hrdinky definuje trauma z minulosti, které vyjde na povrch až v závěru, takže celou du mě iritovala otázka, proč je takovej magor. Navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, že je to nějaké divné. Jakoby do toho občas kecal Wes Anderson nebo někdo podobný. No a ten konec....... . Nevím. Není to špatné, ale nejspíš by tomu prospělo být trochu tuctovější. 55% ()

Lucasion

Na tohle jsem dostal doporučení a příště si budu dvakrát rozmýšlet, jestli takovéhle doporučení si brát. Bezeslovný film o kterém naštěstí lze napsat mnoho. Film na nic nečeká a hned v první dvaceti minutách načrtne o co půjde. Hned mě vlastně trkne do očí, že host v době je až moc dlouho. Respektive ta scéna působí příliš dlouze a vlastně a návštěvník i velmi brzo odhalen. Co film připraví pak? Rozvýjení hlavní postavy a druhou návštevu doma. Nebudu lhát už od té první půl hodiny jsem se hodně nudil. Posledních dvacet minut jsem se opravdu přemáhal abych film dokoukal. Od ostatních komentářů si beru, že film je dlouhý a nudný s nesympatickou herečkou. Já bych řekl dlouhý a nudný. Herečka mi nevadí, naopak mi přišla v pohodě. Problém je v nulovém napětí, scénáři a ještě horším konci, který mi leda způsobil facepalm. PS: Díky moc za titulky. (35 %) ()

ScarPoul

Dokážem pochopiť ak niekoho koniec naštval. Mne sa práveže výsledná pointa páčila veľmi. Film sa dá brať ako pocta béčkovým sci-fi filmom. Kaitlyn Dever je skvelým ťahúňom a jej Damsel in distress som žral aj s navijakom. Na to, že tam nie je žiadny dialóg je film obrazovo sugestívny ( prvý stret s mimozemšťanmi je dokonca veľmi nepríjemný). Postupne film graduje, odkrýva charakter hlavnej postavy, ale zároveň si je vedomí svojich limitov. Občas veľmi jemne prejde do iného žánru (či už akcie alebo drámy) a potom sa znova vráti k útoku mimozemšťanov. Ja som sa bavil. Oceňujem hru kamery, niekoľko chuťových scén ( pavúkový mimozemšťan) a tiež fakt, že to má takú usmievavú, komediálnu pointu. Duffield ma pobavil rovnako, ako kedysi Lovecraftovským Underwater s Kristen Stewart. Za mňa super. ()