lennyd

Dave Kopic (Kevin Kline), stoprocentní dvojník prezidenta Spojených států, je osloven s nabídkou, která se neodmítá. Zastoupit prezidenta, který dostal srdeční záchvat při jednom ze svých záletů, a stabilizovat tak zemi, která by nepochybně bez prezidenta kráčela do ohnivých pekel. Jenže Dave se svým dobráckým srdcem se úřadu ujme s plnou silou, což není dvakrát po chuti personálnímu šéfovi Bílého domu Bobu Alexandrovi (Frank Lagella), který by se sám chtěl stát prezidentem. Naopak si svými činy získává srdce prostých Američanů, ale i první dámy (Sigourny Weaver) ... Jojo, Ivan Reitman prostě umí. Jeho filmu sice nedostávají desítky ocenění, nicméně vždy skvěle pobaví, a je vcelku jedno jak často se je rozhodnou naše televize opakovat. Dave je typickým představitelem Reitmanova komediálního stylu - člověk se nesmí moc zamýšlet nad otázkami jak je sakra možné tohlencto nebo tamto by se určitě stát nemohlo, a film si užívat jako celku. Velký podíl na tom má Kevin Kline - jeho dvojrole je zcela bezchybná - škoda že nedostal větší prostor i jako "zlý" prezident... ()

Pavlínka9

Moc příjemný, eticky informační film se skvělým Klinem. Je to úsměvné, příjemné, zábavné, oddychové a za mě to v sobě mělo i pár myšlenek, které je super si odnést. Moc se mi líbil ten závěr, jak zpět "pravého" prezidenta zakomponovat do úřadu a vrátit Davea do svého předešlého života. Je to takové celé "milé" :) Ale to dělá i hlavně Kevin Kline :) ()

noriaki

Ani nevím proč mi to tak sedlo. K naivní představě že stačí aby to politik "myslel dobře" a všechno začne fungovat chovám silnou skepsi, a při pohledu na Sigourney Weaver se mě rozhodně nezmocňují romantické myšlenky. Jenže Kevin Kline jako prezident je prostě třída a Ivan Reitman zná míru, takže výsledkem je výborná hřejivá komedie v níž funguje pracovní i milostná zápletka. Tohle je přesně ten typ filmu k němuž se dá po letech vracet, a nikdy nezklame. Nejlepší snímek dua Schwarzenegger - Reitman. ()

Natabar

Jednou se to zkouknout dá - a vcelku příjemně. Ale není to zrovna film, který byste potřebovali vidět i podruhé. ()

shantim

Moc příjemný a pozitivní film o prezidentském dvojníkovi, který se na chvíli opravdu stal prezidentem. Kevin Klein v hlavní roli předvedl vynikající práci a jako jeho zlý protivník mu skvěle sekunduje Frank Langella. ()

VanTom

Moc příjemná, pozitivní a upřímně dojímavá romantická komedie. Výteční herci snadno ustojí i tu velkou porci naivity a ideálů, navíc nepatetická glorifikace prezidenta a USA ustupuje elementární etice, slušnosti a dobrotě. A cameo Olivera Stonea neskutečně trefné. :-) ()

lykan9

Komedie z amerického prezidentského prostředí jsem si oblíbil už v dětství a ani nevím proč. Dave patří k jedněm těm nejlepším, co v tomto žánru vzniklo. Kevin Kline a Sigourney Weaver jsou ve svých rolích úžasní a ostatní herci nijak nezaostávají. I téma výměny prezidenta je docela zajímavé. Dave není dokonalý film, ale rozhodně se jedná o vysoký nadprůměr. ()

cross

****1/2 - Vynikající komedie, která vás zahřeje na duši i hurácně rozesměje.... Skvělý inteligentní scénář, parádní herecké výkony - no, netřeba pokračovat, chcete-li se skvěle pobavit, jděte do toho! ()

Autogram

Koľkokrát sme to už videli, ako dvojník nahradí najmocnejšieho muža Ameriky aj celej planéty, bez ktorého by sa zemeguľa prestala otáčať. A tiež sme videli, ako ho nahradí nie dokonale, ale lepšie, a najlepším prezidentom je normálny človek, a nie figúrka ovládaná radcami ako v Pyšnej princeznej. Komediálna aj romantická linka sú pomerne slabé, film zostarol trochu viac, zato v politike sa odvtedy nič nezmenilo, iba ak k horšiemu. ()

P1tr

Nijak třeskutá komedie, která sází spíše na zajímavé téma a příjemnou atmosféru, ze které ale žádný převratný a bránici trhající moment nevyleze. ()

herr_carter

Společně s Krotitely duchů a Dvojčaty asi nejpovedenější Reitmanovka...jak to ten člověk jenom dělá, že dokáže točit takové laskavé a lidské filmy? Asi talent nebo co?................moje hodnocení = 8 z 10. ()

klúčik

Kevin Kline je výborný herec a tento film sa mu podaril. Mal možnosť si zahrať dva rôzne herecké tipy. Film sa mi celkom páčil , preto dávam 60%. ()

Bobek15

Krásny a námetovo "neotrepaný" film s pekným a aj trochu poučným záverom, minimom klišé a so skvelým Kevinom Klineom. ()