Byť popisek označuje tento snímek za komedii, nic komediálního tu není. Mistrovské herecké umění Miloše Kopeckého opět zavedlo do role honosného advokáta, který se o případ umí řádně opřít a tentokrát je to bráno velmi vážně i když je patrná jistá nadsázka. Příběh se zajímá o motorismus a různé trable s tím spojené. Jeden hlavní případ je sice devízou děje, ale kolem jich je ještě několik menších. Takhle pohromadě to skoro vypadá, že jezdit autem je sice požitek, ale také plný různých nebezpečných právních situací. Snímek má doslova detektivní atmosféru. Advokát, aby co nejvíce pomohl svému klientovi, pátrá po důkazních materiálech seč může. A tak to hodně připomíná seriál o Perry Masonovi, jen s tím rozdílem, že ten měl na pátrání svého asistenta. Filmové dílo pro televizní vysílání zcela postačující.(26.10.2014)

Pouze herecké mistrovství a osobnost pana Kopeckého dělá z tohoto nudného filmu o socialistickém právníkovi snesitelný a koukatelný. Scénář je mixem dramatu a komedie, bohužel nefunguje vůbec v žádné části. Jak tuctově je napsán, tak i rutinně zrežírován a po většinou i zahrán. I na Kopeckém je vidět, že toto není jeho šálek kávy, přesto jeho výkon je koncertem jeho talentu.(5.6.2009)

Náhodné shlédnutí při odpočinku během nedělní trhané směny. Vzpomínám si, že jsem to viděl i v dobách, kdy ještě hlídala VB. Teď to bylo zajímavé pozorovat. Snaha urvat si kousek ze "společného" koláče už v podstatě jako status quo. Někteří lidé měli vybavenou domácnost jako ze západu, až by člověk koukal. Advokát si bral 7 tisíc za případ - chápu, že měli hezky zařízené domácnosti, když dělník v té době hákoval tak za dvojku! Alkohol za volantem pohodka... Film zachraňuje mistr Kopecký, který prostě hraje, i když přehrává nebo mu dali soudruzi podružnější materiál ke ztvárnění. Někteří herci byli jako šedivé vyždímané figurky. Někteří až neuvěřitelní! Každopádně má to otevřený konec!! To bych se nedíval, kdybych si to pamatoval! :) "Vo co ti de ty hajzle?!?!" Takhle pronesená hláška mě rohodně dostala! :)(18.7.2011)

Film, který by mohl být považován za druhý díl filmu Causa králík, ale v jiných reáliích. Miloš Kopecký opět jako spravedlivý advokát, jemuž lumpové podrážejí nohy, tentokrát ovšem mnohem slabšího kalibru. Jestliže Králík měl nosný děj a vedlejší případy nehrály podstatnou roli, zde ty příběhy byly rozehrány dva (nezodpovědnost půjčovny aut způsobila havárii se smrtelnými následky + starý případ zkušeného tiráka, který byl smeten vlakem), jenže byly rozemílány do jakési směsi na sekanou. Tak vlastně byl vlastní příběh upozaděn a do popředí se neustále dostávala postava poctivého advokáta s oněmi podrážejícími nohami, ale i to bylo nedotaženo. Tři hvězdičky.(12.9.2017)

I tento ne dokonalý film v dnešním kontextu hraného filmu naší doby dosahuje nadprůměrných parametrů. Hledání důvodu, proč nedopadl lépe - k dispozici je i kontext předlistopadový - je zřejmé. Vedle přirozeného "odpadu" - umění není sériová výroba - tu mohla působit i cenzura a telefonáty z ÚV KSČ oddělení neblaze proslulého Miloslava Müllera. Byla ovšem díla, která dopadla ještě hůře a stále nebyla dnem filmové tvorby (např. STÍN LÉTAJÍCÍHO PTÁČKA).(27.1.2008)

• - Natáčelo se v Dubenci, Sedlčanech a Praze. (M.B)

• - Poslední film režiséra Vladimíra Čecha. (M.B)