Náhodné shlédnutí při odpočinku během nedělní trhané směny. Vzpomínám si, že jsem to viděl i v dobách, kdy ještě hlídala VB. Teď to bylo zajímavé pozorovat. Snaha urvat si kousek ze "společného" koláče už v podstatě jako status quo. Někteří lidé měli vybavenou domácnost jako ze západu, až by člověk koukal. Advokát si bral 7 tisíc za případ - chápu, že měli hezky zařízené domácnosti, když dělník v té době hákoval tak za dvojku! Alkohol za volantem pohodka... Film zachraňuje mistr Kopecký, který prostě hraje, i když přehrává nebo mu dali soudruzi podružnější materiál ke ztvárnění. Někteří herci byli jako šedivé vyždímané figurky. Někteří až neuvěřitelní! Každopádně má to otevřený konec!! To bych se nedíval, kdybych si to pamatoval! :) "Vo co ti de ty hajzle?!?!" Takhle pronesená hláška mě rohodně dostala! :)(18.7.2011)

• Pitryx

Ještě horší než „Causa králík“. Jednako nesnáším, když se mele furt o tomtéž, tedy zde o autech a jednako se mi nějak nepozdávala advokátova logika. Prostě tady dát panu Kopeckému alespoň něco jako plus je velmi obtížné. No, dobrá, dám to něco málo, za jakž takž herecké obsazení, ale to mám fakt přimhouřeny všechny oči. A vůbec celkově mne to moc nenadchlo. Chyběl tomu humor, napětí a nakonec i to rozuzlení.(29.7.2015)

Je znát, že Vladimír Čech točil hlavně kriminální filmy. Miloš Kopecký v roli advokáta chvílema působí spíš jako detektiv Columbo. Sám vyslíchá svědky, zajišťuje důkazy, atd... Sice je to dost těžko uvěřitelný, ale mě to docela bavilo. V těch 76 minutách nejsou žádný hluchý místa a Miloš Kopecký předvádí svůj vysokej standard. Taky mě potěšily záběry z provozu v Praze. Třeba takový dnes už téměř zapomenutý nákladní taxíky a podobně... 65%(3.1.2012)

Na rušné křižovatce dojde ke srážce. Poškozený řidič nabízí viníkovi, ža za pět tisíc na nehodu zapomene. Tomu se však zdá částka vysoká, a tak navštíví advokátní poradnu. Dalším případem je obhajoba starého kamaráda, který byl přistižen při řízení vozu v opilosti. Třetí kauzu vnutí právníkovi jeho matka. Film nenudí jen díky excelentnímu výkonu Miloše Kopeckého v roli advokáta.(5.3.2009)

I tento ne dokonalý film v dnešním kontextu hraného filmu naší doby dosahuje nadprůměrných parametrů. Hledání důvodu, proč nedopadl lépe - k dispozici je i kontext předlistopadový - je zřejmé. Vedle přirozeného "odpadu" - umění není sériová výroba - tu mohla působit i cenzura a telefonáty z ÚV KSČ oddělení neblaze proslulého Miloslava Müllera. Byla ovšem díla, která dopadla ještě hůře a stále nebyla dnem filmové tvorby (např. STÍN LÉTAJÍCÍHO PTÁČKA).(27.1.2008)

• - Poslední film režiséra Vladimíra Čecha. (M.B)

• - Natáčelo se v Dubenci, Sedlčanech a Praze. (M.B)