Tohle je stará dobrá komedie pro náctileté. Viděla jsme ji před mnoha lety a nikdy na ni nezapoměla. Až na její název :) a právě včera ji znova objevila. Je to pro mě srdcovka. Vzpomínka na dávno zašlé časy. Proto možná nedám 3 hvězdy, jak by se zpracování zasloužilo, ale nezapomínejme, takhle se to točilo dřív, po roce 2000. Je to klasický scénář, kdy místní nepřijatý člen se nakonec dostane na vrchol. Je tu jasné poslání, které se mi líbí. Porovnání střední školy a basy je naprosto přesné,( ale smutné. Což film řeší vtipnou formou). A ten Tonny HAwk, paráda!, vzpomínka na SK8. /Znám lidi, co si zažili šikanu a nakonec to v životě někam dotáhly. A ti, kteří šikanovali dostali od života, co jim patřilo (ne všichni) Např: šikanátorovi ze základky: vypadaly vlasy, hodně přibral, vypadá jak něčí děda, hraje na v zapadákovech na klávesy pro zábavu. Nebo Kluk, kterého si spolužáci podávali, se stal borcem v boji s chladnými zbraněmi a střední dovednost bojových stylů. Stačilo to, nikdo si na něj, už nikdy nedovolil a stal se místním bavičem. A tohle jsou příběhy ze života. Podobný je i tento film, proto vím, že je vše možné. Proto se i totální nula, může stát, tím nej z celé třídy.(19.12.2016)

• zdenny

Což o to, sranda to byla, ale pro specifické publikum. Ale co, kdo chce, zasměje se, kdo nechce, ten se nezasměje. Filmy (a komedie taktéž) ze školního prostředí mám rád, objektivně ale musím uznat, že kdybych dal tři hvězdy, musel bych se ostatním mým dvouhvězdičkovým filmům omluvit. Myslím si ale, že i přesto, se dá na film podívat a trochu se odvázat. Pasáž s přípravou na novou osobnost mi připomínala film "Big Stan". Tam to ale bylo minimálně o dvě třídy lepší.(19.9.2011)

• HonzaSim

Co jsem komu udělal. "Posleení rok na škole pro něj byl utrpením." To pro mě tento film také! Jak jsem si jen mohl myslet, že to bude v motivačním duchu? Zas a znovu šlo o přiblblou komedii pro jednodušší část publika. Tohle byla ale jedna z nejhorších, které jsem viděl. Opět tak trapné a primitivní. Já se snad nepoučím. Kdybych věděl, který herec bude v hlavní roli, ušetřil bych si hodinu a půl života. Jak já tohoto šaška nemám rád. Dejte mi příště facku, až budu chtít vidět podobnou zhovadilost, děkuji. V tomto případě moje hodnocení nevylepší ani závěrečná skladba od mé nejoblíbenější skupiny Simple Plan. To bylo vážně otřesné. 15%(28.7.2015)

Neuvěřitelné! Konečně komedie jakou jsem si přál vidět. Scénář je samozřejmně ohraný a okoukaný, jenže je nabyty velmi vtipnými scénami a docela i hlášky ujdou. DJ Qualls to je prostě frajer, ale on už byl i ve filmu Road Trip dost cool a do toho krásná Eliza Duskhu, která dokonce umí i hrát. Docela mně hodně mrzelo, že Eddie Griffin měl tak málo prostoru, protože ten jeho pohled nikdy nezapomenu a díky němu jsem se smál i nahlas. Prvních 45 minut byla lavina vtipných scén ovšem druhá polovina filmu ztrácela pomaloučku tempo a trošku ho nabrala při happy-endu. Jsem opravdu moc rád, že jsem měl možnost tuto komedii vidět, protože to stálo opravdu za to a až se budu někdy hodně nudit, tak po ní okamžitě šahnu!(30.6.2007)

Ed Decter se rozhodl, že natočí "teen" komedii v trochu jiném podání. Povedlo se ? To opravdu těžko říct. Rozhodně nenatočil na stoprocent to, co chtěl. Dost věcí se mu zkrátka nevydařilo, dokonce i uteklo mezi prsty. Smůla. Ale abych jen nepomlouval. Některé scény jsou trapné, až jsou směšné, jen je škoda, že všechno bylo dost předvídatelné, takže divák už jen kouká a čeká, jak to autor provede.Přihazuju hvězdu za "hot" Elizu Dushku.(5.12.2009)

• - Scéna, kdy vězeňská eskorta přiváží hlavního hrdinu na novou střední školu, je parodií na film Con Air, kdy je podobným způsobem převezen herec Steve Buscemi. (Luigi.K.)

• - Ve scéně se skateboardy se na moment objeví Tony Hawk. (Komprimus)