Vykradači hrobek otevřou kryptu, kde se skrývá vlčí muž, a to se jim stane osudným. Vlkodlak však netouží po nesmrtelnosti a věčném hladu, proto vyhledá doktora Frankensteina, který by mu mohl pomoci. Po příchodu na hrad zjistí, že doktor je mrtev a jediný kdo na hradě žije je jeho monstrum. Nesmiřitelný boj dvou rivalů začíná. (topr harley)

corpsy

Naozaj epické dobrodružstvo, či už po stránke výtvarnej alebo scenáristickej. Vyčítam mu azda len to, že ´´fight´´ medzi Vlkolakom a Monštrom nemusel byť len na konci a to, že každý z ´´universalovských´´ hororov končí tak náhle. ()

MikO_NR_1909

Koniec má motor aj očakávanú audio-vizuálnu hustotu, kedy to skutočne vrie. Keby na to tvorcovia uvedomovali od začiatku nabitejším konceptuálnym členením, väčším tempom, menej naivnej a prázdnej symbolickej fantazíjnosti či vlečúcim sa dialogickým prázdnotám, bol by to veľmi kvalitný monster movie. ()

K.I.N.G.

Jeden z prvních (ne-li vůbec první) hororových crossoverů. Jde o spojení populární frankensteinovské série a filmu Vlkodlak z roku 1941. Lon Chaney mladší tu při svých vlkodlačích pohybech předvádí skoro až taneční kreace. Možná by nebylo bývalo úplně od věci zkusit udělat i vlkodlačí balet s Lonem v hlavní roli. :) ()

AlistairMir

"Vlkouš" si to rozdá s "Frenkým" aneb co více si přát než souboj těchto dvou slavných monster. Směle jsem fandil vlkoušovi a netrpělivě čekal kdy se do sebe pustěj. No dost dlouho se kámošili, ale když je - !!! POZOR POZOR SPOILER !!! - zákeřný doktůrek, místo slíbené pomoci s odchodem ze světa, nadopuje energií, že by jim mohl i Temelín závidět, tak se do sebe konečně pustí (nějak tu energii využít museli no ne?) a já okázale fandil. Levej hák, pravej hák, zvedák, kolínko, vem ho židlí !! Eeee cože?? Že akční scény v roce 1943 nejsou tak promakaný? Aha...no tak se alespoň popotahovali za outfity a vrčeli na sebe, mně to ke štěstí stačilo. A kdo , že to vyhrál? Mrkněte a uvidíte, ale věřte, že na body tenhle souboj nebude. PS : Ten vlkouš byl stejně hňup s IQ ještě menším než měl "Frenký". Celej film si stěžuje, jak je nesmrtelnej protože je vlkodlak a kvůli tomu má depku, že nemůže umřít a přitom sám zmiňuje , že vlkodlaka zabil, když byl ještě člověk. Tak sakra snad teda věděl jak to tehdy provedl ne? Skleróza je fakt mrcha... ()

Bláža

Jeden z těch klasických crossoverových hororů společnosti Universal. Setkání Frankensteina s Vlkodlakem patří k těm lepším. Frankensteinovský příběh je lehce odsunut do pozadí (alespoň v první půli) a ve středu zájmu tu stojí Lawrence Talbot, hrdina původního filmu THE WOLF MAN, opět skvěle ztělesněný Lonem Chaneyem jr. Vůbec není náhodou, že tu vystupuje právě Chaney jr. a další herci z VLKODLAKA, jako třeba stará cikánka Maleva (Maria Ouspenskaya) – stačí se podívat na producenta, kterým není nikdo jiný, než režisér VLKODLAKA, George Waggner. Dalo by se předpokládat, že Frankensteinovské monstrum bude hrát Boris Karloff, ale není tomu tak. Místo něj je jiná legenda – Bela Lugosi. O zábavu postaráno. Přestože je hodně čerpáno z obou filmových předloh, není jejich znalost nutná, protože film sám vše zpětně dovysvětluje v dialozích. Co se týká celkového zpracování, je prostě úžasné. Hlavně kamera odvádí docela solidní kus práce – pohrává si se stíny a světlem, využívá různých úhlů pohledu, často nadhledy i proměna na vlkodlaka pomocí stop triku má něco do sebe. Tohle je klasika. ()

hans500

Stejně dobré jako původní "Wolf Man" a lepší než "Ghost of Frankenstein". Lugosi jako monstrum není tak dobrý jako Chaney (už vůbec se nevyrovná Karloffovi), ale moc se tam nevyskytuje takže se to dá snést. ()

Dreadd

Nemůžu si pomoct, ale Frankenstein Meets the Wolf Man je pouze průměrným přírůstkem do rodiny klasických hororů studia Universal. Pouze příběhově a částečně herecky, protože řemeslná práce je odvedená velmi dobře. Atmosféricky téměř bezchybné a za všechny uvedu scénu s protržením přehrady, která je velmi povedená. Z hereckého obsazení exceluje pouze Lon Chaney Jr., který své vlčí dítko stále rozmazluje a jeho vyjadřování emocí je bezchybné. Na Lugosiho nedám dopustit v roli Draculy, ale jako Frankensteinovo monstrum působí velmi toporně (ne v tom dobrém slova smyslu jako Karloff). Jak známe Lawrence Talbota, jeho svědomí ho ničí a snaží se zbavit svého prokletí, což se stává jádrem příběhu, bohužel jeho pátrání není příliš zajímavé, a to jak v průběhu, tak ve svém vyvrcholení, které je jen druhým Frankensteinem. Mimochodem, samotní tvůrci ještě utvrzují diváky v častém omylu kdo je Frankenstein a kdo Frankensteinovo monstrum, protože to sami neustále zaměňují v názvech filmů. ()

fiLLthe3DD

Naivní, teatrální, pitomé, ale přesto kouzelné :) Jeden z mála "Universal Monsters" hororů, co za něco stojí - povedené masky (vlkodlak vypadá v rámci možností poměrně děsivě), slušně zpracovaný příběh (hlavní hvězdou je vlkodlak a jeho utrpení coby nesmrtelného vraha, Frankenstein zde hraje až druhé housle, technicky vzato by se bez něj snímek obešel), sympatické postavy... Rovněž i občasné akční scény se celkem vyvedly (výbuch přehrady) a celkově to působilo dynamicky... Nudilo snad jen místy... ()

vitekpe

Zajimalo by me, jak se na tenhle film divali divaci v roce 1943. Prece jen bych rekl, ze uz tenkrat to mohlo byt malicko retro...Kymacejici se Karloff s naprazenyma rukama mi pasuje prece jen spis do zacatku 30. let... Ale kdo vi, treba to lidi bavilo. Vtipne propojeni s vlkodlakem Talbotem pobavilo. ()

Han22

Vlkodlak Talbot se probouzí po 4 letech v hrobě. I když byl zabit stříbnou holí, jeho prokletí mu zemřít nedovolí a tak se vydává najít jediného kdo mu může pomoci - dr. Frankensteina. Místo toho však nachází jen monstrum, které osvobodí, Frankensteinovu vnučku (a dceru z minulého dílu) a naštvané vesničany, kteří tuší probémy. Tvůrci něco dořešili (Talbotova otce, Elsu z minulého Ghost of Frankenstein), nad něčím zůstává rozum stát (monstrum mělo uhořet, ale probouzí se z ledu, příšerný Lugosi v roli monstra). Ale čert to vem. Na rozdíl od prvního Vlkodlaka jde tenhle film přímo na věc, nechybí zde lynčovací dav, šílený vědec a nakonec ani skvělý souboj monstra s vlkodlakem. A já miluju crossovery, takže dávám za 4*. ()

TERRORDROME

Predtým než Freddy stretol Jasona a Godzilla King Konga, stretol vlkolak Farnkensteina. A dokázal pri tom hlavne to že aj 70 minútový film sa môže začať vliecť. Najlepšia je prvá tretina kde resurektovaný Talbot vymení hrobku za nemocnicu, občas niekoho schramstne a trpí ako zviera lebo nemôže zomrieť. Rozhodne sa nájsť svoju smrť a riešenie by mohol ponúknuť Frankenstein, respektíve jeho monštrum zamrznuté v ľadovej jaskyni. Tu došlo k zaujímavej zmene, lebo Karloff sa na to tentoraz vyprdol a rolu prebral Bela Lugosi, čo je zábavné keďže monštrákovi naposledy inštalovali Ygorov mozog. Inak je ale Bela v tej úlohe príšerný, ale moc ho tam aj tak nie je. Lon Chaney hral monštrum v predošlom diely a tu je za vlkolaka, pretože kto iný je na to vhodnejší. Jeho vlčí makeup síce vyzerá skôr ako prasopes, ale v ľudskej podobe presvedčivo váľa  ako chudák zdeptaný Talbot. Po sľubnom rozjazde začne byť film nanešťastie dosť fádny a nudný, čomu teda nepomôže ani fašiangové hudobné číslo. Monštrum je takisto len nudný panák  a každý vedec v jeho blízkosti začne byť šialený. Nevyhnutne som začal mať dojem, že by bolo lepšie sa na celú Frankenklauniádu vysrať a ostať len pri komornej tragédii nešťastného vlkolaka. No, ako sa dalo čakať 5 minút pred koncom sa Kockohlav Lugosi a prasopes obecný konečne pobijú a je to dosť efektné, zničenie hradu dynamitom a pretrhnutou hrádzou dokonca kurevsky efektné, ale nikto samozrejme neverí že nejaká malá vlnka a pár ton sutín by mohlo naše príšerky zabiť. Ešte ostáva pár dielov. ()

Petrus1

A hleďme, hleďme. Larry West není tak úplně mrtev, jak by se zdálo. Zřejmě ta stříbrná rukojeť na holi nemá zas takové mocné účinky jak se na první pohled zdálo. Každopádně Larry je zpět a jeho vlkodlačí řádění s ním. Ale on je dobrák od kosti a chce se toho prokletí zbavit. Vyhledá tedy starou cikánku Malevu a svěří se do její ochrany. A tu nenapadne nic lepšího, než ho vzít na vyléčení k doktoru Frankensteinovi. A to v době, kdy přichází úplněk. Aůůůů. Takže když už se konečně zbavili místní obyvatelé Frankensteinova monstra, mají tu monstrum další. Smolaři. Jenže doktor Frankestein je mrtev a tak Larry najde (jen čistě náhodou) jen jeho výtvor, kterej spí zimním spánkem, někde pod ledem. Takže v okolí zřejmě budou řádit bestie dvě. Bohužel už ho ale nehraje skvělej Karloff, ale zastoupil ho Bela Lugosi - kterej ale padl jako vlk ve Vlkodlakovi. Tvůrcům je to ale evidentně fuk. Bohužel mě tady jako Monstrum moc neseděl. Ono už to celý je takový tahaný z paty. Jakouž takouž atmosféru to ale má a oceňuji i docela dobrou kvalitu obrazu a zvuku po sedmdesáti letech. A aspoň už vím, kde se všichni inspirují s tím věčným porovnáváním dvou monster - Freddy vs. Jason, Vetřelec vs. Predátor, Megažralok vs. Crocosaurus a mnoho dalších... :-) ()

helraiser

Nádherná podivaná to se prostě musí nechat, rozhodně se jedná o klenot který by neměl scházet v žádné hoirorové sbírce. Nádherný černobílý atmosférický horor o střetu dvou legendárních příšer. Skvělé herecké obsazení Lon Chaney jako vlkodlak- geniální, Bela Lugosi jako Frankensteinovo monstrum o trochu horší, ale také dobré. Tento crossover je jasná volba pro všechny fandy klasických hororů od universalu a pro ty kterým nevadí černobílé filmy a i pro ostatní fandy hororu kteří nepohrdnou dílem z časů kdy se horor teprve rodil. ()

Pitryx

Tohle ani není tak pokračování Frankensteinova příběhu, jako spíše pokračování příběhu Talbotova. Jsou zde však oba, takže nemá smysl to nějak moc rozebírat. Snímek nepřináší stejně nic nového ani v jednom směru. Stále se jen opakují efekty již použité. Zde ovšem navíc v závěru něco navíc, takže stojí za to vydržet až do konce. ()