Vykradači hrobek otevřou kryptu, kde se skrývá vlčí muž, a to se jim stane osudným. Vlkodlak však netouží po nesmrtelnosti a věčném hladu, proto vyhledá doktora Frankensteina, který by mu mohl pomoci. Po příchodu na hrad zjistí, že doktor je mrtev a jediný kdo na hradě žije je jeho monstrum. Nesmiřitelný boj dvou rivalů začíná. (topr harley)

Paldini

Skvělá zábava. Film je nabitý dějem od samého začátku a úplně postrádá unylost prvního Wolf Mana. Autoři doslova nacpali film všemožnými béčkovými ingrediencemi ze světů obou titulních postav. Hrdinové a i ti vedlejší jsou dost nejednoznační. Nenajdete tady typicky zápornou ani typicky kladnou postavu. Dokonce se některé charaktery, ovlivněné okolními podněty, vyvíjí, což bych v takovémto filmu vůbec nečekal. Vše je podřízeno tomu, aby se divák královsky bavil a já si to královsky užíval. Vrcholem potom byly kulisy a triková stránka. A těmi triky nemyslím je vlkodlačí přeměnu, ale hlavně hrátky s miniaturami staveb. Krása. ()

DaViD´82

Pro celý film je příznačná hned úvodní scéna na hřbitově. Atmosférická, skvěle natočená a nepochopitelně končící v tom nejlepším. A tak je to s celým snímkem. Neskutečně špatný Lugosi v roli Frankensteinova monstra je opravdu k pláči. Škodolibě tedy potěší, že se na plátně moc neohřeje. Ještě že v jednatřicátém roli monstra v původním Frankensteinovi nedostal. To by rázem byla světová kinematografie chudší o jednu zásadní klasiku. O topornosti Ilony Massey se raději ani zmiňovat nebudu. Zůstává nám tak jen Chaney mladší, který je opět naprosto přesvědčivý a má hodně prostoru. Především díky němu tedy setkání dvou klasických monster stříbrného plátna funguje. Škoda však, že úvodní pasáž v Cardiffu je se svou dokonalostí poněkud osamocená. Je totiž zbytečně shozena cestou do Vasárie a následným čistě béčkovým děním. Ze začátku je tedy sice našlápnuto na jedno z vůbec nejpovedenějších pokračování série, kterému se mohlo dostat uznání i jinde než pouze u fanoušků, ovšem jak jsem psal na začátku - nic není dotaženo a zůstalo jen u nákroku k perfektnímu filmu. Došlápnutí se nekoná. Bohužel. ()

obitus

Pokracovani Wolf Mana si udrzuje prakticky stejnou kvalitu jako prvni dil. Nesmrtelny vlkodlak Lawrence Talbot se ve sve touze po smrti vydava na kontinent, aby ziskal pomoc od Dr. Frankensteina. Ten je vsak mrtvy a Talbot nachazi pouze Monstrum... Lon Chaney jr. je v roli nestastneho Vlciho muze, ktery si uz nepreje nic jineho nez zemrit naprosto uchvatny! Na jeho vykonu prakticky cely film stoji a stoji kurva pevne. Mirnym zklamanim je Lugosi, ktery nasledoval Karloffa a prave Chayneho a stal se uz tretim Universalovskym Frankensteinovym Monstrem. Nastesti je jeho role mala a filmu by nevadila ani jeho uplna absence, jenze to by se to pak nemohlo tak skvele jmenovat :). ()

Dan9K

Na začátku je to tak skvělé! Lepší, než původní The Wolf Man. Kdyby to zůstalo v té mysteriózní rovině v Cardiffu, tvůrci by udělali mnohem líp. Od okamžiku, kdy se začne hrát se jménem Frankenstein, to jde totálně do kopru. To, že hrál zrovna v tomto filmu Monstrum Bela Lugosi, je vzhledem k předchozímu Frankenstein filmu logické a správné. Vždyť je to Ygor! Ale nechápu, proč tedy nemluví? Proč to tvůrci vystřihli? Proč tam není zmínka, že je slepý? Díky tomu, co z toho nakonec zbylo a díky tomu, že ve většině scén hraje monstrum stejně dablér, je to fakt nešťastně zahrané. A ten konec, to je fakt stupidita...aneb jak ukončit film během dvou vteřin kdykoliv se vám zamane. ()

Bloody13

Skoro 70 let starý crossover dvou slavných příšer studia Universal. Wolfman v podání Lona Chaneyho Jr. se navrací mezi živé, aby zjistil, že mordování náhodných cestujících v nočních ulicích ho už nebaví, a rozhodne se svojí kletby nadobro zbavit. Atmosférický úvod na hřbitově je však bohužel tím nejlepším, co zde nalezneme. Slibovaný souboj mezi vlkodlakem a Frankensteinovým monstrem v Lugosiho toporném podání se odehraje samozřejmě až v závěrečných třech minutách. No alespoň nechybí povedené interiéry hradu a jeho miniaturních modelů s okolní přírodou. ()

• První snímek Frankensteinovské série, kde se nevyskytuje žádný Dr. Frankenstein. Lawrence Talbot po něm sice pátrá, ale nesetkává se s ním. Nachází pouze jeho dceru, baronku Elsu Frankensteinovou. (liquido26)
  • Existuje několik fotek, které ukazují vynechané scény (např. rozhovor mezi monstrem a Talbotem v zamrzlých katakombách, kdy se Talbot a diváci dozvídají, že je monstrum slepé). To bylo potvrzeno několika zdroji, včetně scénáristy Curta Siodmaka. V 80. letech bylo podniknuto rozsáhlé pátrání v trezorech společnosti Universal, ale nesestříhanou verzi tohoto snímku se nepovedlo najít. (liquido26)
  • Původně měl Lon Chaney v plánu hrát obě monstra - Vlčího muže i Frankensteinovo monstrum. Vzhledem k době, po jakou trvalo namaskování na jedno z těchto monster nakonec producenti od tohoto záměru upustili a byl obsazen Lugosi jako Monstrum. V pozdějších rozhovorech včak Chaney tvrdil, že obě monstra hrál. (liquido26)