poster

Vlkodlak

 • anglický

  The Wolf Man

 • slovenský

  Vlkolak

Drama / Horor

USA, 1941, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Na svoju dobu celkom slušne rozpracovaný vlkolačí námet. Neubránil som sa však dojmu horšej réžie a slabších hereckých výkonov niektorých hercov. Maska vlkolaka tiež nepôsobila príliš hodnoverne, skôr hrozne umelo a naivne, ale vzhľadom na vek snímku sa cez to dalo preniesť. Najväčšie pozitívum vidím v obsahovej stránke, kde si autori dali celkom záležať a legendu o vlkolakoch veľmi dobre rozpracovali, pričom za základ si vybrali stredoveké materiály a stredoveký pohľad ľudí na vec. Potom rozobrali problém aj z modernejšieho hľadiska kedy sa snažili vysvetliť tento fenomén na základe psychológie a akýchsi vedeckých poznatkov, čiže postavili do kontrastu proti sebe dva svety a dva názory, ktorý nakoniec zvíťazil nechajte sa prekvapiť :). Silný priemer. 65/100(23.9.2014)

 • DaViD´82
  ****

  "As if dead men didn't have all eternity." Universalovská klasika, která má jediný výraznější zápor. Vpravdě otřesnou "vykulmovanou" masku vlkodlaka. Tady se tvůrci měli inspirovat Vlkodlakem z Londýna. A to ostatně platí i o nenápaditých prolínačkách při transformacích. Jinak zbývají již pouze samé klady. Chaney je ztělesněné charisma a zde je navíc evidentně ve své živlu. Napětí je rovněž přítomno, hudba je prvotřídní a i atmosférický mlžný opar se dostavil. V přímo lahůdkové podobě. Děj o šest let staršího (a lepšího) bratříčka z města nad Temží tento film rozhodně nijak nekopíruje. Jde svou vlastní cestou. Dnes již nespočtukrát zrecyklovanou. Vyčítat Waggnerovu Vlkodlakovi příliš klasické schéma teda není zcela, respektive vůbec, spravedlivé.(16.3.2008)

 • Oktavianus
  *****

  Takhle má vypadat klasika. Jak tak pročítám komentáře, pozoruji, že až na pár exotů se dojem z filmu liší hlavně podle toho, jak se komu líbila/nelíbila vlkodlačí maska. Mně se líbila moc - stejně jako nádherná zamlžená atmosféra, cikánský tábor a kraťoučké vystoupení Bely Lugosiho, dva charismatičtí Talbotové Lon Chaney a Claude Rains, jednoduchý, ale úderný příběh a odsýpající děj... v roce 1941 byl zkrátka Universal ještě v plné síle a z variací na Jekylla a Hydea zvaných "vlkodlak" je tato asi nejlepší. Nešťastný Larry Talbot dokázal probudit všechny emoce, které jeho tragická postava v sobě skýtala, a nenacházím nic, co bych mohl Vlčímu muži vytknout.(15.11.2013)

 • SOLOM.
  *****

  Dneska jsem dostal obrovskou chuť pustit si nějaký pořádný vlkodlačí film a volba byla jasná. Tuto nestárnoucí klasiku a v mých očích jeden z nejlepších filmů o vlkodlacích si pustím vždy znovu a rád. Lon Chaney Jr. podal opět výborný herecký výkon a společně s Bellou Lugosim jsou vždy zárukou kvality. Mohu jen doporučit.(20.5.2011)

 • Superpero
  **

  Velice odfláknutá rychlokvaška se scénářem, který by svedlo i pětileté dítě. V ději není ani jeden zvrat, žádná zápletka nic. Nic z toho by ještě nevadilo, kdyby vlkodlak vypadal dobře, ale takhle trapnou masku jsem snad ještě neviděl. Chlápek v teplákách s trochu delším hárem mě o tom, že je vlkodlak nepřesvědčí, ani kdyby se snažil sebevíc.(11.6.2006)

 • - Larryho hůl se stříbrnou vlčí hlavou je jedinou rekvizitou, která se z natáčení filmu dochovala. (liquido26)

 • - "Vlk", se kterým Larry Talbot bojuje, byl německý ovčák patřící Lonu Chaneymu. (liquido26)

 • - Namaskovat Chaneyho do vlkodlačí podoby zabralo šest hodin. Odlíčení pak "pouze" tři. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace