Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

Kryton

Rozhodně lepší než novějčí verze s Travoltou s jedné z rolí. Taky jeden ze tří filmu , kde Lundgrena mužu. ()

YURAyura

2/10 Milosrdny rychloposun ze me udelal "divaka" tohoto jiste nikterak zasadniho, ale presto v ramci doby a zanru slusnejsiho bAkcnaku. Dolf je tu rozhodne sympatictejsim hrfinou nez soucasny GoustRajder v podani Cageho, i kdyz vizaz ehm obleceni maji podobne... ()

Derek

prijemne akcne a brutalne spracovanie komixu o punisherovy. skoda ze film nedostal lepsieho rezisera, lebo vsetka akcia (ktorej je dost a je roznoroda) je nakrutena prinajlepsom priemerne. lundgren ma dost vela kvalitnych hlasok (What the fuck do you call 125 murders in 5 years? Work in progress.) a je spravne temny frank castle. napriek svojej relativnej lacnosti (vsetky zabery interierov posobia dost prazdno) je to solidna zabava a pre mna najlepsi z filmov o pomstitelovy... ()

BoredSeal

Po letech děsivá ukázka mučivého nezdařeného béčka z osmdesátek. Lundgren hraje příšerně, akční sekvence jsou totálně nezajímavé nebo směšné, film vypadá hrozivě levně. Přímočarý koncept Punisherovi sluší, jen ho prostě měli v rukou ti nesprávní béčkaři. Aspoň je tam pár zábavných hlášek. ()

lekr

Násilí, násilí a násilí. Vím, že i ta komiksová předloha je drsná, ale tenhle film o ničem jiném není. Komiksová předloha má aspoň slušný děj, tady z toho děje režisér vybral pouze to základní a zbytek jsou jen brutální scény......ne násilné filmy mi nevadí ale musí taky o něčem být!!. A tohle opravdu o ničem jinym snad ani není!!! ()

Martin741

Osemdesiate roky v plnej krase, kedy tito akcni borci este boli fakt za borcov. Pribehovo je to sice strasne jednoduche, logika kriva na obe nohy ....... no ale za slusnu akciu a z nostalgie 61 % ()

Figu

Svět akčního filmu v roce 1989 byl opravdu mrtvý!!! Jasně, Jean-Claude se náramě kroutil a točil coby kickboxer s Tong Poem v ringu a společně vytvořili akční pecku 80 let. Sly se zase prodíral špinavejma kanálama zpod své cely v hrozivém kriminálu, ale to bylo z těch výstřelů akce vše... Willis, Schwarzenegger i třeba Steven Seagal měli zřejmě pauzu, flákali se, byli na dovolené, no prostě nic ten rok neudělali. A toho náramně a dokonale využila švédská mašina Dolph Lundgren! Ten rok se z něj totiž stal mstitel! A to mstitel nejděsivější!!! Na tenhle kousek nedám dopustit, řadím ho mezi to nejlepší v Dolpího kariéře a hlavně se u něj i dnes perfektně bavím!!! 80% ()

Mefistofelle

Tahle verze Punishera mi docela sedla. Mám jenom mlhavou představu o čem komiksy s Punisherem jsou, tudíž nevím, jestli se tenhle konkrétní příběh v komiksech vyskytuje nebo ne, každopádně se mi ale líbilo prolínání klasického amerického podsvětí s nepoměrně exotičtější japonskou Yakuzou. Ani akce nebyla špatná, v podstatě se to rozbíhá bez delších průtahů už od začátku. A dočkáme se nejen klasického střílení, honiček v různých vozidlech, ale i soubojů nablízko v asijském stylu. Zkrátka taková všehochuť příjemná na pohled. P. S.: Dolphovi tmavé vlasy sice sluší, ale stejně je to nezvyk, když ho furt člověk vídá ve filmech blonďatého :). ()

bourec

Film sem si dnes připomenul,a ty dvě hvězdice jsou ještě pěkná odměna pro tohle veledílo.Úrovní to útoči na Red scorpion,protože tolik amatérštiny se vidí málokdy.Pitomina.40%. ()

Wormboy

Toto bol myslim prvy Lungrenov film, ktory som videl, takze ostava na istom sentimentalnom mieste,avsak ziadny zazrak sa nekonal. Ale viete, ked mate 10 rokov pozerate so skutocnym nadsenim vsetkych tych svalnatych hrdinov a drzite im palce :) No a scena mucenia a tam lietajuce hlasky boli neskutocne:) ()

Juto

Strnulé herectvo a hrozivé vystupovanie Dolpha Lundgrena z neho robia ideálneho pre túto rolu. ​​Sociálne zaostalého samotára, ktorý je odhodlaný potrestať spodinu Zeme (jeho výrazné herecké nedostatky sú tu jeho prednosťou). Škoda, že akcia je odfláknutá a strih je nesúrodý. 5/10 ()

MightyHal

Komiksy s Punisherem mám tak nějak načtený a i přes to že nejsem nějak velký fanda, tak jsem si vždy komiks s ním poměrně užil. Proto musím říct že mi přijde že se Lundgren do té role hodil, jasně to přebarvení vlasů a jeho pastelkama namalovaný strniště mu nežeru, ale jinak? Perfektní volba, jeho bezduchý až místy mrtvolný výraz skvěle sednul k chlapovi co přišel o vše, a tak je už pouze prázdnou schránku kterou pohání pomsta.  Samotná akce je skvělá a poměrnou brutalitu jsem ocenil, jasně nečekejte žádnou gritty, zemitou a realistickou akci. Tohle je pořád akční film z osmdesátek - které tu jsou hodně cítit-. Takže tu čekejte občasný humor či přepálenou akci. Pokud na tu hru přistoupíte tak se podle mě rozhodně nejedná o urážku komiksu. Ba naopak mi přijde že tu Franka vystihli dost dobře a Lundgren si to dal na pána. Takže jako akční jízda skvělý. ()

otík

Na to, že to je začátek neblahé Lundgrenovy kariéry, to je celkem koukatelný akčňák, kde není co řešit, prostě je nutno se mstít, což přináší mrtvoly a výbuchy. Ve srovnání s "The Punisher!" z roku 2004 je tento snímek však daleko stylovější, akčnější, jsou zde správné hlášky a vůbec nevadí, že je to naprosto klasický akční film z 80. let. Film ukazuje Mstitele po pětiletém úsilí mstít nevinné oběti a zachycuje jeho nerozhodnost mezi žít a nechat se zabít. Mezi podařenými hláškami je nepovedenější ta, ve které bezdomovec obdivuje Dolphova Mstitele a radí mu, aby šel dělat kariéru do divadla. Škoda, že Dolphík neposlechl, protože jinak by tento průměrný akčňák nepatřil mezi skvosty jeho filmografie. Bohužel. ()

kosta73

Punisher je pro mě velmi nostalgická záležitost, což ovšem není důvodem, proč tento film považuji za jednu z nejlepších akčňáren osmdesátých let. Děj ničím zbytečně nerozptyluje a soustředí se jen na přímý tah na branku, záporáci v podobě Yakuzy jsou ostří, jako břitva a Lundgren je ve vrcholné formě. V porovnání s remakem, který z tohoto arcidílka udělal teenegrovskou pseudoromantickou slátaninu je to nekompromisní jízda. ()

SoolenJV

Nepřekvapivé akční béčko s prkenným, ale charismatickým Lundgrenem. Naštěstí zde je hlavně o akci, takže se moc nekecá, ale střílí, či jinak likviduje, takže to nezačne být vysloveně nuda. ()

Prometheus69

Překvapivě dobrý Grand opening filmové série Punisher, jednoho z drsnějších členů rodiny Marvel.. který nejdříve střílí pak se ptá. No někde i i mučí a přitom se ptá... ale, né že by v tom byl pak nějaký rozdíl... :) Každopádně, i když jsem se dobře bavil, nějak mi to legendární tričko z lebkou chybělo. Pač ty díky spíš patřily Fantomovy... což je úplně jiná liga a uplně jiná DOBA! Zvučné jméno známé postavy prostě nestačí... Takže v podstatě máte chvílemi pocit že se díváte na úplně jiný film. Ale né že by to nebylo špatně to neříkám... jen jsem čekal trochu víc odkazů na Marvel. Každopádně mě to bavilo i vzhledem pokročilému věku... který už za sebou tento snímek má. Kupodivu mi ten Děcký faktor ani moc nevadil, netrvá moc dlouho a vraždění je i tak dost... Ostatně Tommy si ve filmu zalítá víc než superman ve všech 3 filmech dohromady. :D Dokonce je tam přidaná i nějaká ta závěrečná myšlenka "A když né" Tak si na tebe počkám! :D Za zmínku též stojí i Soundtrack a i když je v něm ten zub času znát... nezní to věru špatně. Takže 1 hvězda navíc určitě letí.... Za mě" 80% Bohužel to co následovalo dál.. už není třeba komentovat. Ať si říkáte co chcete, tenhle Punisher je asi nejpovedenější ze všech tří filmů.. Ten zbytek je spíše bohužel jen pohřeb. Tedy né Katovna kterou by si snad fanoušci FC přáli: ()

Deyw

Dolph je fakt prkno :D vubec mu to neslo kua.. :D celkem dost spatny ale zase ta 80s akce je proste top takze kdyz se strilelo bylo to dost cool..ale jinak ty kravo!! ()