Mstitel

Hlavní postavou je bývalý policista Frank Castle, jehož manželka a děti se před pěti lety staly obětí atentátu, bomby, kterou pod jejich auto nastražil úlisný mafián Gianni Franco. Protože také on byl úředně prohlášen za mrtvého, zmizel v podzemí města, kde si v systému kanalizačních stok a chodeb vybudoval tajnou základnu. Od té doby se zjevuje s heslem vinní budou potrestáni jako nelítostný soudce, porota i kat zabíjí zločince, kteří unikají spravedlnosti. Za těch pět let jich má na kontě hodně přes stovku a brzy přibudou další. Jedním z těch, kdo tuší pravou totožnost tajemného mstitele je bývalý Castlův parťák Jake Berkowitz. Do tuhého jde v okamžiku, kdy se do města vrátí Franco, aby znovu doplnil prořídlé řady zločinu, zdecimované nelítostným Punisherem. Chce spojit všechny mafiánské rodiny pustit se s nimi do boje proti japonské Yakuze, vedené nelítostnou kráskou Lady Tanakou, která se chce zmocnit nadvlády nad městem. Její tah je krutý a postaví Punishera do nečekané situace. Tanaka totiž unese mafiánům jejich děti, včetně Francova syna Tommyho. A protože Punisher netrestá nevinné, pronikne do sídla Yakuzy a zachrání je. Jediný, kdo shodou okolností zůstane v zajetí japonské mafie je právě Tommy. Punisher se pro něj vrátí, ale je přitom dopaden. Zoufalý ze ztráty svého syna, pomůže Franco Punisherovi uniknout z vězení a přesvědčí ho, aby se společně s ním vydal zachránit jeho syna. Společně pobijí poskoky Lady Tanaky a nakonec i ji samotnou. Zachrání Tommyho, ale nakonec stanou proti sobě. Dva nesmiřitelní rivalové. (oficiální text distributora)

Likan7

Nejdřív jsem si myslel, že je to prostě jen časovým odstupem. Jenže ono i před rokem 1989 vznikaly skvělý akční filmy. Vždyť i Predátor byl natočený 2 roky před tou srajdou! Tohle srovnání mě jen utvrdilo, že Mstitel je jednoduše jen špatný film. Jasně, zub času se tu podepsal, hlavně na střihu, návaznosti scén a takový tý sympatický naivitě při akci.. Prostě všechno, čím se tahle doba vyznačovala, ale nedovedu si představit, že by se Mstitel i v tehdejší době někomu vyloženě líbil. Lundgren tu definoval pojem "herec jednoho výrazu", k tomu tu vypadá těsně před smrtí, než se změní v nějakou zombie. ()

Ceberus

Klasické osmdesátkové VHSkové béčko z dob, kdy ještě komiksoví hrdinové nebyli mainstream. Příjemným překvapením byl výkon bossova syna, protože dětští herci mají obvykle tendenci filmy srážet dolů. ()

Nix

Tohle mi úplně nesedlo. Mrtvol je tu teda hromada a akce taky, ale ne vždy to znamená, že to musí být super. Moc mne ta akce nebavila, trochu ji chyběl šmrnc, spíš to jen odsýpá a nic víc film nenabídne. Pár hlášek tam sice je, ale tím to končí. Bohužel, ale Dolph má na kontě lepší béčka. Ale na jedno podívání to člověk zvládne. ()

departed

Musím se teď smát, když si uvědomím, že jako malej harant jsem Mstitele zbožňoval a zároveň se ho i bál. Viděl jsem to tenkrát nesčetněkrát, ale dneska jsem měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. Nostalgická zvědavost nakonec těch devadesát minut vydržela a utvrdila mě akorát v tom, že nostalgie umí věci hodně, hodně přikrášlovat. ()

Clark_Kent

Lundgren s černým přelivem tentokrát, trochu nakrknutý a toužící po pomstě. Pozdní osmdesátky a dobrá atmosféra, akční bitky ucházejcí. Hlavně mě dostala ta věta Franka, když ho natahovali na skřipci a on jen řekl- Přeju pěknej den. ()

Robbi

Velice slušné B, a když píšu velice slušné, pak to má svou váhu. Jeden z těch filmů, kdy akční hrdina není černobílý a dokonce je i zranitelný. Film, který asi nebudete tak často vyhledávat, ale rádi si ho připomenete. Nebo alespoň já určitě. ()

himor

"S vašim talentem pro dramatické vstupy by jste mohli zkusit kariéru u divadla." "Budu o tom přemýšlet." "Co tady děláš?" "Co asi tak můžu dělat, když prolýžím kanály nášho velkoměsta?" "Prohlídka památek?" Toto je asi jedna z troch naozaj podarených hlášok vo filme. Je ich tu síce aj viac, ale nie sú tak dobré. Dolph sa zhostil úlohy Punishera myslím veľmi dobre, tvári sa dostatočne nepríčetne, chráni nevinných a solídne tresce zloduchov, napríklad čínskeho mengeleho na naťahovači trakov :) Celkovo to nieje až taký megaprúser, ale tiež to nieje žiadny skvost. Negatívum je poručík Berkowitz, strašne nesympatický herec a jeho srdcervúci výkon v base s Dolphom, bol hrozný. Ešte jednu vec som nepochopil a to, že prečo nahý Dolph vysedáva v podzemí a ešte si tam aj kúri, to nikto von nevidí, že sa z kanálu valí oblak z horenia? A ešte raz, prečo je tam nahý? To v komixe skutočne nikde nebolo, myslím že rejžo to asi prehnal s drvenou rascou a mu to narobilo dáke haluze v hlave. Nevadí. 60% ()

Shitonit

VHS a večery s neskutečnou hromadou chlastu ve všech podobách. To je pro mě Pán Išer, nezdolnej manijak kterej vythne střeva sebelepčímu nepřítelníkovi. Byl to zvláštní čas, a klíďo bych se do toho vrhnul zas, žádné starosti jen ..tisíckrát přehraný VéHáeSky a mezi nimi... jo. Punisher například. ()

Sir Ludvig

Krvavé, dementné tým správnym spôsobom, a k tomu podávaný Dolph v čiernej koži. Práve som si dal slušnú dávku nostalgie, oživil si pamätné scénky a zjedol dve varené kukurice. Díky za jazdu, i keď mohla byť i lepšia. ()

fordhont

Naivní ve stylu 80. let, logické chyby, plno očekávaných zvratů - snad už jsou tyhle typy filmů za námi. Msta a trest je sakra rozdíl, takže i překlad je špatný. ()

johnsnow

Postava marvel comicsu, vytvorená v časoch keď plány na marveláckých superhrdinov boli ešte v plienkach. Ale na druhú stranu, odmysliac si komiksový svet dostaneme super B-čkový akčniak, obzvlášť v druhej polke je akcie požehnane, hlavne vybitie yacuzákov. A plus Dolphík je po seriálovom Punisherovi s Daredevila najlepší Punisher. ()

horor2

Můj první viděný Punisher s tváří Dolpha Lundgrena, který jako bývalý policista přijde o svou rodinu a záhy bere spravedlnost do svých rukou a jde trestat všechny zlé. Parádní akce, která je skvěle nasnímána, dokonce jsem i po 25 letech měl možnost vidět prodlouženou verzi, panebože jak já si pomlaskával. Další moje srdcovka :-) ()

mrclTV

Robím tomuto jednoduchému filmu láskavosť, keď mu dávam 1 hviezdičku. Nemám veľmi rád tieto priamočiare akčňáky, zopár je výborných, ale drvivá väčšina z nich sú naopak veľmi, veľmi zlé. Backstory vyšetrovateľa Berkotiwza je celkom slušná. Sakra, už hľadám pozitíva aj tam, kde sa veci berú ako samozrejmosť, aby som tomu nedal len odpad. ()

ric

Na základě všech těch "lepších" Terminátorů, Commandosů a Rambů se začátkem 90. let video trh zaplavoval podobnými, řekněme si narovinu, blbostmi. ()

honzic

Průměrný film s hodně stříleček a boji o nesmrtelném hrdinovi a značně scénáristicky nelogicky pojatý, na druhou stranu se tak nevleče a je dobře koukatelný. Hodnocení: 55 % ()