Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

Juto

Béčkový hit 90'rokov. Film má veľmi rýchle tempo počas svojich krátkych 79 minút, má veľa dobrej akcie a dobrý zmysel pre humor. Dolph Lundgren a Brandon Lee sú skvelá akčná dvojica. Chémia medzi nimi je skvelá. 6/10 ()

c.tucker

Další z filmů typu přelom 80. a 90. let, zapomeňte mozek jinde než se právě nacházíte vy. Stále se něco děje. Dolph a Brandon jsou dobrá dvojka. Tia Carrere je moc krásná a dokonce se i svlékne. ()

otík

Režisér Arnoldova Komanda obsadil do dalšího svého slušného akčňáku mladého Dolpha Lundgrena, který zde předvedl svou nejlepší filmovou roli. Nejen že vypadá naprosto báječně co se týká svalů, ale i jeho sestřih, výrazy i hlášky z něj dělají plnohodnotného áčkového hrdinu. Sice po spálení své chatrče, kdy zůstal jen v adidaskových trenýrkách, vypadá spíše jako Tarzan, ale zase si mohou jeho fanoušci smlsnout na Lundgrenovi, jakého už dnes neuvidí (a to je škoda). Brendon Lee sice Dolphovi zdatně sekunduje, ale Lundgren je v takové bojové formě, že Lee je jen do počtu. Záporák je skutečně démonický, avšak každý jeho démonický čin přehluší dva tři suché vtípky hlavního hrdiny. Tak vysoké hodnocení filmu s Dolphíkem je sice netradiční, ale film si jej plně zaslouží. Rychlý a vyvážený střih, hodně střelby i ručních soubojů, krátká minutáž, rychlý spád a mnoho humoru. Snad až ta vrcholná scéna s meči mohla mít lepší choreografii, přesto 80 % není vůbec nadsazených a v rámci žánru je to velmi poctivé dílo. ()

bartias

Akční perlička zkřížená s buddy movie působí dvacet let po svém vzniku vyloženě veselým dojmem. Když na sebe Dolph Lundgren natáhne obřadní samurajské kimono, snad proto aby zdůraznil, že i když rozkope celou bandu asiatů, není rasista, vypadá jako Schwarzenegger v nemódním pyžamu. Bromance mezi ním a Brandonem Lee ale slušně funguje. Oba mají dobře nacvičené pohyby, nemluvě o tom, že přeskok přes jedoucí auto se prostě musí vidět. ()

panMartin

Tenhleten opět běčkovej film miluju strašně moc když jsem byl malej mohl jsem na něj koukat třeba 3x týdně!! Od první minuty akce, střílení rozbíjení čelistí žeber a rozstřílených pěšáků Yakuzy od Lungrenových nabouchaných pažích! ()

viperDavid

Klasický devadesátkový akčňák. Pravda jsem zaujatý, protože nemám rád Dolpha Lundgrena a nikdy mi jako herec nepřirostl k srdci. Takovej malej orangutánek, kterej žongluje na povel, takže asi i díky tomu hvězda dolů z jinak průměrného ass kickového filmu. Takových se tenkrát točilo víc a i tento si zaslouží svých 3,5 minuty slávy :) víc ne ()

Jizni Tlapa

Absolutní kult nelze tomuto béčku jakkoliv upírat! Kdo by mu chtěl odpárat dotažený scénář, super choreografii, ulíznutého Dolphika v tesilkách u pupku, v koních a dobře se hýbajícího nebožtíka Lee, ten ať si rovnou sám naběhne na katanu 😀" tak a teď už ti na utírání zadku zbyde jen jedna ruka" ()

kurcatovium

Hustě! Nejlíp snad o filmu vypoví několik vět z něho převzatých naskládaných bez jakéhokoliv ladu a skladu. "... až s ním skončíme, dáme si rybu na těch nahatejch číčách!" --- "Byla vyděšená." "Viděl jsem tě svlékat, taky bych byl vyděšený ... Máš největší péro jaký jsem kdy viděl." --- "Ukaž na co máš ty svaly Kennere!" --- "Máš právo nic neříkat. Máš právo na obhájce ... Máš právo být mrtvý." --- "Pěkně jsi ho naporcoval, parťáku." ... V tom flmu je prostě všechno, krásná ukázka 90. let! ()

ywo666

Jedna z najlepších béčkových akčných vychytávok akú som kedy videl. Film napchali do 76 minút toľko akcie a hlášok, že som sa nenudil ani stotinu sekundy. Lundrgren aj Lee sú skevlí, hláškujú o život, strieľajú ako Rambovia a rozkopávajú zadky zloduchom a Dolphík si ešte stihne nabaliť exotickú ultrakočku. Film má proste všetko čo by taký film mal mať. Kvitujem to, že ako Lee tak Lundgren sú vo forme a to ich bojové umenie bolo dôverihodné. Samozrejme sa nejedná a nejaké herecké hody, ale množstvo vychytávok v scénari (ako napríklad smrť hlavného zloducha, prevrátenie auta) to vynahradzuje. Tam kde chýba talent prichádza nápad. Takže ke si spočítam skvelá akcia+smial som sa viac ako pri mnohých komédiach+slušný Tagawa+sympatická dvojica hlavných hrdinov+nejaké tie kozy+na žáner zvládnutá réžia a scénar (opakujem na žáner)= ultimátna zábava. 85%. Pridávam sa k tým čo lutujú, predčasnú smrť leeho. ()

Iroquaise

Konina ! Zábavné je sledovat film s ohledem na jeho dobovost a celkem fungující chemii Lundgrena a Leeho. Oba nejsou špatní herci, problém je v jejich postavách a celkovém pojetí herecké akce. Buddy motivy jsou vykonstruované a uspěchané. Celé je to zmatečně a zbrkle odvyprávěné a - snad ani netřeba připomínat - debilně napsané. Největším provarem filmu jsou ale akční scény. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/06/dvakrat-brandon-lee-zuctovani-v-malem.html ()

rockwoman

Moc mě potěšilo, že dnes v televizi běžel jeden z mých nejmilejších akčňáků. Za pár dní to bude 20 let co zemřel Brandon Lee, jak ten čas letí. Vážně Brandone, už 20 let ? Ale my, co tě máme v srdci, nikdy nezapomeneme. Skvělá muzika, nezapomenutelné hlášky. ()

neoBlast

V roce 1991 přišel od tvůrce legendárního Komanda opozdilec let osmdesátých. Nestihl deadline pro svalovce na plátně cedící hlášky mezi zuby, ale nevadí. Dnes v roce 2013 je toto velmi příjemný výlet do minulosti, kdy se někdo pokusil obsadit Lundgrena do role charismatického sympaťáka (!) a Brandona Leeho do role goofy hláškaře ("We're going to nail this guy. And when we get done, we're going to go eat fish off those naked chicks!"). Jo, jo... v osmdesátých letech se toho mohlo přihodit na filmovém plátně hodně. Není nad to si zavzpomínat s plozapomenutou klasikou jako je Zúčtování v Malém Tokiu. Stallone má Kobru, Arnie zmiňované Komando, konečně jsem našel chloubu i pro Lundgrena. 80 % ()

noriaki

Dlouho jsem si myslel, že Mark L. Lester má jen jeden dobrý film. Zúčtování v Malém Tokiu je takové pravověrné béčko, ale na rozdíl od Komanda to na něm jde vidět. Scénář se nevymanil z obvyklých klišé a Dolph Lundgren sváděl stejně tvrdý boj s nepřítelem, jako s limity svého herectví. Brandon Lee zase mohutně přehrával, takže je skoro s podivem, že výsledek je až překvapivě slušný. Své k tomu rozhodně může říct dynamická akce a především postava hlavní záporáka, respektive její představitel. Za tohle si Cary-Hiroyuki Tagawa zaslouží, abych si jeho jméno konečně zapamatoval. ()

JohnSmith

Tenhle film jsem hrozně žral, dvě akční hvězdy, z toho jedna co začalá zářit a nečekaně zhasla.Lee je rozhodně sympatičtější, vtipnější a prostě lepší.Lundgren taky není špatnej a tenhle kousek patří rozhodně k jeho lepším. ()

Danny F.

Neuvěřitelně záporný Cary-Hiroyuki Tagawa, švéd v plné síle a fascinující syn slavnějšího otce. Akčňák jak má být se vším co k tomu patří. 60% ()

VanTom

"Nadmuž" Lundgren v samurajském hábitu (popř. bez něj) pobaví možná nechtěně, nicméně přímočaré nonstop akční béčko nikam neodbočuje a psychologií se nezdržuje, přehledně rozdá (tak dvě) karty a všechno zmlátí, rozstřílí, rozdrtí v lisu na autovraky či vyhodí do luftu (jsem netušil, jak jsou varny v pivovaru výbušné :-)). Největší plus představuje hláškování (jinak než "one-linery" spolu pomalu nemluví) Dolpha s uvolněným Brandonem Lee, kteří si očividně sedli. ()

JKL

Je to akční, je to zábavné. Film, který mě ovlivnil tím, že hlavní motiv si často hraju na piánu. Ani nevím, proč. Ale zaujalo mne, jak často se tam vyskytuje. Po každém skoku, pohledu, podrbání... Useknutí hlavy bylo ale fajn. ()