Epizody(8)

Když se osamělá astronautka po nehodě na palubě Mezinárodní vesmírné stanice vrátí zpět na Zem jako hrdinka, zjistí, že se stěžejní součásti jejího života změnily, a to včetně malé dcerky. (Apple TV+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (8)

Konstelace (2024)

Nenapadne sci-fi pre pozorneho, idealne, aj v kvantovej teorii trosku edukovaneho divaka. :) Naozaj treba vnimat tie naznaky, linie a nechat si "vysvetlit" kto je "odkial/z kedy". :) Uznavam, ze obcas, zvlast k zaveru, to obcas posobilo nesurodo. Kazdopadne, Noomi bola tradicne skvela a mladucka predstavitelka jej dcerky, Alice, bola tiez podarena. Hoci som jej tu, scenarom pridelenu, predcasnu emocnu inteligenciu moc neveril. Plne chapem jednohviezdia i odpady. Ako som pisal vyssie, treba sa pri sledovani ozaj vzit do deja a sustredit sa a mat otvorenu mysel. Toto nie je ziaden jednoduchy, plochy blockbuster. Je to obcas i silne emocionalna rodinna drama, ktorej by som bol uvital menej. Narvat to do 6tich dielov by bolo asi idealne, ale chapem, ze niektore linie si vyzadovali hlbsi a pozvolnejsi nastup. ()

Raněný anděl (2024) (E01)

Noomi sledujem uz od 2009-teho, ked som ju videl v originali vyborneho Man som hattar kvinnor podla kniznej predlohy Stieg-a Larsson-a. Preto som si nemohol nechat ujst ani tento sci-fi pocin. :) Dianie na ISS i krizova situacia pomerne standard. Mystery stranka experimentu a i "halucinacie" tomu dodavaju urcitu atmosferu a i prelinanie dvoch casovych liniii sice napoveda, ale nechava toho strasne vela na divaka, a ze je z toho casto len chaos. Opatrny priemer, cakal som viac. ()

Kdesi ve vesmíru dlí srdce mé (2024) (E03)

Hm, zatial tam vidim 3 postavy existujuce sucasne v dvoch paralelnych realitach. Some zvedavy, ako sa s tym tvorcovia dalej pasovali. :) Zaujimave, hoci to ma svoje obcasne "muchy". ()

Levá ruka Boží (2024) (E04)

Tentokrat hraju prim psychologicka - rodinna linia a i ta fyzikalna. A kedze "efekt pozorovatela" je v kvantovej mechanike tezou, malo to pre mna i tento prinos, kedze ma tato fyzika zaujima. Narocnejsia cast a urcite nie len pre povrchne vzhliadnutie. Noomi v tejto epizode exceluje. Atmosfera v labakoch a i v zavere v domacnosti bola paradna. 80% Pecka. Silne stvorhviezdie. ()

Osm kilometrů odsud je zvuk nejčistší (2024) (E05)

Mystery a atmosfera ako sa patri. Zvlast k zaveru. Zaujalo "prepojenie" Bud-a a Henry-ho. Surodenecky parik "radio-amaterov" zo stanice bol...osobity, ale zapadal do scenara. Spokojnost. Som zvedavy, ci kozmonautka neskonci, ako tie 10tky pred nou s osudom vpisanym do novin. Chudak drobec. 75% ()

Paul je mrtvý (2024) (E06)

Paralelna realita, v ktorej sa momentalne nachadza Paul. Konecne vidime "vidiny" z predoslych epizod vo svojom povode a mozeme chapat ich zasadenie. Depresivna, ale atmosfericka cast plna kozmonautovych vycitiek a zmateni, ktorych dovody sme nemuseli uplne chapat pri kozmonautke Jo v predoslych dieloch. Beznadej k zaveru vynikajuco podrtrhuje song  Lullaby od skladatela Bena Salisbury a umelkyne Suvi-Eeva Aikas. 75% Parada. Napriek tomu, ze Noomi a jej linia je odsunuta uplne do uzadia. ()

Skrze zrcadlo (2024) (E07)

Chce to poriadne sa sustredit. Harness k divakovi moc zhovievavy nie je. Predpoklada, ze ma aspon nejake tusenie ohladom opisovanej casti kvantovej fyziky. Spokojnost, hoci niektore casove zlomy by sa dali vyjadrit nazornejsie a tiez twist v zavere s Noomi a "druhou" dcerou som moc neuveril. 65% ()

Tyto kousky opírám o svou zkázu (2024) (E08)

Odhalenie s ruskou "barisnou" a jej povode, ktory si Jo uvedomi pri vidine je paradne. Je "nas" viac. Az na predcasnu vyspelost Alice a jej detskemu naprotivku to pekne nakombinovali. Az na stareho Calderu "odtial" zaujimavo podane. Tiez Paulovo precitnutie s oboma rukami a zdielane spomienky jeho "naprotivku" bolo fajn. Chcelo to este viac prepracovat, aby to naozaj bolo velkolepe mystery. Za mna, i tak vsak spokojnost. ()