Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

I'M STUPID. YOU'RE SMART. I WAS WRONG. YOU WERE RIGHT! YOU'RE THE BEST. I'M THE WORST. YOU'RE VERY GOOD-LOOKING! I'M NOT ATTRACTIVE!! Dost možná nejlepší Sandler a mé vůbec první seznámení s ním, to když jsem si tuhle potřeštěnou komedii donesl někdy v devadesátejch letech na VHS z půjčovny. Jeho agrese, nadávky a mlácení lidí na potkání, jsou naprosto výborné. Takovou labilní osobu na golfovém hřišti jen tak nepotkáte.(14.7.2010)

Tenhle styl humoru mi opravdu sedí, Sandlera vážně můžu, narozdíl třeba od Apattowa, Rogena, Hilla a spol., i když nepopírám, že se jim něco povedlo. Jsem zvědavý až uvidím Funny people, jak se tohle spojení vydařilo. Jinak Happy Gilmore je pecka nabitá cholerickými výstupy, kdy Sandler každého zmlátí, perfektní postavou houmlesdáckého kedíka, který nic neříká, pouze mlčky jedná, skvělou vedlejší rolí Carla Weatherse, coby golfové legendy s dřevěnou rukou a jeho aligátorem s jedním okem, sympatické Julie Bowen a nesympatického Bena Stillera... Rozesmálo mě to jako obvykle u Sandlerovky, zkrátka paráda.(30.12.2009)

"Sračky jako seš ty si dávám jako moučník." - "Vy si dáváte sračky jako moučník?" Docela dobrá jedohubka, která splnila účel, tedy pobavit. Příběh je celkem jasně namalovanej a každej ví, jak to bude probíhat a skončí, ale je to primárně solidní zábava. Nastavenej humor mě bavit a zasmál jsem se hned několikrát.Nejlepší scény se tu točej kvůli Waetherse a krutýho ošetřovatele Stillera. Koncem už ale koncentrace gagů celkem upadala, ale i přeto jsem spokojen. 3,5*(18.10.2012)

Už dlouho jsem při komedii nebrečel smíchy. Holt když se Sandlerovi nechaj volné ruce, nesvážete ho kravinálními výmysly, dáte mu prostor se vyblbnout a jinak vsadíte na vybraný a zároveň bláznivý humor, trošku přislazený špetkou té lásky, nemůže z toho být nic než komediální BOMBA! Potom by dokonce nebylo od věci nabourat jím mou léta uzavřenou TOP 3 komiků.(30.8.2009)

Adama mám rád a to hodně. Nějak jsme si na něj opět vzpomněl a chtěl si pustit něco starého a něco co jsem ještě neviděl. V tu chvíli jsem narazil na Rivaly. Hodnocení bylo celkem slušné tak jsem se do toho pustil. A co k tomu říct ?! Je to prostě klasický Sandler pod Duganovou taktovkou. Ten má tenhle humor rád se bude bavit, kdo ne najde se tu pro něj pár scén, které ho zaručeně pobaví. Já si to celkem slušně užíval a dnes si zřejmě pošlu další nášup od dvojice Sandler&Dugan.(28.8.2013)

• - O roli Shootera McGavina se ucházel Bruce Campbell. (KucC)

• - Hokejový hráč, kterého na začátku Happy (Adam Sandler) zmiňuje, je Terry O'Reilly. (KucC)

• - Ve filmu se objevuje Joe Sakic, legendární hráč klubu NHL Colorado Avalanche. (KucC)