poster

Rivalové

 • USA

  Happy Gilmore

 • Slovensko

  Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

 • J.Cobra
  ****

  Asi jedna z prvních "sandlerovek" co jsem kdy viděl. Kdybych chtěl, určitě bych jí našel i někde na staré VHSce. I po tolika letech se u téhle komedie zasměju. Při prvním shlednutí jsem se ale trhal smíchy na kusy!!! A pro ty, co už mají dost Adama Sandlera jako idiota s dobrým srdcem, ať si pustí "Volání o pomoc". (Komentář ze září 2009).(3.10.2017)

 • PanPaniscus
  ****

  Rivalové patří někam do mé chronologické druhé desítky Sandlerovek a oproti Komikům nebo Volání o pomoc mě hrozně potěšil, jak si celý film prostě jen užívá to, že může hrát. Ani na vteřinu křeč, žádné přehrávání/nehraní. Hodina a půl je akorát, spousta povedených vtipů, skvěle vybraný záporák. Prostě komedie z devadesátých let.(7.11.2010)

 • Jeremiah
  **

  Adam Sandler patří do kategorie herců, které nikdy nebudu cíleně vyhledávat. Na jeho humoru v tomto filmu neshledávám nic zábavného, dokonce na mě působí dosti vulgárně. Nedovedu si dost dobře představit, že by se i jiní lidé chovali podobně ( snad z výjimkou některých našich poslanců ). Myslím, že Sandler / nebo scénárista / našli pro chování hlavního hrdiny inspiraci v pavilonu opic v nejbližší ZOO. Dvě hvězdičky přiděluji z důvodu, že jsem se i přes to občas zasmál a hlavně za příležitost pro toho bezdomovce, který nosil Happymu golfové hole.(9.9.2011)

 • Thomick
  *****

  Už dlouho jsem při komedii nebrečel smíchy. Holt když se Sandlerovi nechaj volné ruce, nesvážete ho kravinálními výmysly, dáte mu prostor se vyblbnout a jinak vsadíte na vybraný a zároveň bláznivý humor, trošku přislazený špetkou té lásky, nemůže z toho být nic než komediální BOMBA! Potom by dokonce nebylo od věci nabourat jím mou léta uzavřenou TOP 3 komiků.(30.8.2009)

 • lamps
  ****

  Konečně se vydal Adam Sandler ve své kariéře tím správným směrem, a hned z toho byla komedie jako řemen. Jeho Happy Gilmore je naprosto dokonale napsaná postava, která nejde pro ostré slovo daleko a neváhá si vyřídit účty ani se zabijáckým krokodýlem, které ale také současně držíme palce s jejím důležitým posláním vyhrát peníze pro zadluženou a nešťastnou babičku, tyranizovanou v domově důchodců nelítostným Benem Stillerem. A aby toho nebylo málo, Gilmore má shodou okolností nejtvrdší odpal ze všech profesionálních hráčů, díky kterému může dojít hodně vysoko, pokud tedy zrovna sprostě nenadává na nepovedený úder a nemlátí holí zlostně o zem. U něčeho takového se prostě nuda nepřipouští, to vám můžu slíbit..(15.6.2012)

 • - Ve scéně, kdy si při rozhovoru s Happym (Adam Sandler) objedná McGavin (Christopher McDonald) Martiny, dává si do skleničky napíchlé 2 olivy. V dalším záběru je však ve skleničce oliva jen 1. (Ruuzha)

 • - Ve skutečném životě je Adam Sandler velmi špatný hokejista. (KucC)

 • - Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace