Rivalové

• Austrálie

Happy Gilmore

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

Jak zapaleny, ale neschopny hokejista Happy se dostane k hrani golfu, aby mohl vykoupit barak stare babicky z dluhu. (Adam Sandler) ve svych prvnich filmech, jako je napriklad tento, srsi humorem, pro nej typickou agresivitou a velmi dobrymi kreativnimi napady na zachyceni a podani ruznorodych vtipu. I kdyz jsou nektere presprilis, stale jsou vtipne. 75%(21.3.2007)

Jedna z trochu slabších Sandlerovek, ale i přesto v celku zábavná. Film zapadá do kategorie bláznivých komedií, což někdy není na škodu, ale furt se na to dívat nedá. To je přesně tenhle případ. Určitě mi film nijak nevadil, pokud poběží v televizi a já budu mít zrovna čas a chuť rád se na něj podívám, ale že bych si ho ještě někdy pouštěl, to asi ne. Adam Sandler zde hraje vzteklouna, což jsme mohli vidět i v jiných filmech. No co vlastně už k tomu dále říct komedie je to poměrně podprůměrná, ale prostředí golfu smíchané s hokejem, je zajímavé. Řeknu to takhle pokuď by v tom nehrál Adam Sandler asi bych si to ani nepustil a pokud ano dostalo by to stoprocentně o hvězdičku méně. Neříkám že by tu předvedl bůhvíjak dobrý výkon, ale ano díky němu je film o něco lepší a zajímavější.(24.10.2019)

Konečně se vydal Adam Sandler ve své kariéře tím správným směrem, a hned z toho byla komedie jako řemen. Jeho Happy Gilmore je naprosto dokonale napsaná postava, která nejde pro ostré slovo daleko a neváhá si vyřídit účty ani se zabijáckým krokodýlem, které ale také současně držíme palce s jejím důležitým posláním vyhrát peníze pro zadluženou a nešťastnou babičku, tyranizovanou v domově důchodců nelítostným Benem Stillerem. A aby toho nebylo málo, Gilmore má shodou okolností nejtvrdší odpal ze všech profesionálních hráčů, díky kterému může dojít hodně vysoko, pokud tedy zrovna sprostě nenadává na nepovedený úder a nemlátí holí zlostně o zem. U něčeho takového se prostě nuda nepřipouští, to vám můžu slíbit..(15.6.2012)

Základní kámen slávy Adama Sandlera. Tahle geniální komedie nesedne každému, ale předurčila už napořád směr, kterým se bude Sandler ubírat. Osobitý styl humoru (někdo by řekl trapného) dua Dugan-Snadler je zde dobře vybroušený jako zářivý diamant. Na tomto filmu se Sandler udělal a já si to vždycky rád pustím, když se budu chtít dobře pobavit. Nedoporučuju to snobům a milovníkům golfu. Tohle je naprosto dokonalá satira, která si podává tento snobský sport tak, jak to nikdo jiný nedokázal.(26.9.2015)

Happy Gilmore je úplně typickou sandlerovkou v tom dobrém a i v tom špatném. Pokud hledáte obyčejnou nenáročnou zábavu, tak je Happy Gilmore ideální volbou. Příběh je úplně jednoduchej a podle té nejprovařenější šablony jdoucí, humor neni kdovíjak sofistikovaný - vesměs je to o tom, ze Sandler neustále někoho mydlí a nadává. Narozdíl od některých pozdějších sandlerovek to není zas tak buranské a nechutnosti chybí úplně. Kdo má rád Sandlerovy gagy a jeho filmy celkově, myslím, že s Happy Gilmore nic nezkazí.(19.4.2015)

• - Natáčelo se od 6. července do 1. září 1995 v kanadské provincii Britská Kolumbie. (BMW12)

• - Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)

• - Ve filmu se objevuje Joe Sakic, legendární hráč klubu NHL Colorado Avalanche. (KucC)