Rivalové

Happy Gilmore

Rivali

Komedie / Sportovní

USA, 1996, 92 min

Asi jedna z prvních "sandlerovek" co jsem kdy viděl. Kdybych chtěl, určitě bych jí našel i někde na staré VHSce. I po tolika letech se u téhle komedie zasměju. Při prvním shlednutí jsem se ale trhal smíchy na kusy!!! A pro ty, co už mají dost Adama Sandlera jako idiota s dobrým srdcem, ať si pustí "Volání o pomoc". (Komentář ze září 2009).(3.10.2017)

Rivalové patří někam do mé chronologické druhé desítky Sandlerovek a oproti Komikům nebo Volání o pomoc mě hrozně potěšil, jak si celý film prostě jen užívá to, že může hrát. Ani na vteřinu křeč, žádné přehrávání/nehraní. Hodina a půl je akorát, spousta povedených vtipů, skvěle vybraný záporák. Prostě komedie z devadesátých let.(7.11.2010)

• Jeremiah

Adam Sandler patří do kategorie herců, které nikdy nebudu cíleně vyhledávat. Na jeho humoru v tomto filmu neshledávám nic zábavného, dokonce na mě působí dosti vulgárně. Nedovedu si dost dobře představit, že by se i jiní lidé chovali podobně ( snad z výjimkou některých našich poslanců ). Myslím, že Sandler / nebo scénárista / našli pro chování hlavního hrdiny inspiraci v pavilonu opic v nejbližší ZOO. Dvě hvězdičky přiděluji z důvodu, že jsem se i přes to občas zasmál a hlavně za příležitost pro toho bezdomovce, který nosil Happymu golfové hole.(9.9.2011)

Už dlouho jsem při komedii nebrečel smíchy. Holt když se Sandlerovi nechaj volné ruce, nesvážete ho kravinálními výmysly, dáte mu prostor se vyblbnout a jinak vsadíte na vybraný a zároveň bláznivý humor, trošku přislazený špetkou té lásky, nemůže z toho být nic než komediální BOMBA! Potom by dokonce nebylo od věci nabourat jím mou léta uzavřenou TOP 3 komiků.(30.8.2009)

Konečně se vydal Adam Sandler ve své kariéře tím správným směrem, a hned z toho byla komedie jako řemen. Jeho Happy Gilmore je naprosto dokonale napsaná postava, která nejde pro ostré slovo daleko a neváhá si vyřídit účty ani se zabijáckým krokodýlem, které ale také současně držíme palce s jejím důležitým posláním vyhrát peníze pro zadluženou a nešťastnou babičku, tyranizovanou v domově důchodců nelítostným Benem Stillerem. A aby toho nebylo málo, Gilmore má shodou okolností nejtvrdší odpal ze všech profesionálních hráčů, díky kterému může dojít hodně vysoko, pokud tedy zrovna sprostě nenadává na nepovedený úder a nemlátí holí zlostně o zem. U něčeho takového se prostě nuda nepřipouští, to vám můžu slíbit..(15.6.2012)

• - Ve scéně, kdy si při rozhovoru s Happym (Adam Sandler) objedná McGavin (Christopher McDonald) Martiny, dává si do skleničky napíchlé 2 olivy. V dalším záběru je však ve skleničce oliva jen 1. (Ruuzha)

• - Ve skutečném životě je Adam Sandler velmi špatný hokejista. (KucC)

• - Film mal pôvodne obsahovať scénu, v ktorej sa Happy Gilmore (Adam Sandler) dozvie, že s jeho babičkou bolo v domove dôchodcov zle zaobchádzané a vyhodí sanitára (Ben Stiller) von z okna, nakoniec však bola vystrihnutá. (misterz)