Titulní postava Happy Gilmore je dospívající mladík z předměstí, který sní o kariéře slavného hokejisty. Přes své nadšení pro hru a temperament však postrádá pro hokej potřebný talent. Jednoho dne se stanou dvě věci, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Happy objeví, že babičku, která ho vychovala, soudně vystěhovali z domu, protože neplatí daně. A pak čirou náhodou zjistí, že jeho divoký styl střelby na bránu je sice pro hokej naprosto nepoužitelný, může však být velmi účinný v golfu. Aby mohl vykoupit babiččin dům zpět, začne hrát o peníze. Setká se přitom s golfovým trenérem Chubbsem, který mu začne pomáhat a přesvědčí ho, aby se přihlásil na místní turnaj. Překvapivý úspěch ho přiměje k přestupu na profesionální dráhu. Navzdory neobvyklému stylu, nesoustředěnosti a hokejovým manýrům, které se ke golfu příliš nehodí, začíná Happy vyhrávat turnaje. S Chubbsovou pomocí se snaží zlepšit styl hry a připravit se na střetnutí s favoritem Shooterem. Krátce před zápasem umírá jeho trenér, ale Happy, povzbuzován sympatickou komentátorkou Virginií, přece jen do hry nastoupí. (TV Nova)

Desperado

U Sandlera neexistuje stredná cesta, buď ho milujete alebo neznášate. Jeho buranskí jednoduchí hrdinovia jednoducho nedovolia sa na neho pozerať okom bežného diváka. Čo sa týka tejto komédie, je to celé postavené na prostičkom ale účinnom humore, ktorý na prvé zhliadnutie ponúka veľmi slušnú porciu zábavy, kde sa nik nezaoberá tým, ako to skončí, ale ako sa k tomu dopracuje. Sandlerov po všetkých stránkach nekorektný humor slávi úspechy a Happy Gilmore je jednou zo štartovacích mét k jeho momentálnemu statusu. Takže z môjho pohľadu je tento kúsoček typický guilty pleasure, ku ktorému sa hlasno hlásiť nebudem, ale nepopieram, že som sa bavil skvele. ()

cross

Klasický, 100x okoukaný příběh, Sendler jako dobrosrdečný idiot, který pro nějakou tu ránu pěstí nemusí chodit daleko a občas velmi stupidní vtípky. Ok, je to blbost,ale...velmi zdařilá blbost, u které jsem se skvěle pobavil a zasmál. Navíc, Ben Stiller je jako sadistický ošetřovatel neodolatelný a některé vtipy se opravdu povedly. Jedna z nejlepších Sanlerových komedií. Tři bodíky berte jako jedno z max. hodnocení v daném odvětví. ()

P@\/EL

Vynikající komedie z prostředí golfu, jež nabídne opravdu spoustu srandovních situací a neméně povedených hlášek. Zaujala mě i postava Happyho Gilmora, který v podání skvělého Adama Sandlera působí jako sympatický vztekloun. Děj filmu dále obsahuje několik zajímavých zvratů, no a konec to svým happyednem vše úžasně uzavře. ()

mr.kliky

babička v masce genea simmonse z kiss mě bere dodneška.. oblíbená pakárna už od doby, kdy jsem byl ještě malej jantar a zkrátka - buranskej agresor sandler, slizák mcdonald a pečovatel stiller jsou fakt bezva postavičky..a "mimochodem, moje přítelkyně je mrtvá, spadla z útesu a zabila se", je nejlepší balící hláška všech dob. ()

kulyk

Spoustu fórků z ohoblovaného brka Adámka Sandlerů si užijí jen a pouze ti, kteří si smlsnou na všech jeho počinech. Pročež dnes o jednu nadhodnocuji, lepší příklad časovaných vtipů neznám - než ve filmu nahodit hlášku, reagující na žblept z komedie o pět let starší. Je to v bocích! Druhý důvod relativně vysokého ratingu je následující: nesnáším golf. Ne, to není přesné, proti samotným procházkám po trávníku nic nemám - dávím z golfistů. Sebestřední panáci v kostkovaných kaťatech symbolizují buranskou formu (rádoby)zbohatlictví tak dokonale, až bych při jejich zahlédnutí nejraději vybral svá konta, nasákl to benzínem a uspořádal párty u solidní vatry. Blbečci uprděný.... ()

• Ve scéně, kdy si při rozhovoru s Happym (Adam Sandler) objedná McGavin (Christopher McDonald) Martiny, dává si do skleničky napíchlé 2 olivy. V dalším záběru je však ve skleničce oliva jen 1. (Ruuzha)
  • Happy Gilmore (Adam Sandler) ve filmu nosí několik variací dresu hokejového klubu z NHL Boston Bruins. (lskala)
  • Ve skutečném životě je Adam Sandler velmi špatný hokejista. (KucC)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)