Mach a Šebestová

• Československo Mach a Šebestová (více)

Epizody(13)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Damiel

99 % - Prostě nesmrtelná dvojka Mach a Šebestová, vlastně trojka se psem Jonatánem, vlastně pětka s Pažoutem a Horáčkem, vlastně šestka se skvělým Petre Nárožným :-) ()

L_O_U_S

Nezapomenutelný seriál, který vlastně „udělal“ nezapomenutelný vypravěč Petr Nárožný, který ty Macourkovy příběhy, jež vynikaly především úsporným zacházením s tečkami za větou, podal nezapomenutelným způsobem. Nezapomenutelné, člověče, Šebestová! (1 290.) ()

Petroff

Pán ztratil brýle.... a brýle se bez brýlí špatně hledají... Mirek Dušín Mach a Jarka Metelka Šebestová ale pánovi pomůžou brýle najít a dostanou za to "mobila s přáními" ... Této de fakto nejdůležitější postavě celé ságy není v příbězích Macha a Šebestové věnován prakticky žádný prostor. Nevíme odkud pán přišel, kam míří, jeho sociální zázemí ...jeho původ... nevíme o něm vlastně nic. Přitom nebýt jeho, česká pohádka by byla o dost chudší... Milého pána poslat z fleku do Bohnic, protože dát dvěma dětem za nalezení brýlí moc přát si cokoli na světě, to je trochu hustý kafe, no né? Tím spíš, že mohl vytáhnout sluchátko z kapsy a přát si své brýle na nose, že ano... Tohle je ale fakt stupidní komentář, viďte? :D ()

easaque

nostalgických -5*  Na tomto večerníčkovém seriálu jsem vyrůstal a měl jsem ho moc rád a vždycky jsem se na něj těšil, tak mu nemůžu dát z nostalgie slabší známku než  za pět. Má na tom zásluhu určitě fantaskní svět pana Macourka, který byl autorem mnoha kultovních filmů a tímto vytvořil něco i pro děti. Dalším nepominutelným plus byl dabing pana Nárožného, který tam výborně zapadnul. Co víc psát ... asi nic a někdy budu muset zkusit nové díly z roku 1998 jen tak pro srovnání. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

annihilation

Obrázky Adolfa Borna, český humor a nezapomenutelný hlas Petra Nárožného. To snad nejde nemilovat, ať je vám pět nebo padesát. Nápadité, poučné a vtipné -staré dobré pohádky mají prostě šmrnc a nic se jim nevyrovná. :) ()

MarekT

Na pět hvězd bohužel nemůžu, přece jen jsem preferoval v mládí jiné hrdiny, ať už se jednalo o našeho Fíka, nebo západní Disneyovky. Ale souhlasím s vámi, že seriál (a střihový film také) je klasika, pro mě zejména díky legendárnímu dabingu Petra Nárožného. ()

WolfR

Česká večerníčková kultovka. Klasická animace Adolfa Borna a legendární dabing Petra Nárožného, 5 hvězd ()

dr.fish

"...brýle bez brýlí se totiž špatně hledají. Ale Mach ty brýle měl, a tak ty brýle našel..." Kropáček s angínou je samozřejmě nejlepší, ale i ostatní díly nemají chybu. Zlatý fond Večerníčků...100% ()

sator

Petr Nárožný namlouval napsané texty bez existujících animací,tedy nešlo o dabing, což jak říká byla jeho záchrana, protože dabing mu nejde.Ta překotnost dialogů nebyl záměr, ale bylo přesně na vteřinu dané kolik musí mít jednotlivý díl stopáž. ()

Decker

Genialita od Milose Macourka. Kratke, ale o to vystiznejsi okomentovani tohoto fantastickeho animaku. Petr Narozny naprosto exceluje a dodava postavickam nezapomenutelne prupovidky a hlasky. ()

Idego

Vzácná výjimka, kdy mám opravdu krásné vzpomínky na českou pohádku, která mi zpětně nepřipadá stupidní a s čistým svědomím dám plné hodnocení. ()

A.L.E.S.

Je to podobný kult jako Pat a Mat nebo Krkonošské pohádky, nejvíc mě ale dostával nádherný umělecky "odfláknutý" komentář Petra Nárožného. To nemá chybu. ()

Lachtaan

Geniální Večerníček, který by se měl v pravidelném cyklu dávat v televizi i nyní, namísto těch odpadních pořadů, které se točí pro současné děti. Děkoval bych zlatem za to, že jsem mohl dětství prožít s tak nenáročnými a zároveň poutavými příběhy. ()