Vyjednavač

Verhandlungssache

Vyjednávač

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1998, 140 min

v tak podivnom žánri akým je žáner thriller je tento film príkladom, ako by exemplárny kúsok mal vyzerať - so zvládnutými hereckými výkonmi, s obstojne vystavaným napätím a atmosférou ktorá nás drží do konca, so zápletkou a nestupídnymi dialógmi, s neprehnanými scénami a pomerne dobrým príbehom, s kriminálnym podfarbením, pri ktorom čakáte, kto to naozaj mohol byť - skrátka veľmi dobrý "thriller"(8.1.2005)

Výborný špionážní, psychologický thriller, postavený na chytrém scénáři, přesvědčivých hereckých výkonech a dobré režii - zvládnuté především v budování paranoidní atmosféry, kdy jako diváci nemůžeme věřit nikomu snad s vyjímkou samotného Dannyho. Film, kterému k opravdové velikosti schází snad jen nějaký originální prvek a ...zkrátka něco nepopsatelného. Já jsem to v něm nenašel, přesto je to špičková zábava a ve svém žánru patří k nejlepšímu. 80%(23.6.2006)

Vyjednavač je solidní krimi thriller se zábavnou zápletkou a několika dobrými zvraty v ději. Celý film stojí na kvalitních výkonech Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho. Diváka potěší jak zpracování, tak hudba, která dovede dobře podbarvit dané scény. Na škodu je pouze přemrštěná délka, ale vzhledem k tomu, že se neustále něco děje, dá se to přežít. Na plnbý počet to u mě není, ale na sympatické čtyři hvězdy ano.(21.1.2013)

V rámci americké hrdinské akce poměrně uvěřitelné dílo - minimálně co se dějové stavby týče. Spousta sympatických herců ve svých typicky chlapských rolích (Morse, Spacey, Jackson, Walsh apod.) doplňují dobrou akční story se solidním spádem a typicky atraktivním hlavním tahounem - správňákem falešně obvyněným. Velmi zajímavě je podaná práce vyjednavačů. Mezi Jacksonem a Spaceym to jiskří skvěle. Nechybí scény, kterým člověk tak úplně nevěří a které jsou do snímku našrobouvány násilím, ale jinak je to solidní akční jízda.(7.5.2005)

Solidní thriller, který se opírá o Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho jako špičkové charakterní herce v hlavních rolích. Scénář, který obsahuje řadu efektních zvratů, napínavých akčních scén a přitažlivých dialogů, je doslova učebnicovým příkladem, jak může vzniknout moderní divácký žánrový snímek, aniž by se lacině podbízel vkusu publika. K absolutnímu vrcholu žánru sice nepatří a upřímně řečeno obsahuje i určitou dávku obvyklých klišé, přesto je to film, ke kterému se můžu bez problémů vracet. Celkový dojem: 75 %.(27.8.2009)