Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

fuskoric

Nie som extra veľký fanúšik animákov a tak mi trvalo viac než 10 rokov kým som sa k Shrekovi dostal. Škoda že sladký príbeh bol prerušovaný akciou a nie naopak :) A samozrejme výborný Eddie "Donkey" Murphy. ()

Dandynes

Lahůdka. Spíše určené dospělým, děti nemůžou pochopit různé narážky a vtipy. Celý film se člověk jen směje a hlášky si pamatuje snad každý. Pro mě tři nejvtipnější scény z filmu: 1) Fiona si dává battle ve zpívání vysokých tónin s ptáčkem, který to neustojí a bouchne 2) Naprosto dokonalá hlášková přestřelka mezi Farquaadem a perníčkem 3) Oslík se snaží vymanit ze sevření dračice a přitom se do ní zakouká. Film je plný krásných písniček, které dodávají filmu atmosféru. V době kdy tento snímek vyšel to bylo něco nového a většina měla radost i z filmových odkazů, kterých není málo (do té doby člověk znal jen trapné první dva díly Scary Movie). Jen mě mrzí, jak šla s dalšími díly kvalita dolů. ()

bratr_jezek

Zlý zlobr, který není zlý, mluvící osel, který je mluvící až moc. princezna, která má své tajemství, zamindrákovaný král či drak, který je vlastně dračicí. Jen náhodný výčet figurek, který proplují velkolepým filmem, ve kterém se skvěle pobavíte, starší si zde navíc užijí mnoha nečekaných parodií a společně se dočkáte příjemného konce. ()

damapo

V oblasti animovaných filmů prorazil Shrek určitě právem. Je to dobrý animák, ale já jakožto příznivce hraných filmů tomu moc nehovím, ale jinak dost dobré. ()

Laslo

Shrek je veľmi pekná grafická rozprávka pobaví a dobre Vás naladí na tú správnu vlnu života.Ale postavy Shrek a Osol sú najvtipnejšie.So Shrekom prežijete napínavé dobrodružstvo ale Shrek 2 už je slabšia rozprávka než táto časť Shreka 1 už neni taká dokonalá ako táto ale dá sa to pozerať stále do kola nechýba jej nič. Moje hodnotenie k tejto rozprávke je 80% ()

Kaceenkar

Super oblíbená pohádka , která mě vždycky rozesměje ale také souhlasím s tím , že pár scén se pro děti nehodí :) ()

kiki1

Souhlasím s golfistou. Jednoznačně nejlepší animák, který srší humorem a dobrou náladou. Skvělá animace a nezapomenutelný dabing Eddieho Murphyho. ()

Vonter

Chemické vazby mezi Shnekem a Fionou jsou fajn. Ale já jsem mnohem víc naměkko z romantického vztahu, jenž vzniknul mezi oslem a dračicí. Těch několik záběrů, kdy jsou spolu je natřískaných láskou, vášní a sexem a chybí málo k tomu, aby si to nestydatě a přímo před našimi zraky rozdali. ()

The_woman

Už od detstva ma chytil a nepustil. Na prvý pohľad strašný zlobor s láskavým srdcom, ktorému robí spoločníka ten najvtipnejší a naobetavejší oslík akého poznám. Námet je vynikajúco premyslený, podčiarknutý humorom. Ukradol Disneyovského klasiku, hrôzy z kníh bratov Grimmovcov a humor pre deti ako aj dospelých. Zatiaľ som ešte nenašla lepší animák ako toto zlené monštrum opantané dymom komickosti. ()

Musura

Rozpravka plna humoru, vtipnych hlasok a scen, no na druhej strane ukazka priatelstva a lasky. Nezvycajne spracovanie myslienky spolu s hlavnou postavou vo forme zlobra Shreka zaujme nejedneho divaka. Malych, ale aj velkych. ()

mpet

Ten zlobr mi opravdu k srdci nepřirostl. Podle mě trochu přeceňovaný animák, jelikož kromě kýčovité zábavy nemá téměř co nabídnout. Jedině boží oslík to vše zachraňuje, ale ani to mi nestačí, abych měl důvod to hodnotit nějak moc kladně. ()

Mountain

Skvělá rodinná komedie - vtipné hlášky a inteligentní humor, spousta pohádkových postaviček úplně jinak, než je známe. Proměna půvabné Fiony, zakomplexovaný lord, ukrutný zlobr, odlupující drsnou slupku (jako cibule) a pochopitelně dobrosrdečný oslík se zamilovanou dračicí... Vskutku povedená animovaná pohádka i pro dospělé. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům