Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

wikigoogle

Nerlepší pohádka pro děti a dospělé, která kdy byla.. Milovala jsem ji celé své dětství a i dnes se u ní neustále směju. Dokonale vymyšlené a promyšlené. Krásně se zde mění hlavní hrdina k lepšímu.. Příběh o přátelství a lásce. Hlavně jako v každé pohádce.. Všechno končí dobře. A i za pár let se na ní ráda podívám a určitě se vsadím, že mě do té doby neomrzí.. to snad ani nejde. ()

NagatoPein

V živote nastanú chvíle, kedy sa úplne nečakane zrodí zo spolupráce často neznámych ľudí bez väčších skúseností niečo výnimočné, niečo špeciálne. Shrek je len jeden a navždy nim ostane. Shrek priniesol do sveta animovaného filmu niečo nevídané, čo tu ešte nebolo a asi ani tak skoro v takej kvalite nebude. ()

Kwax

i když by se dalo očekávat že humus dneštní mládeži přesahuje máslové luminálie, největší opicí tohodle filmu je bezpochyby šhrek a jeho šnek, co nousí fousy naopak i s odznakem. I když je blahodárná krabí polévka zkvašena mnohonásobně rychleji než trus psích monoklů, je gramáž nachystána překvapivě pohotově. Ne že by šrek zkoncoval s psím povykem zřetelně, ale zato mnohonásobně zajímavěji než namaskovaný assasin goro. ()

Greyjedi

Vynikající animovaná podívaná, která zaujme především nestrojeností, spontánností a vtipem kouzelných a pohádkových bytostí. Pobaví se celá rodina. ()

Oxytocin

Pro mě je Shrek revolučním filmem ze světa animovaných filmů. Spousty skvělých scén, humorných dialogů, narážek na různé motivy a jiné filmy. Který jiný animák je tak skvěle zpracován, že se na něj můžou v klidu koukat i dospělí? ()

lenka1233

Perfektní předělávky známých pohádek,které bezvadně fungují! Užasný příběh s hlavním hrdinou zlobrem Shrekem...Nevím co by se dalo vytknout,dle mého nic! Nejlepší animovaný film všech dob. ()

Sangin12

Kdybych to hodnotil v roce 2003/04, kdy jsem to viděl jako dítě s českým dabingem, který byl podle mě skvělí, dal bych tomu 5 hvězd. Vlastně doteď mám VHS kazetu tohohle filmu. Ale dnes po 15 letech už to přece jenom ztratilo trochu to kouzlo a to hlavně v stáří animace a taky jsem to aktuálně viděl s anglickým dabingem, který je asi taky úžasný, jenom jsem od mala zvyklý na ten český, takže mě to u zhlédnutí furt otravovalo. Skvělí zábavný animovaný film, jen se mi na něj jako dospělému hůř kouká. Dal bych tomu tak 3,5* ale zaokrouhluji nahoru plus nostalgie, takže 4*. ()

Maza2222

Řeknu to rovnou, nejsem na animáky, protože mi vadí animace :), ale toto!!!!!! To bylo vážně úžasné :D. Úžasný animák s úžasně zahranými postavami, dobrými hláškami (Osle, dvě slova: drž tlamu :DD) a dost dobrým padouchem, se kterým sice není moc srandy, jako třeba švábovi v muži v černém, ale to jsem jinde :D. Hudba parádní a atmosféra taky. Kdybych tomu nemohl dát míň než 100%, asi bych si nafackoval. ()

admad23

Vynikající animák. V dnešní době už asi naprostá klasika. Narážky na další filmy a pohádky jsou povedené. Asi nejlepší postavou se skvělými hláškami je Oslík, dabovaný Eddiem Murphym. Shrek působí jako samotářský bručoun, ovšem na konec se z něj vyklube fajn příšerka, která si drží odstup pouze kvůli nepochopení okolím. Zájem o okolí u něj vyvolá až krásná princezna Fiona, která je trochu jiná, než se zdá. ()

andydufrsn

Můj zamilovanej a podle mého nejlepší animák vůbec. Nikdy bych nevěřil, že se budu v dospělosti takhle bavit u animovaný pohádky. Grafické zpracování, děj, herecké (=dabérské) obsazení všechno na jedničku ()

Bury

Ať si říká kdo chce, co chce, podle mého názoru je tento díl nejlepší. Netradiční příběh doprovázený ještě netradičnějším hrdinou. Když jsem Shreka viděl jako malý kluk, zasmál jsem se, ale jako starší jsem se smál ještě více, protože film skýtá mnoho vtipů, které malé děti jednoduše nepochopí. Dále je tento film charakteristický mírným parodováním jiných filmů. Za vtipnost může také výborný dabing pyšnící se nejenom výběrem dabérů, ale i skvělými hláškami, které si dodnes s přáteli opakujeme. Film má zároveň dobrý děj a šťastný konec, jak se na pohádku sluší a patří. ()

PanIncognito

Animák s takovým vtipem se vidí zřídka! Nejde tu jinak, než se celý film bavit. Vtipné momenty a originální humor, ze kterého se těší jak děti, tak dospělí - každý tu má to své. Tento strhující, zajímavý počin rozhodně nenudí... xD (viděno s 1. dabingem - TV a s 2. dabingem) ()

Zikfryd

Geniální nápad, kdy princeznu zachraňuje ošklivý zlobr. Výborně napsaný příběh plný vtipných dialogů i scének. A to vše ve skvělé grafice. ()

Jirkacek

Shrek se v roce 2001 objevil jako zelená kometa na animovaném filmovém nebi a způsobil obrovský poprask. Vzpomínám si, že i já jsem byl z něho v šoku. Nicméně ve všech směrech jsem byl příjemně překvapený, protože do té doby tady nebyl tak šeredný a mrzutý hlavní hrdina, který by se stal tak oblíbeným mezi diváky. A jeho kamarád a souputník osel, do té doby symbol hlouposti, tvrdohlavosti a lenosti, zapadl do našich srdéček neméně rychle. A do třetice - málokterý z animovaných filmů vidělo tolik dospělých diváků, kteří z kina odcházeli s úsměvem od ucha k uchu. Ano, studio Pixar do světa vypustilo již spoustu filmů, které se také staly legendami, ale nebyly tak legrační a tak postavené na hlavu. A myslím, že se dokonale povedl i český dabing, přičemž zejména osel vynikal svými hláškami. Každopádně zelený obr z bažin by spíše měl lidi strašit, než že by se měl stát jejich hrdinou. V tomto příběhu to také takhle ze začátku bylo, žil si spokojeně ve své bažině, žral pavouky, rochnil se v bahně a kakal velké hovínka. Z jeho klidu jej však vytrhly ostatní pohádkové bytosti, které mu zabraly jeho domov, protože je z toho jejich vyhnal namyšlený obyvatel hradu, skrček a protiva lord Farquaad. A tak se Shrek vydal za ním do jeho hradu a po cestě potkal neskutečně ukecaného, ale dobrosrdečného osla, který se k němu i přes obrovu nelibost přidal. Spolu přišli na hrad, kde si v soubojích vydobyli respekt a uznání samotného lorda. Ten sám neschopen nějaké akce, vyslal Shreka s oslem vysvobodit princeznu Fionu ze zajetí strašlivého draka, aby ji poté pojal za ženu. Saň věznila sympatickou princeznu na jiném hradě a tak netradiční dvojice musela ujít dalekou cestu, během níž se překvapivě mnoho nesblížili. Poté svedli úspěšný boj, Fionu vysvobodili a vydali se na zpáteční cestu. A na ní došlo na několik legendárních scének, dnes již zapsaných zlatým písmem do knihy úspěšných animovaných snímků. Jak vše dopadlo už jistě víte a kdo, tak tomu to nebudu prozrazovat, nicméně pokud si někdo myslel na tradiční konec ve stylu, že dostanu osvobozenou princeznu a půl království, tak se hodně mýlí. Každopádně celý film jsme se doma smáli a také se nám líbily písničky, které v něm zazněly. A tak podtrženo a sečteno nemohu jinak, než ocenit první díl Shreka pěti zelenými hvězdičkami *****. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům