Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

jasanka

První díl dokonalý, dvojka na něj nemá. Ale i tak nadprůměrný animák, opět sympatické postavičky, jak staré známé, tak zbrusu nové. ()

CiPR

Nářez, nic jiného se na to asi říct nedá. Shrek pokračuje a je to furt ta samá zábava, jako u prvního dílu. Oslík se stává hlavním tahounem filmu. Vtipné paáže, excelentní doplnění hudby do určitých scén, kdy přesně zapadne do dané scénky. Tento film byl trhákem roku 2004, a i dnes se na něj každý rád podívá, aby se opět pobavil u tohoto filmu v krušných časech. 92%. ()

TostTom

Tak dvojka pro mě ještě lepší a šílenější než jednička. Přibil kocour, který to fajně ozvláštňuje a hudba je zase skvělá a perfektně se hodí. ()

gumbo

Film se už utápí v hromadách klišé a příběh je příliš zmatený. Také už tam není moc pohádkovosti - pohádkové království jako Hollywood - hrozná představa. Kdyby to nebyl Shrek, tak to možná dopadne hůř. - 60% , doufám, že trojka bude bližší jedničce než dvojce ()

Amplifier

Bývá to pravidlem že druhé pokračování bývá často už pouze odvar, ale u Shreka tomu tak určitě není zase výborná rodinná komedie se skvělým dějem a výborným kocourem v botách(Antonio Banderas) ()

Adm.Nelson

Ešte lepšie ako jednotka, ak by som mal vypichnúť aspoň tri najlepšie gagy, tak spomeniem odkaz na Votrelca, Pinocchiovo zatĺkanie že nenosí dámske gaťky a chytenie Shreka, oslíka (teda už krásneho bieleho tátoša) a kocúra políciou, to bol neskutočný nárez pre moju bránicu:) 9/10 ()

optimus0s

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se ve shrekově světě najde další skvělý, mluvící zvíře. Kocour v botách je ještě lepší než oslík, a i příběch je lepší než první díl. ()

Wargoo

Málo kedy sa stane, že pokračovanie je minimálne rovnako dobré ako prvý diel. U rozprávok si dovolím tvrdiť, že to platí duplom... Ale Shrek je svetlá výnimka, ktorá nás rozosmeje asi toľko krát ako jednotka... Kultová a legendárna - taká sa dá dať vlastnosť Shrekovi, ako jednému z naj anim. rozprávok. 5***** a 81,033% ()

merigieren

První film který mě dokázal uspat, že jsem se probudil až po jeho konci. Zároveň se to stalo někdy kolem 20:??, takže jde vlastně o zázrak :-) Je to jedna velká opičárna dělající si srandu z mnoha filmů a měst, prostě všeho z čeho to jde. Občas to proloží nějakou písní, díky níž film dostane spád, jakoby šlo o videoklip. Ty odkazy jinam mě nerozesmály, spíš odpoutávaly mou pozornost od samotného filmu. Smích byl vyvolán jen jednou, a to nárazem holuba do zdi. ()

Luk Skywalker

Prostě pokračování, takže kouzlo jedničky je fuč. Proto snižuji hodnocení oproti jedničce o jednu hvězdu. I když Kocour v botách je skvělý. ()

SidneyP

Bude to vypadat dost hloupě, když tu nenapíšu nějaký dlouhý názor, ale místo toho řeknu, že to bylo prostě perfektní? 90%. ()

char_t

Děti to možná nedocení, ale dospělce neustálé narážky na popkulturu a holywoodský styl rozhodně potěší. Tahle dvojka je jen o chloupek horší než jednička, objevují se první hluchá místa, ale pořád to ještě na pět z pěti stačí. S odřenýma ušima. ()

Hapretor

Tenhle zelenej tlusťoch mi už začíná lízt krkem! To nestačila ta jednička? Ta byla ok. Ale oni to musej vždycky natáhnout, ždímat prachy a tím zmrvit! ()

Heroine

Tak dvojka mi přijde ještě lepší než první díl. Je tu víc postav, víc konkrétních citací, víc prostoru pro některé postavičky, a skoro i víc humoru samotného. Některé vtipy tu považuji za zcela geniální. Shrek je zábava pro malé děti i pro úplně dospělé. Je to prostě sranda, ale je to i skutečný příběh o někom, kdo je tak trochu jiný než ostatní. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)