Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

kinej

Wonderful days se rozhodně řadí mezi moje nejoblíbenější anime. Neváhám dát plný počet bodů, protože tento korejský snímek je prostě uplácán z té správné hlíny. Základem je sice nekomplikovaný příběh, ten je však skvěle odvyprávěn a jak se film ubírá k finále, strhává více a více pozronosti. Finále ve stavu bez tíže pak patří k tomu nejkrásnjěšímu, co jsem v žánru anime viděl. Na tomto prožitku má zásluhu krásná doprovodná hudba . Dalším faktorem, který má zásluhu na mém hodnocení je technické zpracování. Film o filmu mi doslova vyrazil dech. Zakomponování skutečných modelů, s 3D grafikou a klaisckou velice precizní animací je krásné a efektní. Anime jsem si zamiloval právě kvůli titěrné animaci a kvůli vizonářskému zpracování akčních scén. A akční sekvence jsou zde také výborné. ()

paascha

Já jsem byl po shlédnutí tohoto filmu dost na rozpacích. Animace je sqělá, ale ne výtečná, scénář je slabý, ale ne mizerný. Celkový dojem je velmi průměrný. ()

Fiftis

A ja som sa tak tešil. Asi by som si nemal vyberať anime podľa tunajšej galérie a traileru. Animácia krásna, dokonca sa to odohrávalo v mojej obľúbenej budúcnosti. Konkrétne v roku 2142. Ale nieje tu krásna sexi hrdinka, ani poriadny charizmatický zloduch. Príbeh nudný a človek to chce po polhodine vypnúť, lebo ani nevie o čom to je. Budete sledovať veci vo vašej izbe a rozmýšľať, čo ešte by bolo dobré upratať. Akoby to bolo urobené len aby sa dostalo na ten ako tak slušivý záver, kedy často prejde guľka ako ľudským mäsom, tak v jednom prípade aj mozgom. Tešil som sa na veľa vecí ako budúcnosť, exteriéry, sexi anime hrdinky a mnoho iného, ale dostal som len podpriemerný animák. Škoda. ()

Jacinda

Co si budeme povídat, zápletka je divná a celkově jsem nepochopila systém Ecobanu a záverečnou levitující část. Zároven má v sobě toto anime však zváštní atmosféru, která ho řadí skupiny: pamatuji si ho a ráda se na něj podívám znova... navíc kdybych si mohla vybrat anime zjev, zvolila bych asi její vlasy a oči. I když přemýšlím ještě nad fialovou. Kámoš volí tu tyrkysovou, ale střih jako Shui ()

Jhershaw

Po vizuální a hudební stránce opravdu úchvatné, skvělé... Co se týká příběhu a postav, místy moc ploché a nedotažené, místy naopak přeplácané. ()

Paldini

Úchvatná audiovizuální stránka mě úplně v některých místech odpoutala od sledování děje, takže jsem se celkem ztrácel, a proto nemůžu dát pět, i když bych moc rád. ()

Madsbender

Odvážny pokus o dospelé kórejské anime navodzujúce takmer "movie-feeling", ktoré by zasluhovalo prepracovanejší a nosnejší príbeh. Rámcová biblická symbolika, zračiaca sa v indoktrinovanom prijímaní spasiteľskej role Ecobanu a snových výjavoch Shuia, ktorými rezonujú apokalyptické alegorické obrazy zo Zjavenia sv. Jána, tu funguje len ako ľahká podpera neoriginálnej fabule a preukazuje maximálne priemerné rozprávačské schopnosti tvorcov. Výbušne efektná i melancholicky krehká audiovizuálna stránka skĺzne ako sladký cukrík po diváckom jazýčku, no čochvíľa vyšumí dostratena. Zostáva len pocit, že sa tu Moon-saeng Kim čomusi zľahka približoval, ale zostal kdesi na polceste. Možné konzumovať opakovane, všetok potenciál sa však vyčerpá takmer ihneď (ako to už býva, keď zložíte film z odvarených výpožičiek odinakiaľ). 60% ()

hippyman

krásně a originálně animované, nápadité postapo anime drama, bohužel trochu nedotažené ve svém potenciálu a po scénáristické stránce... celkově lehký nadprůměr. 60% ()

Disk

Jediným problémem tohoto výtečného korejského anime je příliš krátká stopáž. Jinak se jedná o nezapomenutelnou záležitost. ()

Anderton

Tak neviem, či je táto kombinácia slušnej CGI grafiky a klasickej anime animácie postáv tou správnou voľbou, mal som totiž občas pocit, akoby sem tieto postavy prišli z inej dimenzie a v novom priestore tápali. Nie príliš vzdialená budúcnosť, avšak podmienky absolútne odlišné od tých dnešných, polarizovaná spoločnosť na pokraji vojny. Asi nie je jednoduché vymyslieť originálne dystopické sci-fi, lenže viac ma zarážali klišé, objavujúce sa v priebehu klasického a predvídateľného deja. Problém celej planéty sa dá samozrejme vyriešiť pomocou svietiaceho predmetu, ktorý treba vložiť do nejakého futuristicky vyzerajúceho zariadenia, ku ktorému sa dostaneme cez niekoľko neschopných ochrankárov a za desať minút sa môžu miliardy ľudí vrátiť k pôvodnému spôsobu života. Vychutnať si Skazu Escobanu znamená mať slabosť pre sci-fi a anime zároveň a keďže aj napriek tomu ma film príliš nebavil, tak asi treba byť aj v mladšom veku, keď ste tak veľa podobných filmov ešte nevideli. ()

predators

Ikdyž lepší než-li Vexille, kvalit Final Fantasy jistě nedosahuje. Audiovizuální stránce není mnoho co vitknout, ale opět naše oči zří záchranu planety a boj dobra proti zlu. Inu, stále je co dohánět... 60% ()

Tomco

krasna animacia naviac obohatena o dobry scenar byva zarukou priatelneho vysledku. je tomu tak aj v tomto pripade. ()

klerik

Fantastické anime. Vizuálne stránka nádherná, akcia nadupaná a ekologické posolstvo... Vo svojej podstate možno trochu naivné, ale aj tak je to lepšie ako 90% americkej produkcie sci-fi... ()

dopitak

Moje asi první anime tohoto typu. Docela dobrý námět, hodně nudné zpracování. Narozdíl od Final Fantasy: Esence života jsem ale poznal, že tohle je animované. A to je na takového anime nezkušence pokrok, anebo taky grafický neúspěch od tvůrců. To podle toho, jak se to vezme. ()

Jirka_Šč

Doopravdy krásná animace: 5*. Atmosférovost: 4*. Doopravdy mizerný scénář: 2*. Logika některých okamžiků: 1* (místy jsme fakt nerozuměli co a jak). Vysvětlení systému fungování města: 3*. Hudba: 4*. První půlhodina: 4*. Stručně: Vítězství formy nad obsahem. Nicméně nelituji, že jsem viděl. Úroveň animace (a její drobná odlišnost od japonského anime) za to stála. ■ Milovníci anime, nestarající se o logiku věcí a beroucí film jako sled stylových scének, ve kterém není důležité hlubší prokresleni a pochopení postav, si mohou jednu hvězdičku přihodit. ()

honajz

Poměrně slušná porce nudy. Co se animace týče, občas je výborná, občas mám pocit, že sleduji něco pro děti v Kouzelné školce. Dějově však naprostá, a hlavně předvídatelná hloupost, v první čtvrt hodině je jasné, jak to celé bude pokračovat a jak to skončí, takže se je skutečně nuda na to koukat, jak to tak skutečně - a zbytečně - je. ()

Xeelee

Vizuál byl úchvatný, i když jak tu už pár lidí přede mnou psalo, občas spojení digitální animace a klasické kresby trošku skřípe. Na rozdíl od ne moc povedeného Steamboye animace nevypadá ani trochu digitálně a až na těch pár zaškobrtnutí je opravdu působivá. Z námětu se sice dalo na ploše hodiny a půl vyždímat víc, ale i přesto mě snímek naprosto strhul. Svůj podíl na tom určitě má i skvěle vybraná hudba. Jednodušší scénář mi ani tak nevadil, ale uvítal bych trochu plastičtější charaktery hlavních postav. Takhle, sic nerad, musím jednu hvězdičku ubrat. Nevím jestli se někdo díval na několikaminutový dokument o filmu v korejštině, ale nikdo tu nezmínil fakt, že snad všechny exteriéry byly nasnímané miniatury. Určitě na to koukněte, stojí to za to. ()

ScarPoul

Magický snímok vystavaný na upršanej a bezútešnej budúcnosti , kde len hŕstka vyvolených žije v prepichu a bohatstve, zatiaľ čo valná väčšina žije v zrúcaninách, špine a pracuje na smrť v neľudských podmienkách. Je samozrejme jasné, že revolúcia nenechá na seba dlho čakať. Aj keď v pravom zmysle slova sa o žiadnu veľkú revolúciu nejedná. Je to len parta žoldákov, otrhaných a smradľavých, ktorý sa vydajú pomstiť smrť kamaráta a ktomu všetkému sa k nim pridá mladík, ktorý zo všetkého najviac túži vidieť modre nebo. Kimov príbeh je pekne rozpracovaný. Nachádzame sa v bezútešnej budúcnosti a reália týchto kulís na nás doliehá s každým políčkom. V tomto smere sa jedná neskutočný vizuálny a po spojený s chórovou hudbou aj emocionálny zážitok. Akčné scény sú dych berúce a hlavne nádherné. Lenže keď má prísť na charaktery a celkovo príbeh, začína to byť všetko akosi plytké. Pozeráte sa na to, žasnete nad tým, ale viete si to predstaviť aj omnoho lepšie - teraz nemyslím vizuál ale scenár. A to je kameňom úrazu tohoto filmu. Koniec nech je akokoľvek nádherný - vás nechá úplne chladnými, čo zamrzí ešte viacej, lebo rozbeh aj retrospektívne vsuvky sľubovali náznak niečoho hlbšieho. Jeden z mála filmov, ktorý sa pridržiava ešte originálneho anime - postavičky sú porovnávateľné s cowboyom bebopom a Akirou. Inak sa jedná o veľmi zaujímavý film, ktorý aj keď pôsobí vo svete vyžadujúcim posolstvo, žiadne posolstvo nemá- čo je asi plus. Drží sa osvedčených tém, pomsty, lásky a zrady. a na tomto poli to funguje obstojne. ale mohlo byť aj lepšie. ()