Několikrát soudně trestaný bankovní lupič Daniel Lucas se po svém propuštění z vězení vypraví do banky, aby si tu uložil peníze, které si vydělal za mřížemi. Jenže stejnou banku si náhodou ve stejný čas vybere pro své první přepadení také amatérský lupič Ned Perry. Nemotora, který se v zoufalství rozhodl přepadnout banku a získat tak peníze potřebné k tomu, aby nepřišel o svou milovanou dcerku Meg. Nervózní a poněkud ztřeštěný lupič si samozřejmě vybere propuštěného recidivistu jako rukojmího při svém útěku z banky obklíčené policejními vozy. Není divu, že policie považuje za skutečného lupiče Lucase, který se jen pokouší o nový trik. Přes počáteční nevraživost se hrdina se svým nešikovným únoscem spřátelí, když je nucen se postarat nejen o něj, ale také jeho dítě. (oficiální text distributora)

Standey

Remaky moc nemusím a ani moc nerozumím tomu proč tohle Veber udělal. Originál byl skvělý, tak proč hned dělat remake??? Francis měl asi nějakou duševní indispozici... ()

Scooby..

Toto je parádní komedie u které se budete všici určitě tlemit jako já, protože já se smál jako blázen, mohu jen doporučit. ()

agentkenny

Při tomto filmu jsem nehorázně potrhal smíchy. "Vem si paruku, miláčku!" ...A když jsem si zjistil kdo tento film natáčel, nedivil jsem se sám sobě, že padám ze židle :-D ()

Raggnar odpad!

Bože, nechápu proč se ti američani snaží kopírovat originál. Neumíte to, na francouze nemáte. Trapas! ()

Andreinna

Některé pasáže pro mě byly tak vtipné, že si dodnes pamatuji, jak jsem se "za břicho popadala":-). A že už je to dávno, co jsem ten film viděla naposled... ()

mover

Originální Uprchlíci jsou absolutně dokonalý film. Velice přesvědčivý, zahraný autenticky, krásná hudba a vůbec všechno. Remake Tři uprchlíci není špatný, není to žádná filmová krádež, natočil ho ten samý scénárista a režisér. Řekl bych, že je to takový bonus, jiná verze. A to porovnání je občas zajímavé a vtipné. Viz třeba ta scéna s vybuchlým granátem nebo samotný závěr. Film jako takový je ale z mého pohledu o stupeň slabší, neohrabaný. Hlavní postavy, ať už N.Nolte nebo jeho malý kolega Short, ten děj prostě tolik neprožívají. O malé holčičce ani nemluvně. K tomu ještě chabé dialogy z velké části způsobené překladem/dabingem (někdy to ani nedává smysl - Když se novináři ptají Lucase, jaké to je být v roli rukojmího - odpovídá, že se o něm nebude bavit. Nebo když Lucas dává holčičce opici, vzkazuje jí: Starej se o ni tak dobře jako o mě.). Je to komedie, řada věcí je zde nových, ale humor je takový americký, spíše dělají z věcí frašku. Není to tak špatný jako obyčejný remix něčeho původního, ale ani to není kdovíjak dobrý, protože je ve stínu původních Les fugitifs. A je sympatické, že si Američani všimli něčeho zahraničního. ()