Několikrát soudně trestaný bankovní lupič Daniel Lucas se po svém propuštění z vězení vypraví do banky, aby si tu uložil peníze, které si vydělal za mřížemi. Jenže stejnou banku si náhodou ve stejný čas vybere pro své první přepadení také amatérský lupič Ned Perry. Nemotora, který se v zoufalství rozhodl přepadnout banku a získat tak peníze potřebné k tomu, aby nepřišel o svou milovanou dcerku Meg. Nervózní a poněkud ztřeštěný lupič si samozřejmě vybere propuštěného recidivistu jako rukojmího při svém útěku z banky obklíčené policejními vozy. Není divu, že policie považuje za skutečného lupiče Lucase, který se jen pokouší o nový trik. Přes počáteční nevraživost se hrdina se svým nešikovným únoscem spřátelí, když je nucen se postarat nejen o něj, ale také jeho dítě. (oficiální text distributora)

Lacike

Originál som nevidel a ani to nemám v pláne, keďže nemusím Pierre Richarda. Remake mi obsadením ústrednej dvojky dokonale sadol. Martina Shorta som mal vždy rád a tu je za roztomilého ale nie úplne blbého nešiku. Niick Nolte je tu zase za drsniaka a večného smoliara. A táto nesúrodá ale perfektne zohratá dvojka je na úteku, kvôli tomu, že jeden z nich vykradne banku a druhý je jeho rukojemník, ale pre policajtov sú ich úlohy opačné. Prvá hodina má parádny spád. Dočkáme sa množstva humorných scén s viacerými hviezdne obsadenými komickými figúrkami a aj niekoľkých solídny akčných scén. Plus to malé dievčatko o ktoré sa stará Martin Short je neskutočne roztomilé. Ale po hodine filmu dôjde dych. Celé nedorozumenie sa u policajtov vysvetlí behom pár sekúnd a následnú pol hodinu už len čakáme, kedy sa ústredná trojka znova dá dokopy, aby spolu asi šťastne žili až na veky. Fakt škoda tej nepodarenej poslednej tretiny. Mohla to byť ďalšia komediálna Veberova pecka, ale nakoniec je z toho len mierny nadpriemer s nevydareným rozuzlením. 6/10. ()

k4n9ur

Martin Short není Pierre Richard a Nick Nolte neni G. Depardieu, přesto Short kopíruje Richarda jako by si nacvičoval každou vteřinu dlouho a precizně. Občas ho v něm opravdu vidím, jen mi asi chybí ty kudrliny. Moc nechápu proč Veber dělal totéž dvakrát jen s jinými herci, ale ani mu to nezazlívám, jak tu někdo psal, jen o kousek (u mě o hvězdičku) horší než originál a originál je absolutní TOP takže je to pořád dost dobré. ()

buldock

Martin Short prostě a jednoduše není Pierre Richard a Nick Nolte není Gerard Depardieu , originál je o mnoho lepší a při konfrontaci obou verzí je tento remake o třídu horší. ()

slunicko2

Vtipná akční krimikomedie 1)  má dobrý přehledný scénář a příjemnou pointu._____ 2)  Boduje i 39letý Martin Short (amatér Ned s dcerkou)._____ 3)  Tři roky starý francouzský originál od stejného (!) režiséra se stejným scénářem se mi líbil... jak jinak než stejně. ()

easaque

prostě zmrvená klasika, i když úplně zase tak špatná není ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Juto

Pôvodná francúzska verzia je lepšia. Prečo si mysleli amíci, že to je dobrý nápad. Nechápem. 6/10 ()

otík

Nejen vtipná, ale také cituplná akční komedie o nezkušeném zlodějíčkovi, který si za rukojmí při přepadení banky vybral právě propuštěného zkušeného lupiče. Mezi ním a zvláštní dcerkou hodně velkého ňoumy se vytvoří nebývalé pouto, díky kterému dokáže naše trojice překonat mnohé nesnáze. Povedený snímek v čele s robustným a dobrým Nickem Noltem. ()

RonaMidu

jako bych něco takového už viděla?!...nojo,amíci si to zase museli předělat k obrazu svému, to nechápu.....ale aspoň jsem se chvílema smála ()

Mrkvič

Velmi povedený remake francouzské komedie. Neřekl bych, že by některý z představitelů za svým předvzorem zaostával. Short je vtipný a Nick Nolte vedle něho správně drsný. A na mé hodnocení ani trochu nemá vliv to, že takovéto filmy dříve na telce jely pořád a nebyla možnost si pustit něco jiného. I po letech film nemá chybu. ()

Bernhardiner

Ještě štěstí, že Francis Veber si sám natočil film podle vlastního scénáře. Kdyby mu to natočil někdo jiný, čert ví, jak by to dopadlo (známe Ameriku). Scénář se do značné míry podobný původním Uprchlíkům. Některé dějové momenty původního filmu jsou vynechány (návštěva u opilého doktora, komisař u Lucase doma...), asi proto, aby byl příběh pro Američany stravitelnější, ale na druhou stranu tam není prakticky nic nového. Jednotlivé vtipné momenty jsou samozřejmě americky přehnané. Co se představitelů týče, Nolte je vzhledem i herectvím Depardieumu velice podobný. S Shortem už je to horší, ten na Richarda rozhodně nemá, šíleně přehrává a díky tomu ze sebe dělá skutečného debila. Ani ostatní postavy na tom nejsou o mnoho lépe. Ten přeslazený soundtrack tomu také moc nepomůže... Ale budu upřímný, čekal jsem to mnohem horší... 55% ()

Han22

Tohle jsem viděl poměrně nedávno a zanechalo to průměrnej dojem - dvojice Richard/Depardieu je zkrátka někde jinde než Nolte/Short. Ale koukat se na to dalo. ()

Castorr

Fakt dobrá komedie hlavně díky Martinu Shortovy. Vždy když je na place tak se musím smát, je prostě pan herec v komediích. Scéna jak vykrádá banku se mě vryla kladně do paměti, vždy když si na ni vzpomenu tak chytím záchvat smíchu. ()

Wishkah

Nolte má do Gerarda Depardieu hodně daleko a Short i když se snaží tak Pierre Richard je prostě na vyšší úrovni. Stále dobrá komedie, i když o třídu pod francouzským originálem ()

Sygauras

začátečních cca 30 minut je za 5 hvězd, ale pak to jde sestupně až tak na 1 hvězdu. Francouzký originál je prostě lepší, už jen kvůli silnému spojenectví 2 velkých francouzkých herců. Short a Nolte, jsou sice zajímavá dvojka ale na Richarda a Depardieua zkrátka nemají. Navíc je to (opět zbytečný) rýmejk něčeho co to vůbec nepotřebuje. Ale úvod v bance, je jednoduše sranda i v rýmejku. No nevím jak to vlastně hodnotit, protože mě to pak už nebavilo. Dám 3 hvězdy - ale jen za ten začátek. ()