Ženich na útěku

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 1999, 98 min

• isabellac

Tento film dokazuje, že celkem silné herecké obsazení není zárukou kvalitního filmu. To, že tento paskvil s rozpočtem $51 miliónů dokázal na tržbách urvat celosvětově $37 miliónů, je opravdu úspěch. Pokus o bláznivou komedii se od prvních momentů strhne v totální slátaninu, které vůbec nepomáhá naprosto katastrofální Renée Zellweger. Přízvuk rozmazlené holky, který v tomto filmu nasadila protahováním slabik, se opravdu hodně těžko dá celých 98 minut ustát.(4.9.2013)

Romantická komedie, která by se dala považovat i jako remake grotesky Bustera Keatona ´Seven Chances´ z roku 1925. Vše podstatné tu je. Mládence majícího problém se vyjádřit své dívce kterou miluje a do toho astronomické dědictví, které získá pouze pod podmínkou, že se ožení. A tak započne lov nevěsty. Zpočátku je odmítán, ale nakonec se to otočí a vše se zvrhne na lov jeho. Tolik nevěst pohromadě právě od dob grotesky Bustera Keatona ve filmu snad vidět nebylo. Groteska je však groteska a romantický film je romantický film. Typická šablona sice chybí, ale jakoby to nevadilo. Příběh je úsměvný, odpočinkový a celkově tak nějak příjemný. Pobaví už začátek snímku pojednávající o tom, jakou hrůzu mají mládenci ze svatby. Chris O´Donnell a Renée Zellweger jsou jasnou volbou.(23.6.2018)

• Neezy

Trošku si říkám, jestli nejsem až moc hodná, když dávám tomuhle filmu vůbec nějakou hvězdičku. Ale mám ráda Renée a jeden vtip a jedna scéna se jim tam dokonce povedly. Nicméně je to film, který už nikdy nechci vidět znovu, protože si myslím, že jsem svůj čas mohla zabít daleko lépe. Je to vyloženě hrozný film, plný nesmyslů a rádoby vtipů.(2.1.2013)

• joora1

Tak takhle si romantickou podívanou nepředstavuju.Film prakticky o ničem, jeden nesmysl vedle druhého. Příbeh o tom, jak si jeden chlápek nejdřív nechce, pak chce, pak zase nemůže vzít Renée Zellweger .Nakonec, protože se musí oženit, aby dostal peníze, chodí od jedné ženy ke druhé a přemlouvá jí na svatbu. Aby toho nebylo málo jeden kamarád mu dá inzerát a najednou ho nahánějí ženy ve svatebních šatech po celém městě. Slátanina bez humoru, ale odpad bych tomu nedával.(9.2.2013)

Renée Zellweger to tam moc sluší a moc se mi tam líbí i Brooke Shields. Příběh ve stylu, zdědíš velké prachy KDYŽ... už tu několikrát byl a ta scéna se spoustou nevěst taky ujetá (vzpomněla jsem si na náš film pro pamětníky Děti na zakázku) ale já mám moc ráda Renée, svatby a vše s tím spojeno, takže s tou spoustou nevěst jsem si přišla na své :-)(20.5.2008)

• - V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)

• - Spoiler: V posledním dějství, kdy je ženich na požárním schodišti a pod ním na ulici stovky nevěst, se z oken zabraných okolních domů nedívá ani jeden zvědavec. Ani jeden jediný, přestože jsou na ulici stovky žen v bílém, jejichž shromáždění a řev by jistě nikomu neunikly a dnes jejich záběry plnily videoservery. (Amper01)

• - Ve scéně, kdy si Jimmi (Chris O'Donnell) bere Anne (Renée Zellweger), má Anne nejdříve v ruce kytici světle růžových růží, ale vzápětí je její kytice z bílých lilií, poté se opět změní v růže a v posledním záběru opět na lilie. (Klariska)