Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jimmy Shannon žije v San Franciscu a je zapřisáhlým starým mládencem, který nemá příliš chuti do ženění, přestože již tři roky chodí se sympatickou Anne Ardenovou. Jediným jeho příbuzným je nerudný dědeček, který nutí Jimmyho, aby se oženil a měl děti. Jimmy pozve Anne do luxusní restaurace, kde ji požádá o ruku, ta však vycítí, že se ve skutečnosti ženit nechce, a odmítne ho. Když dědeček zemře, odkáže mu majetek v hodnotě přesahující sto milionů dolarů. Má to ovšem háček, musí se do svých třicátých narozenin oženit, vydržet se svou ženou žít minimálně deset let a mít s ní děti. A Jimmy má třicáté narozeniny příští den. Vyrazí za Anne a zastihne ji na letišti, dívka však znovu jeho nabídku odmítne, protože cítí, že se přemáhá. Jimmy tedy vytáhne fotografie svých bývalých přítelkyň a společně s Marcem mezi nimi hledá nejvhodnější nevěstu. Marco dá do novin inzerát, kterým hledá manželku pro budoucího milionáře. A zatímco se před kostelem začínají houfovat nevěsty všech typů, Jimmy si uvědomí, že si chce vzít Annu z lásky. Možná by ji dokázal dostihnout a požádat o ruku do třetice ještě před vypršením lhůty, to by však musel nějakým zázrakem uniknout davům vdavekchtivých nevěst, které obklopují kostel i přilehlé ulice. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

kocik1 

všechny recenze uživatele

Velká řachanda to věru není. Pokud vám tedy nepřijde směšné, že si zhruba tisícovka slečen v bílém střihne maraton po městě v dojemné snaze ulovit bohatého lumpa, pokud jo, jste na správné adrese. Co mě ale zaujalo, to je to, kdo holkám o tom běhu řekl dopředu, protože všechny prozíravě zvolily k té princeznovské nádheře namísto lodiček kecky.:-) Romantiku bych tady taky nehledala, kdyby přede mnou během 24 hodin stihnul můj chlap požádat o ruku asi tak stovku pipin, nejspíš bych ho shodila do Macochy a spolu s ním i ty jeho miliony dolarů, aby padal do měkkého. Nejsem přece vrah, kdo by si chtěl jít sednout kvůli jednomu blbečkovi, který neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Sumasumárum: film, který je natočen profesionálně, herci jsou dobří a dialogy neskřípou, ale přesto je to hovadina na entou. ()

joora1 

všechny recenze uživatele

Tak takhle si romantickou podívanou nepředstavuju.Film prakticky o ničem, jeden nesmysl vedle druhého. Příbeh o tom, jak si jeden chlápek nejdřív nechce, pak chce, pak zase nemůže vzít Renée Zellweger .Nakonec, protože se musí oženit, aby dostal peníze, chodí od jedné ženy ke druhé a přemlouvá jí na svatbu. Aby toho nebylo málo jeden kamarád mu dá inzerát a najednou ho nahánějí ženy ve svatebních šatech po celém městě. Slátanina bez humoru, ale odpad bych tomu nedával. ()

Reklama

masr 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že je tenhle film vytvořen scénáristy, kteří z několika náznaků rozhodně nejsou hloupí a dokáží utvořit zajímavý rozhovor, neobvyklou situaci. Jenže v zadání dostanou za úkol získat co nejvíc diváků a proto začnou postupně vršit jednu rádobydojímavost za druhou, jedno klišé za druhým, rádobyroztomilé, pseudovtipné a kvazivelkolepé scény - takže vzniká zňahňaná sračka. Co je na tom pozoruhodné, je fakt, že sračkou není kvůli neschopnosti svých tvůrců - ale kvůli evidentní potřebě jít co nejníž kvůli divákovi.... Blbost nikoli jako neschopnost, blbost jakožto požadavek... ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Jako romantický film i přes intenzivní dávkování cukru naprosto impotentní, neřkuli hloupé. Z hlediska komediálního nedokáže několik povedených situací divákovo zklamání vynahradit. Ženich na útěku je pouhým instantním produktem, jakých Hollywood natočil mraky, byť jsem viděl horší tituly. Chris O'Donnell se snaží, Renéée Zellweger jako vždy sympatická, ale mým hereckým vítězem je půvabná Brooke Shields, jejíž epizodní, ekonomicky racionálně smýšlející, postava mě dokázala rozesmát. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že až při závěrečných titulcích mi došlo, co je vlastně s tímhle filmem špatně. Natočit romantickou komedii podle klasické grotesky je prostě blbost. Chlápek, který by si vzal doslova kohokoliv, mi nepřipadá romantický ani omylem a moje oblíbená Renée tentokrát také nepředvedla nic, kvůli čemu bych si film měl pamatovat. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Jedna z nevěst se snaží udělat na Jimmiho (Chris O'Donnell) dojem tím, že chodila na vysokou v Princetonu, kam chodila i Brooke Shields, která hraje ve filmu postavu Buckley. (peetriss)
  • Ve scéně, kdy si Jimmi (Chris O'Donnell) bere Anne (Renée Zellweger), má Anne nejdříve v ruce kytici světle růžových růží, ale vzápětí je její kytice z bílých lilií, poté se opět změní v růže a v posledním záběru opět na lilie. (Klariska)

Reklama

Reklama