Ženich na útěku

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 1999, 98 min

Romantická komedie, která by se dala považovat i jako remake grotesky Bustera Keatona ´Seven Chances´ z roku 1925. Vše podstatné tu je. Mládence majícího problém se vyjádřit své dívce kterou miluje a do toho astronomické dědictví, které získá pouze pod podmínkou, že se ožení. A tak započne lov nevěsty. Zpočátku je odmítán, ale nakonec se to otočí a vše se zvrhne na lov jeho. Tolik nevěst pohromadě právě od dob grotesky Bustera Keatona ve filmu snad vidět nebylo. Groteska je však groteska a romantický film je romantický film. Typická šablona sice chybí, ale jakoby to nevadilo. Příběh je úsměvný, odpočinkový a celkově tak nějak příjemný. Pobaví už začátek snímku pojednávající o tom, jakou hrůzu mají mládenci ze svatby. Chris O´Donnell a Renée Zellweger jsou jasnou volbou.(23.6.2018)

• dudo0606

Nikdy by ma nenapadlo, že Renée budem vidieť v takej kravine. Keď už vám je hlavný hrdina celý film nesympatický nezachráni to ani Renée Zellweger, na ktorú sa asi jedinú dalo pozerať s tými jej brčkami. Bože už len základná myšlienka príbehu bola taká sprostá, že nechápem ako mohli schváliť točenie filmu, a toľko zúfalých neviest nikde inde pokope neuvidíte. Och, že ja som sa radšej neučil na skúšku, fakt by to bol sto krát lepšie využitý čas.(7.4.2015)

Celkem zábavná komedie, od které je lepší nic nečekat, a ono to přijde prostřednictvím originálního scénáře a příjemných hereckých výkonů. Bohatý dědeček pro svého vnuka po sobě zanechal poněkud svéráznou poslední vůli. Testament sice obsahuje zdědění pohádkového rance peněz, ale taky stanovuje určité podmínky pro jeho vyplacení. Jenže sežeňte nevěstu během lhůty 24 hodin než oslavíte třicátiny. Smůla v tom, že dědice právě opustila jeho přítelkyně, a tak bude muset narychlo sehnat nějakou exkluzivní ženu, kterou požádá o ruku. Jak si s tím hrdina Chris O´Donnell poradí, je relativně zábavné, obejde bezpočet potencionálních adeptek. Nakonec však před jejich početným houfem sám vezme nohy na ramena. Zázraky nečekat, méně vtipů není na škodu a výběr nevěst je opravdu bohatý. Každý si vybere. Jen ta romantika se tam jaksi už nevešla. 60%(14.6.2012)

Renée Zellweger to tam moc sluší a moc se mi tam líbí i Brooke Shields. Příběh ve stylu, zdědíš velké prachy KDYŽ... už tu několikrát byl a ta scéna se spoustou nevěst taky ujetá (vzpomněla jsem si na náš film pro pamětníky Děti na zakázku) ale já mám moc ráda Renée, svatby a vše s tím spojeno, takže s tou spoustou nevěst jsem si přišla na své :-)(20.5.2008)

• Kjůkíí

Sběsilé stádo nevěst se žene za prostým mladíčkem, rádoby komedie, romantická .. do té doby než ženich začne snáhět svou nevěstu je to snesitelné, pak se to změní na hon na mustanga, Chris O'Donnell musel být v mládí sprinter, jinak to nevidím .. raději se podívejte na negaci ženicha, na Nevěstu na útěku, aspoň malinko kvalitnější. Zajímalo by mě, kde sehnali tolik svatebních šatů, na to padla snad půlka rozpočtu ne?(16.3.2008)

• - Spoiler: V posledním dějství, kdy je ženich na požárním schodišti a pod ním na ulici stovky nevěst, se z oken zabraných okolních domů nedívá ani jeden zvědavec. Ani jeden jediný, přestože jsou na ulici stovky žen v bílém, jejichž shromáždění a řev by jistě nikomu neunikly a dnes jejich záběry plnily videoservery. (Amper01)

• - V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)

• - Jedna z nevěst se snaží udělat na Jimmiho (Chris O'Donnell) dojem tím, že chodila na vysokou v Princetonu, kam chodila i Brooke Shields, která hraje ve filmu postavu Buckley. (peetriss)