Ženich na útěku

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 1999, 98 min

Vcelku zajímavá romantická komedie, která ne že by byla přímo vtipná, rozhodně je ale zábavná. A to především zásluhou velkého počtu různých pestrobarevných postav potenciálních nevěst. Chris O´Donnell sice není typ, který sám utáhne celý film, ale tady je jeho nevýraznost a bezcharismatičnost spíše plus, kdy ho mohou bejvalky, které se snaží přimět k zištnému sňatku bez větších problémů odmítat a vy se jim vůbec nedivíte. Ale nemá smysl tu nějak rozebírat odpočinkovou kravinku.(17.3.2008)

• kocik1

Velká řachanda to věru není. Pokud vám tedy nepřijde směšné, že si zhruba tisícovka slečen v bílém střihne maraton po městě v dojemné snaze ulovit bohatého lumpa, pokud jo, jste na správné adrese. Co mě ale zaujalo, to je to, kdo holkám o tom běhu řekl dopředu, protože všechny prozíravě zvolily k té princeznovské nádheře namísto lodiček kecky.:-) Romantiku bych tady taky nehledala, kdyby přede mnou během 24 hodin stihnul můj chlap požádat o ruku asi tak stovku pipin, nejspíš bych ho shodila do Macochy a spolu s ním i ty jeho miliony dolarů, aby padal do měkkého. Nejsem přece vrah, kdo by si chtěl jít sednout kvůli jednomu blbečkovi, který neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Sumasumárum: film, který je natočen profesionálně, herci jsou dobří a dialogy neskřípou, ale přesto je to hovadina na entou.(9.11.2014)

Úvod naznačuje, žeby z toho mohla byť rádobyvtipná romantická komédia (prológ s mustangmi), ale zvyšok je o niečo lepší (napríklad scéna s odhalením pravého významu ruží je skvelá). Film má dobré tempo - tak prvá polovica, kde Chris naháňa Renée, tak aj ostatok, kde Chrisa naháňa mesto. Casting sa vydaril. Chris O'Donnell je skvelý a Renée púta na seba pozornosť v každom okamihu. Taktiež malá rola Jamesa Cromwella je výborná, i keď za celý film takmer nič nepovie. Záver bol nerealistický a plný účelovsti a klišé - ale to nevadí, veď to je preboha romantická komédia.(5.3.2006)

Kecy a srovnání s mustangama vtipny, chytání kytice jako trest taky a pak i v průběhu se najde docela dobrej fórek. Ale jak plyne čas, tak už to neni tak dobry, ale rozhodně lepší, než všechny ty romanticky komedie s nevěstama (na útěku, hádajícíma se, nervózníma, zamilovanejma do jinyho atd.). No prostě to patří k té lepší polovině trapnejch romantickejch svatebních komedií.(20.1.2014)

• Slarque

Přiznávám, že až při závěrečných titulcích mi došlo, co je vlastně s tímhle filmem špatně. Natočit romantickou komedii podle klasické grotesky je prostě blbost. Chlápek, který by si vzal doslova kohokoliv, mi nepřipadá romantický ani omylem a moje oblíbená Renée tentokrát také nepředvedla nic, kvůli čemu bych si film měl pamatovat.(5.9.2004)

• - Ve scéně, kdy si Jimmi (Chris O'Donnell) bere Anne (Renée Zellweger), má Anne nejdříve v ruce kytici světle růžových růží, ale vzápětí je její kytice z bílých lilií, poté se opět změní v růže a v posledním záběru opět na lilie. (Klariska)

• - Spoiler: V posledním dějství, kdy je ženich na požárním schodišti a pod ním na ulici stovky nevěst, se z oken zabraných okolních domů nedívá ani jeden zvědavec. Ani jeden jediný, přestože jsou na ulici stovky žen v bílém, jejichž shromáždění a řev by jistě nikomu neunikly a dnes jejich záběry plnily videoservery. (Amper01)

• - V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)