Ženich na útěku

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 1999, 98 min

• Snorlax

Mám za sebou druhý pracovní víkend, tak jsem se rozhodla, že vypnu IQ a zapnu televizi. Obé jsem splnila a jukla na mě Renée Zellweger. Neb ji mám ráda, rozhodla jsem setrvat u obrazovky. Jelikož jsem opomenula zapnout IQ, zcela spořádaně jsem zhlédla celý film, aniž by mne kterákoliv pasáž urazila. Pokud ho chcete sledovat, doporučuji zvolit obdobný postup jako já.(12.2.2012)

Romantická komedie, která by se dala považovat i jako remake grotesky Bustera Keatona ´Seven Chances´ z roku 1925. Vše podstatné tu je. Mládence majícího problém se vyjádřit své dívce kterou miluje a do toho astronomické dědictví, které získá pouze pod podmínkou, že se ožení. A tak započne lov nevěsty. Zpočátku je odmítán, ale nakonec se to otočí a vše se zvrhne na lov jeho. Tolik nevěst pohromadě právě od dob grotesky Bustera Keatona ve filmu snad vidět nebylo. Groteska je však groteska a romantický film je romantický film. Typická šablona sice chybí, ale jakoby to nevadilo. Příběh je úsměvný, odpočinkový a celkově tak nějak příjemný. Pobaví už začátek snímku pojednávající o tom, jakou hrůzu mají mládenci ze svatby. Chris O´Donnell a Renée Zellweger jsou jasnou volbou.(23.6.2018)

• Death

Bylo tam par vcelku slusnych scen, ale vetsinu casu film nemel co nabidnout. Nuda je slovo, ktere mi prichazelo na mysl az prilis casto i na romanticky film teto kategorie. No a ten totalne klisoidni a debilni zaver netreba komentovat, americky rukopis je do tohoto snimku doslova vypalen. Jedine pozitivum je snad pro me Renee, i kdyz je pravda, ze bohuzel v tomto filmu spise vzhledem, nez svym hereckym vykonem.(6.2.2005)

• masr

Myslím si, že je tenhle film vytvořen scénáristy, kteří z několika náznaků rozhodně nejsou hloupí a dokáží utvořit zajímavý rozhovor, neobvyklou situaci. Jenže v zadání dostanou za úkol získat co nejvíc diváků a proto začnou postupně vršit jednu rádobydojímavost za druhou, jedno klišé za druhým, rádobyroztomilé, pseudovtipné a kvazivelkolepé scény - takže vzniká zňahňaná sračka. Co je na tom pozoruhodné, je fakt, že sračkou není kvůli neschopnosti svých tvůrců - ale kvůli evidentní potřebě jít co nejníž kvůli divákovi.... Blbost nikoli jako neschopnost, blbost jakožto požadavek...(16.3.2008)

• Slarque

Přiznávám, že až při závěrečných titulcích mi došlo, co je vlastně s tímhle filmem špatně. Natočit romantickou komedii podle klasické grotesky je prostě blbost. Chlápek, který by si vzal doslova kohokoliv, mi nepřipadá romantický ani omylem a moje oblíbená Renée tentokrát také nepředvedla nic, kvůli čemu bych si film měl pamatovat.(5.9.2004)

• - V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)

• - Film je inspirován němou groteskou s Busterem Keatonem Seven Chances (1925). (peetriss)

• - Jedna z nevěst se snaží udělat na Jimmiho (Chris O'Donnell) dojem tím, že chodila na vysokou v Princetonu, kam chodila i Brooke Shields, která hraje ve filmu postavu Buckley. (peetriss)